Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi

3 dk okuma süresi

Kore dizilerini art arda izlemek kolay bir iş değil. Çoğu dizi, bölüm başına en az bir saat ekranın başında olmanızı gerektirir. Ayrıca tüm diyalogları, hisleri ve olay örgüsünü sindirmek için yeterli zamana ihtiyacınız olacak. Ama dürüst olmak gerekirse buna değer çünkü çok iyi oyunculara ve güzel bir hikayeye sahip bir çok Kore dizisi var. Hatta bazı izleyiciler onları yeniden izleyecek kadar ileri giderler çünkü bu yapımlar son derece iyidirler.

Çok İyi Olduğu İçin Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi

Hangi dizilerin ikinci kez izlemeye değer olduğunu düşünmeniz gerekiyorsa, Dizisel.com‘un sizlere bazı tavsiyeleri var. En çok yeniden izlemeye değer diziler aşağıdadır:

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Dönem dizileri herkesin sevdiği bir tarz değildir, ancak şaşırtıcı bir şekilde, bu Kore dizisi hem ülkemizde hem de uluslararası alanda oldukça beğenildi. IU’nun canlandırdığı Go Ha Jin, Goryeo Hanedanlığı’na ve Hae Soo’nun vücuduna doğru zamanda yolculuk yapar. Orada prenslerle tanışır, aileleri ve siyasi olaylarla iç içe geçer.

Oyuncular: IULee Joon Gi ve Kang Ha Neul

Crash Landing on You

Kuzey Kore’yi içeren ilginç bir hikaye ve sınır ötesi bir aşk hikayesiyle, bu listede CLOY’u görmek sizin için sürpriz olmamıştır. Yardımcı karakterler de diziyi çok daha ilginç hale getiriyor ve yeniden izlenmeye değer kılıyor.

Oyuncular: Son Ye Jin ve Hyun Bin

Reply 1988

Aile, arkadaşlık etrafında dönen ve genel olarak güzel hissettiren olay örgülerinden hoşlanıyorsanız, bu dizi mutlaka izlenmeli. Aynı zamanda, pek çok insan için Seul’deki yaşam hakkında bir fikir verir.

Oyuncular: Park Bo Gum, Ryu Jun Yeol, Lee Hyeri, Go Kyung Pyo

Goblin

Fantezi türünün hayranları, reyting rekorları kıran bu Kore dizisini yeniden izlemeye değer bulacaklar. Oyuncular ve olay örgüsü, bölümleri olabildiğince sık tekrar oynatmanızı sağlayacak. Sinematografik sahneleri de ayrıca büyüleyici!

Oyuncular: Gong YooKim Go EunLee Dong Wook ve Yoo In Na

The Heirs

Zengin varisler olan Kim Tan ve Choi Young Do, sonunda aynı kıza, normal liseli Eun Sang’a aşık olurlar. Bu klasik gençlik dizisi ile eski güzel zamanları yeniden yaşamak gibisi yoktur. En sevdiğiniz Kore dizi yıldızlarından bazılarının daha genç hallerini görmek de oldukça iyi olacaktır.

Oyuncular: Park Shin Hye, Lee Min Ho, Kim Woo Bin ve Kim Ji Won

Descendants of the Sun

SongSong çiftini başlatan Kore dizi!  İki başrol oyuncusu olan çift, evliliklerini bitirirken, Descendants of the Sun insanların izleme listesinde yer almaya devam ediyor. Dizinin bazı ülkelerde yerel bir uyarlaması bile var! Yayınlandığı dönem çok yüksek reyting alan bu dizi kesinlikle tekrar izlemeye değer!

Oyuncular: Song Joong Ki ve Song Hye Kyo

Hotel Del Luna

IU, bin yaşındaki huysuz bir hayalet otel sahibini canlandırıyor. Hayalet otelinin tek insan çalışanı olan Yeo Jin Goo’nun canlandırdığı Chan Sung’da dizinin diğer başrolü olarak karşımıza çıkıyor. Dizide ayrıca ilginç olaylar ekrana gelirken diğer karakterlerin hayat hikayeleri de yer alıyor.

Oyuncular: IU, Yeo Jin Goo ve Lee Do Hyun

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Aile sorunları, arkadaşlıklar ve romantik ilişkilerle uğraşan gençleri ekrana getirmektedir. Hayallerin peşinden koşan sporcu gençleri izlerken mutlu olacağınıza eminiz. Lee Sung Kyung ve Nam Joo Hyuk uyumu da pek çok izleyici tarafından beğenildi.

Başroldekiler: Lee Sung Kyung ve Nam Joo Hyuk

Legend of the Blue Sea

Aşk, deniz kızı, reenkarnasyonlar ve Lee Min Ho bu Kore dizisini yeniden izlemek için nedenler arasında sayılabilir. Fantastik hikayelerin çok hayranı olmasanız bile, fantastik unsurları modern hayatla birleştiren bu dizi sizin için güzel bir seçim olabilir.

Oyuncular: Lee Min Ho, Jun Ji Hyun, Shin Won Ho

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi