Yaşamı Değiştiren Hastalıklara Yakalanan 6 Koreli Ünlü

3 dk okuma süresi

Koreli ünlüler de insandır ve herkes gibi hastalıklara yatkındırlar. Geçtiğimiz yıllarda, bir kısmına, endüstride ara vermelerine neden olan tıbbi durumlar teşhisi konduğu ortaya çıktı. Neyse ki, acil tedavi ve terapi alabildiler.

Aşağıda, sağlıkları ile ilgili güncellemeler ile ciddi hastalıklardan muzdarip Koreli yıldızların bir listesi bulunmaktadır:

Kim Woo Bin

Kim Woo Bin

2017’de Kim Woo Bin, eski ajansı Sidus HQ’nun nazofarenks kanseri teşhisi konduğunu açıkladığında dünyayı şok etti. Onlara göre, Woo Bin “son zamanlarda programlarıyla son derece meşguldü ve bu süre zarfında vücudunun durumunun iyi olmadığını hissetti, bu yüzden hastaneye gitti” ve o zaman tıbbi durumunu öğrendi. İki yıldan fazla bir süre sonra, 31 yaşında terapi gördü ve iyileşti. Şu anda, kız arkadaşı Shin Min Ah ile birlikte K-drama Our Blues’da rol almak için görüşmeler yapıyor.

Kim Bum

Kim Bum

Kim Bum, 20’li yaşlarının başında dejeneratif artritten muzdaripti ve bu, 2018’de yönetim etiketiyle ortaya çıktı. Aynı yıl, High Cut dergisine verdiği röportajda, tedavisi için hastaneye gidebilmek için işe ara verdiğini paylaştı. Kore JoongAng Daily tarafından hazırlanan ayrı bir raporda, oyuncunun Kore dizi Padam Padam için şiddetli kilo kaybı ve 2009’da bir araba kazasına karışması da bu hastalığa katkıda bulundu. Şu an itibariyle, Kim Bum fiziksel olarak iyi durumda ve JTBC draması olan Law School’un başrol oyuncuları arasında yer alıyor.

Shin Sung Rok

Shin Sung Rok

Geçen ay, My Love From the Star aktörü Shin Sung Rok, başlangıçta olumsuz bir sonuç çıktıktan dört gün sonra COVID-19 için pozitif test yaptı. Görünüşe göre, kendi kendini karantinaya aldığında kendini hasta hissetti ve tekrar test edilmeyi istedi. 10 Mayıs’ta iyileşti ve hastaneden taburcu edildi.

Uhm Jung Hwa

Uhm Jung Hwa

Tiroid kanseri nedeniyle Uhm Jung Hwa, sektöre sekiz yıl ara vermek zorunda kaldı ve mücadelelerini Yoo Hee Yeol’un Sketchbook’un bir bölümünde paylaştı: “Ameliyat olmam gerekiyordu, ancak ameliyat sırasında sinirlerime zarar verdi. Aslında bu albümü yapmadan önce bundan bahsetmemiştim, boğazımı incittiğimi ortaya çıkarırsam sorun çıkacağını düşündüm ve bu yüzden onlara tek başıma katlandım, ses tellerimin bir kısmı felç oldu ve 8 ay konuşma yapamadım.” Ayrıca olanlardan sonra tekrar sahneye çıkmayı hayal edemediğini söyledi. Jung Hwa, hastalığının üstesinden gelmeyi başardı ve geçen yıl idol becerilerini sergilediği Refund Sisters proje grubunun bir üyesi oldu.

Choi Sung Won

Choi Sung Won

2016’da Reply 1988’den Choi Sung Won, vücudunda alışılmadık bir şey hissetti ve morluklarının iyileşmesinin daha uzun sürdüğünü fark etti. Hastaneyi ziyaret ettiğinde kendisine akut lösemi teşhisi kondu. Bir yıl sonra nihayet kanserden kurtuldu ve müzik ve tiyatro oyunculuğuna geri döndü. Ne yazık ki, Sung Won’a Aralık 2020’de bir kez daha lösemi teşhisi kondu ve şu anda tedavi görüyor. Ajansı, en sağlıklı durumunda olmamasına rağmen durumunun ciddi bir şey olmadığını söyledi.

Jung Il Woo

Jung Il Woo

K-drama Haechi için yapılan basın toplantısında Jung Il Woo, karşılaştığı en zor sorunun 28 yaşında beyin anevrizması teşhisi olduğundan bahsetti. Hayatı tehdit eden bu hastalık onun dışarı çıkmasını engelledi ve nihayetinde kaygı ve depresyonuna neden oldu. Aynı zamanda Il Woo, bakış açısını da değiştirebildiğini paylaştı: “Hayatta sadece bir şansın var, bu yüzden her günü en iyi şekilde değerlendirmek istedim. Hayattan zevk almanın ve rahatça şov yapmanın sorun olmadığını anladım.” Oyuncu, teşhisinin ardından uzun bir yol kat etti ve şu anda tarihi dizi olan Bossam: Steal the Fate’de rol alıyor.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi