Yetenekli Koreli aktör Woo Do Hwan hakkında bilinmesi gereken 10 şey

4 dk okuma süresi

The King: Eternal Monarch hayranları, Woo Do-hwan’ın oyunculuğundan etkilendiniz mi? Kore Cumhuriyeti’ndeki neşeli ve kaygısız kamu hizmeti çalışanı Jo Eun-seob ve Kore Krallığı’ndaki Kraliyet Muhafızları’nın soğuk ve sabırlı lideri Jo Yeong’u canlandıran yetenekli oyuncu, bunları canlandırarak oyunculuk yeteneklerini gösterdi. Bir dizide tamamen farklı iki rol!

Büyüleyici Koreli aktöre aşık olduysanız, işte onun hakkında bilmeniz gereken 10 şey. Yetenekli Koreli aktör Woo Do-hwan hakkında bilinmesi gereken 10 şey!

Kült draması Save Me’deki rolüyle dikkat çekti

Do-hwan, oyunculuk çıkışını 2011’de çeşitli dramalarda küçük rollerle yaptı ve yavaş yavaş daha büyük rollere yükseldi ve biraz ün kazandı. Sonunda, 2017’de büyük bir kalbi olan sert bir adam olarak göze çarpan performansı, eski sınıf arkadaşlarını dini bir tarikattan kurtarmaya çalışan bir grup arkadaş hakkında ürkütücü ve yoğun bir drama, insanların oturup onu fark etmesine neden oldu.

Oyunculuğuyla ödül kazandı

2017 Do-hwan için iyi bir yıldı. Popüler Save Me’de oynadıktan sonra, Do-Hwan başarılı bir dram dizisi Mad Dog dizisinde bir dahi eski aldatmaca sanatçı olarak çarpıcı performansıyla En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Sigorta dolandırıcılığı vakalarını ortaya çıkarmak için bir sigorta müfettişleri ekibine liderlik eden eski bir polis dedektifini konu alan drama, aynı zamanda deneyimli aktör Yoo Ji Tae ve eski kız grubu T-ara üyesi Ryu Hwa Young da yer alıyor.

İlk başrolü romantik bir dramaydı

Do-hwan önceki iki dramadan sonra işleri değiştirdi ve 2018’de romantik melodram Tempted’de kız grubunun oynadığı aşka inanmayan, başarılı bir üniversite öğrencisini baştan çıkaran bir chaebol (zengin varis) olarak rol aldı. Bu dizi için incelemeler karıştırılmış olsa da, Do-hwan’ı bir baştan çıkarıcı olarak ve iyi görünen karakterlerin olduğu dizileri seviyorsanız görmeye değer.

En iyi Hallyu aktörlerinden birine ait bir ajans’da yer alıyor

En iyi Hallyu aktörlerinden birine ait bir ajansa ait

Efsanevi dizi Winter Sonata’da rol alan ve Hallyu’nun en iyi yıldızı olan Bae Yoon-joon’u hatırlıyor musunuz? Do-hwan’ı dönem zombi draması Kingdom’dan Joo Ji Hoon ve eski kız grubu KARA üyesi Kang Ji-young gibi diğer sanatçılarla birlikte barındıran KEYEAST yönetim ajansını kurdu.

Üniversitede performans ve film eğitimi aldı

Do-hwan, Dankook Üniversitesi Gösteri Sanatları Okulu’ndan mezun oldu. Üniversitesinden ünlü mezunlar arasında Jang Hyuk, Ha Ji-won, Ji Chang-wook, Jay Park ve BIGBANG’s TOP gibi ünlüler yer alıyor.

Park Seo-joon ile birlikte bir filmde rol aldı

İlk büyük film rolü için Do-hwan, aksiyon korku filmi The Divine Fury’de Karanlık Piskopos olarak bilinen gizemli bir gece kulübü sahibi olan kötü adamı canlandırıyor. Ebeveynlerinin kayıplarına uğradıktan sonra din konusunda hayal kırıklığına uğrayan ancak sonunda yaşlanan bir Katolik rahiple iblisleri kovan MMA savaşçısı Park Seo joon ile ayağa kalkar. İki aktör iyi arkadaş oldular ve Instagram hikayelerinde Itaewon Class ve The King: Eternal Monarch çekim yerlerine yemek kamyonları gönderdikleri için birbirlerine teşekkür ettikleri görüldü.

BLACKPINK ile bir reklamdaydı

BLACKPINK ile bir reklamdaydı

Do-hwan, moda fotoğrafları ve genç nesile hitap etmeleri nedeniyle BLACKPINK adlı kız grubu ile birlikte Sprite’ı desteklemek için seçildi. Birlikte 30 saniyelik bir reklam çektiler ve Do-hwan’ın bir kutu Sprite’ı kırması ve BLACKPINK’in sanatçıların olduğu özel bir plaj partisine erişim sağlamasıydı.

Ailesi onu oyunculuk yapmaya teşvik etti

Do-hwan’ın ebeveynleri, çocuklarının istikrarlı bir kariyere sahip olmasını tercih eden tipik ebeveynlerin aksine, oyunculuk kariyerini destekliyordu. The Divine Fury filmini tanıtmak için yaptığı röportajda, çocukluk hayalinin pilot olmak olduğunu, ancak onu üniversitede bir film kursuna gitmeye teşvik edenlerin ebeveynleri olduğunu açıkladı.

Çıkarken bir beyefendi

Çıkarken bir beyefendi

Drama Mad Dog için bir röportaj sırasında Do-hwan, tanıştığı her kadına başka bir erkeğin değerli kızı gibi davranacağı için flört ederken görgü kurallarına değer verdiğini söylüyor. İlişkiler söz konusu olduğunda, elde edilmesi zor oynamada iyi olmadığını da söyledi. Bir kızdan hoşlanıyorsa, dürüst davranacak ve ona ondan hoşlandığını söyleyecektir.

İdeal tipi, iyi iletişim kurabileceği bir kadındır

Do-hwan ideal tipine gelince, aynı röportajda duygularına karşı dürüst olan ve rahatlıkla konuşabildiği kadınlardan hoşlandığını ortaya koyuyor. Ayrıca takılmak istediği kadın yerine özleyeceği bir kadını tercih ediyor. Onun için randevulara çıkmak ve birlikte bir şeyler yapmak güzel ama bir kişiyi ne kadar özlediği önemli çünkü ondan ne kadar hoşlandığını anlamasının yollarından biri bu.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x