Listeler

Yeo Jin Goo Hayranıysanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi

Koreli aktör Yeo Jin Goo, sekiz yaşından beri bu işin içinde! Jin Goo, en sevdiğimiz K-drama kahramanlarının genç versiyonlarını canlandırmaktan, Hotel del Luna’da temiz bir yönetici olarak kalplerimizi kazanmaya kadar, çocuk oyuncu imajından sıyrılarak, kendini en iyilerden biri olarak kabul ettirmeyi açıkça başardı.

Yeo Jin Goo hayranıysanız rol aldığı 10 Kore diziyi sizler için hazırladık.

Yeo Jin Goo Hayranıysanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi

Moon Embracing the Sun (2012)

Joseon döneminde yüksek rütbeli bir memurun kızı olan Heo Yeon-woo, Veliaht Prens Lee Hwon ile tanışır ve ona aşık olur. Yeon-woo bilinmeyen bir hastalıktan öldükten sonra ikisi daha evlenemeden bir trajedi yaşanır. Görünüşe göre sekiz yıl sonra Wol adında bir şaman olarak yeniden canlandı. Yeon-woo’nun vefatından dolayı hala kalbi kırık olan Prens Lee Hwon, Wol’a bir göz attıktan sonra, onun ölümünün ardındaki koşulları araştırmaya başlar. Jin Goo, Kim Soo Hyun’un canlandırdığı Lee Hwon’un genç versiyonunu canlandırıyor.

Diğer oyuncular: Han Ga In, Kim Soo Hyun, Jung Il Woo

Orange Marmalade (2015)

İnsanların ve vampirlerin bir arada yaşadığı bir dünyada, genç bir vampir olan Baek Ma-ri, türünün sürekli olarak karşı karşıya olduğu önyargıdan kaçınmak için gizlice yalan söylemeye kararlıdır. Ancak lisedeki popüler çocuk Jung Jae-min’e (Jin Goo) karşı hisler beslediğinde planı alt üst olur.

Diğer oyuncular: Kim Seol Hyun, Lee Jong Hyun, Gil Eun Hye

The Royal Gambler (2016)

Joseon’u kontrol etme güdüleri olan zeki bir asilzade, her ikisi de taht üzerinde hak iddia eden iki prensin buluşmasını düzenler. Birinin kraliyet kanından habersiz olduğu yerde, Jin Goo’nun oynadığı diğeri, üvey kardeşinin dikkatli gözü altında kendi başına hareket etmek için mücadele ediyor.

Diğer oyuncular: Jang Geun Suk, Jun Jwang Ryul, Choi Min Soo

Circle (2017)

11 yaşındaki ikizler Kim Woo-jin ve Kim Bum-gyun, yakında Byul’u aramaya karar verecekleri bir kadın uzaylının Dünya’ya gelişine tanık olurlar. Diğer dünyadan bir varlığın ilgisini çeken babaları, Byul’u bir daha asla geri dönmemek üzere onu gizli bir yerde incelemesi için yanına alır. 10 yıl sonra Woo-jin, Byul’a tıpatıp benzeyen bir kızla karşılaşır ve üniversitelerindeki bir dizi intiharı araştırmak için ortak olurlar.

Diğer oyuncular: Kim Kang Woo, Ahn Woo Yeon, Gong Seung Yeon

Reunited Worlds (2017)

19 yaşındaki Sung Hae-sung bir kaza sonucu öldüğünde, 12 yıl sonra bir gün bile yaşlanmadan uyandığı için şaşkına döner. Şimdi 31 yaşında olan eski kız arkadaşı Jung Jong-won, ölümünün ardındaki gerçeği ortaya çıkarırken mucizeyi anlamasına yardımcı olur.

Diğer oyuncular: Lee Yeon Hee, Ahn Jae Hyun, Han So Hee

The Crowned Clown (2019)

Joseon imparatorluğu, bir sosyal huzursuzluk durumunda krallarını korumak için bir palyaço ve kralın benzeri olan Ha Sun’dan saraydaki yerini almasını ister. Keşfedilme konusunda endişeli olan Ha Sun, yeni rolüyle mücadele eder, özellikle de kendini güzel Kraliçe Yoo So-Woon’a düşerken bulur.

Diğer oyuncular: Kim Sang Kyung, Lee Se Young

My Absolute Boyfriend (2019)

Yedi yıllık erkek arkadaşından ayrılan Eom Da-da’nın kalbi kırılır. Neyse ki, mükemmel erkek arkadaş olmaya programlanmış bir insansı olan Young Goo ile karşılaştığında işler yoluna girmeye başlar. Yeni gelişen ilişkileri, Da-da’nın eski sevgilisi Ma Wang-joon’un aniden onu geri kazanmak istediğine karar vermesiyle çıkmaza girer.

Diğer oyuncular: Bang Min Ah, Hong Jung Hyun

Hotel Del Luna (2019)

Seul şehir merkezinde bulunan Hotel del Luna, birkaç bin yıldır kayıp ruhlara hizmet vermektedir. CEO’su Jang Man-wol, hatırlayamadığı bir günahın cezası olarak sonsuza kadar kurumu yönetmeye lanetlenmiştir. Kendisini kefaretinden kurtarmanın tek yolu, geçmişinden vazgeçmesidir. Jin Goo dizide, babasının yıllar önce yaptığı bir anlaşmayı yerine getirmek için Man-wol için çalışmaya zorlanan Harvard mezunu Gu Chan-sung’u oynuyor.

Diğer oyuncular: IU, Lee Do Hyun

Beyond Evil (2021)

Bir seri katil, sessiz Manyang kasabasında birkaç kadının hayatını aldığında, korkunç suç, özellikle popüler ikiz kardeşi kaybolduktan sonra iğrenç cinayetlerle suçlanan başarılı bir dedektif olan Lee Dong-sik’in hayatını mahveder. Sonunda masum sayılmasına rağmen, 20 yıl sonra Manyang halkı hala ondan şüphelendiği için söylentiler Dong-sik’i takip etmeye devam ediyor. Artık sıradan görevleri yerine getirmek için rütbesi düşürülen genç, seçkin bir dedektif olan Han Joo-won (Jin Goo) ile takım kurar ve yeni bir seri cinayet yeniden başlar.

Diğer oyuncular: Shin Ha Kyun, Choi Sung Eun

Link: Eat, Kill, Love (2022)

Jin Goo dizide ikiz kız kardeşiyle bağlantılı bir şef olan Eun Gye-hoon’u oynuyor. Birbirlerinden ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar birbirlerinin duygularını hissedebilirler ama bu, neredeyse 20 yıl önce kız kardeşinin kaybolmasından önceydi. Gye-hoon, ikizinin kaybolduğu yerde bir restoran kurunca, kasabaya yeni gelen Noh Da-hyun ile aynı duyguları paylaşmaya başlar.

Diğer oyuncular: Moon Ga Young, Lee Bom Sori, Song Deok Ho

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu