Yoo Seung Ho

6 dk okuma süresi

Yoo Seung Ho, popüler dizileriyle tanınan bir Güney Koreli aktördür. Yoo Seung-ho, çok erken yaşlardan beri eğlence endüstrisinin içindedir. Pek çok dizisinin yanı sıra I’m Not a Robot, My Strange Hero ve The Emperor: Owner of the Mask gibi birçok hit TV dizisinde rol aldığı için birçok ülkede tanınmaktadır.

Bu yazıda Yoo Seung Ho hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Yoo Seung Ho

Adı: Yoo Seung Ho (유승호)

Doğum tarihi: 17 Ağustos 1993

Doğum yeri: Güney Kore

Boyu: 175 cm

Kilosu: 66 kg

Kan Grubu: A

Burç: Aslan

Yoo Seung Ho Kimdir

Yoo Seung Ho, 17 Ağustos 1993’te Güney Kore, Incheon’da doğdu ve aslan burcudur. Adı Korece 유승호olarak yazılmaktadır. Kendinden büyük bir kardeşi vardır.

Şubat 2012’de Baekshin Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimine devam etmek yerine kariyerine odaklanarak oyunculuk yapmaya karar verdi.

Birbirlerine benzedikleri için Küçük Ji Sub olarak da bilinmektedir.

Yoo Seung Ho Kariyeri

Yoo Seung Ho hakkında bilgiler

1999’da yaklaşık altı yaşındayken, anlık görüntüsünü bir reklam ajansına gönderen annesinin izniyle bir cep telefonu reklamında yer alarak eğlence sektörüne adım attı.

İlk oyunculuğu 2000 yılında ‘Daddy Fish’ dizisi ile çocuk oyuncu olarak gerçekleşti. Bunu 2001 yılında iki TV yapımı daha izledi.

Film çıkışını Lee Jeong-hyang’ın yazıp yönettiği  aile filmi The Way Home ile yaptı. Film,  yedi yaşındaki bir çocuk olan Sang-woo’nun 78 yaşındaki dilsiz ama sağır olmayan büyükannesini (Kim Eul-boon’un canlandırdığı) ziyaret ettiğinde yavaş yavaş kırsal yaşamı takdir etmeyi öğrendiğini gösteriyor.

5 Nisan 2002’de yayınlanan ‘The Way Home’un sadeliği ve kalp dokunaklı hikayesi, dört milyondan fazla ziyaretçi çekerek gişede 24.952.738 ABD doları kazanan gişe rekorları kıran bir başarı yakaladı. Aynı zamanda, Amerikan Akademi Ödülleri’nin Kore eşdeğeri olarak kabul edilen ‘The Grand Bell Awards’dan yılın En İyi Film ödülünü almasının yanı sıra eleştirmenlerce beğenildi.

Dolayısıyla The Way Home’un başarısı, bu kadar küçük yaşta yıldız olma yolunu açtı ve ona “Ulusun Küçük Kardeşi” unvanını kazandırdı.

4 Ocak – 23 Şubat 2010 tarihleri ​​arasında KBS2’de 16 bölüm için yayınlanan Güney Kore dizisi ‘Master of Study’de Hwang Baek-hyun’un ana rollerinden birini oynadı.

IU ve yoo seung ho Love Request yayın

2010 yılının sonlarında, Güney Koreli şarkıcı-söz yazarı ve aktris IU ile birlikte Love Request hayırseverlik programı için ‘I Believe in Love‘ adlı bir düet seslendirdi. Sri Lanka’daki gecekondu mahallelerindeki savaş yetimlerini gözlemlediği için kaleme aldığı bir günlük, şarkının sözlerinin temelini oluşturuyor.

Yoo Seung Ho Warrior Baek Dong-soo

Seung-ho daha sonra 4 Temmuz 2011’den 10 Ekim 2011’e kadar SBS’de 29 bölüm yayınlanan Güney Kore tarihi aksiyon dizisi Warrior Baek Dong-soo’da suikastçı Yeo Woon rolünü oynadı. Bunun dışında dizi için karakteri daha iyi yansıtabilmek amacıyla dövüş sanatları eğitimi almıştır.

İlk başrolü, Japon draması ‘Operation Love’ın yeniden yapımı olan Güney Kore dizisi’ Operation Proposal’da Kang Baek-ho’ydu. TV Chosun’da 8 Şubat 2012’den 29 Mart 2012’ye kadar 16 bölüm yayınlandı. Aynı yıl Arang and the Magistrate ve Missing You dizilerinde de yer aldı.

Askerlik sonrası ilk görünümü, 2015’te Naul’un ‘You From the Same Time’ adlı müzik videosunda yer aldı. Daha sonra inatçı bir webcomic yazarı olan Hyun Jong-hyun olarak, ‘MBC’de yayınlanan Güney Kore dizisi Imaginary Cat’de yer aldı.

Yoo Seung Ho remember

Bunu bir başka televizyon dizisi olan Remember: War of the Son izledi ve burada hipertimezli bir avukat olan Seo Jin-woo’nun başrolünde oynadı. Yoo Seung Ho Park Min Young ile başrol olarak rol almıştır. Dizi, 9 Aralık 2015’ten 18 Şubat 2016’ya kadar 20 bölüm boyunca SBS’de yayınlandı.

Bu arada 30 Aralık 2015’te vizyona giren Güney Kore dönemi fantastik filmi Joseon Magician’ın ana karakterlerinden biri olan Hwan-hee’yi canlandırdı.

Daha sonra sinema filmi Seondal: The Man Who Sells the River’da Kim Seon-dal olarak başrolde görüldü. Film 6 Temmuz 2016’da gösterime girdi.

The Emperor Owner of the Mask yoo seung ho

Yoo Seung Ho Kim So Hyun ile tarihi bir melodram olan The Emperor: Owner of the Mask dizisinde Veliaht Prens Lee Sun olarak karşımıza çıktı. MBC’de 10 Mayıs 2017’den 13 Temmuz 2017’ye kadar 40 bölüm yayınlandı.

im not a robot yoo seung ho

Ayrıca Yoo Seung Ho Chae Soo Bin ile romantik komedi I’m Not a Robot’ta da rol aldı. Dizide insanlara alerjisi olan zengin bir adamı canlandırdı. Ayrıca Netflix’de yer almaktadır.

yoo seung ho my strange hero

Başarılı aktör Yoo Seung Ho Jo Bo Ah ile 2018 yılında lise draması My Strange Hero’da rol aldı.

Ardından 2020’de Seung-ho, polis teşkilatında insanların anılarını okuma gücüne sahip bir dedektif rolünü oynayarak gizemli gerilim filmi Memorist’te rol aldı.

Kişisel hayat

Başarılı aktör, zorunlu askerlik hizmeti için 5 Mart 2013 tarihinde orduya kaydoldu. Orada, aktörün yeni askerleri eğiten bir eğitmen olduğu bildirildi. Seung-ho zorunlu askere alınmasını tamamladı ve 4 Aralık 2014 tarihinde terhis edildi.

Yoo Seung Ho ve Park Shin Hye

Oyuncunun geçmiş ve şimdiki ilişki durumu ve aşk ilişkileri hakkında hiçbir bilgi yok. Kişisel hayatını halkın ve medyanın meraklı gözlerinden oldukça özel tutar. Yoo Seung Ho ve Park Shin Hye genelde merak ediliyor. Bunun sebebi Yoo Seung Ho ideal tipi için Park Shin Hye demiştir.

Vücut Ölçüleri ve Sosyal Medya

Yoo Seung Ho, yaklaşık 175 cm boyunda ve 66 kilodur. Bunun dışında diğer vücut ölçü detayları ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Sosyal medyadaki varlığından bahsetmek gerekirse; Yoo Seung-ho birçok platformda pek aktif değil. Başlangıçta resmi instagram hesabı olsa da şuan için herhangi bir hesabı bulunmamaktadır. Yoo Seung-ho tv şovları detaylı olarak aşağıda listelenmiştir.

Yoo Seung Ho Dizileri

Memorist (2020) (Dong Baek)

Memorist - Dong Baek

My Strange Hero (2018-2019) (Kang Bok‑soo)

My Strange Hero - Kang Bok‑soo

 I am Not a Robot (2017-2018) (Kim Min‑kyu)

I am Not a Robot - Kim Min‑kyu

Ruler: Master of the Mask (2017) (Veliaht Prens Lee Sun)

Ruler Master of the Mask - Veliaht Prens Lee Sun

Remember: War of the Son (2015) (Seo Jin‑woo)

Remember War of the Son - Seo Jin‑woo

Imaginary Cat (2015) (Hyun Jong‑hyun)

Imaginary Cat - Hyun Jong‑hyun

 I Miss You (2012)

Arang and the Magistrate (2012)

arang and the magistrate (yoo seung ho)

Operation Proposal (2012) (Kang Baek Ho)

Warrior Baek Dong Soo (2011) (Yeo Un)

(yoo seung ho) - Warrior Baek Dong Soo - Yeo Un

Flames of Ambition (2010)

Master of Study (2010)

You’re Beautiful (2009)

Queen Seon Deok (2009)

The King and I (2007)

The Legend (2007)

Alien Sam (2006)

Sad Love Song (2005)

Precious Family (2004)

The Immortal Lee Soon-Shin (2004)

Sweet Buns (2004)

Love Letter (2003)

Daddy Fish (2000)

Yoo Seung Ho Filmleri

 • Seondal: The Man Who Sells the River (2016)
 • The Magician (2015)
 • Pieces of Memory (2012)
 • Leafie, A Hen Into the Wild (2011)
 • City of Fathers (2009)
 • Fourth Period Murder Mystery (2009)
 • Unforgettable (2008)
 • My Teacher (2006)
 • Hearty Paws | Heart is… (2006)
 •  Don’t Tell Papa (2004)
 • Happy (Ero) Christmas (2003)
 • The Way Home (2002)

Aldığı Ödüller

 • 2017 yılı MBC Dizi Ödülleri: Top Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü (Ruler: Master of the Mask)
 • 2016 yılı SBS Dizi Ödülleri: Mükemmellik Ödülü (Remember)
 • 2009 yılı MBC Dizi Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü (Queen Seon Deok)
 • 2007 yılı Güney Kore Film Ödülleri: En İyi Genç Erkek Oyuncu Ödülü
 • 2005 yılı KBS Dizi Ödülleri: En İyi Genç Erkek Oyuncu Ödülü

FAQ

Bilinen sevgilisi yoktur. Bu konuda kendisi, gerçekten biriyle çıkmak istiyorum ama kız yok, bu yüzden çıkamam. Yalan söylemiyorum, cidden dışarıda benden hoşlanan kız yok demiştir.

Yakışıklı oyuncu evli değildir ve daha önce herhangi bir ilişkisi açıklanmamıştır.

Görünüşe göre Yoo Seung-ho yakışıklı bir yüzle doğmuş. Sadece eski resmini şimdi görünüşüyle ​​karşılaştırarak estetik ameliyat yapıp yapmadığını belirlemek zor. Gözlerinin şekli aynı, burnu, ağzı, çenesi ve hatta çene çizgisi öyledir. Yüz ifadesi bile çocukluk yüz ifadesiyle aynı kaldı.

Yoo Seung Ho ideal tipi için yaşım civarında olan birini tercih ederim, dedi. Dört yıllık bir yaş farkı idealdir. Ayrıca ideal olarak ünlü biri olmamalı. Masum görünen kadınları tercih ederim. İdeal tipim ordudan döndüğümden beri değişti. Uzun, dalgalı saçları olan kadınları severim.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu