Yaklaşan Romantik Kore Dizisi Youth of May Hakkında Her Şey

2 dk okuma süresi

18 Again’de Lee Do Hyun‘un oyunculuğunu sevdiyseniz, o zaman onun yakışıklı cazibesine KBS2’nin dizisi Youth of May’de aşık olmaya hazırlanın. Ayrıca Netflix orijinal dizisi Love Alarm’da Kim Jo-jo’nun kuzeni olarak rol alan başrol oyuncusu Go Min Si de dizide kadın başrol olarak yer alıyor.

Bilgi: Bu yapım Do Hyun ve Min Si’nin ilk kez birlikte çalışması değil. Evet, aslında ilk olarak Netflix’in korku dizisi Sweet Home‘da kardeşleri canlandırdılar. Her şey düşünüldüğünde, romantik kimyalarının bu sefer nasıl olacağını görmek bizi kesinlikle heyecanlandırıyor.

Yaklaşan Romantik Kore Dizisi Youth of May Hakkında Her Şey

Ama her şeyden önce, Youth of May hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için hazırladık.

Gerçek bir olaya dayalıdır

Youth of May Do Hyun

Bu dizide romantizmden daha fazlası var. Biraz arka planla başlayalım. 1980’lerde geçen Youth of May, o dönemde Kore’de meydana gelen ve Gwangju Ayaklanması olarak anılan tarihsel olarak önemli bir olaydan ilham aldı. En az 10 gün süren isyana katılan çeyrek milyondan fazla insan, o sırada Güney Kore’yi yöneten acımasız askeri rejimi protesto etmek için meydanlara çıktı. Başlangıçta başarısız olmasına ve hatta binlerce kişinin ölümüyle sonuçlanmasına rağmen, ülke çapındaki gösteri, sonunda ülkede demokrasiyi kazanmak için önemli bir fayda sağladı.

Bir çok sevimli yükselen yıldız var

Go Min Si youth of may

Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi dizi, kendilerini ayaklanmanın tam ortasında bulan dört genci takip edecek. Do Hyun, yaramaz ama kararlı bir tıp öğrencisi olan Hwang Hee Tae’yi oynamaya hazırlanıyor ve kendisine karşı tutulan tüm klişeleri gözden düşürmeye çalışıyor. Bu arada Min Si, Kim Myung Hee adlı üçüncü sınıf hemşireyi oynayacak. Hayallerinin peşinden gitmek için tek başına Gwangju şehrine taşınan o, önüne çıkan engelleri aşabilen biriridir.

Geum Sae Rok youth of may

Ana kadroyu tamamlayanlar, yükselen yıldız oyuncular Lee Sang Yi (When the Camellia Blooms, Once Again) ve Geum Sae Rok (The Fiery Priest, Joseon Exorcist). İkili, Sae Rok’la dizide kardeşlerini canlandıracak bir hukuk öğrencisi olan Lee Soo Ryun ve Myung Hee’nin en iyi arkadaşı olarak oynayacak. Sang Yi, Fransa’daki eğitimini bitirdikten sonra aile şirketinde çalışmaya başlayan ağabeyi Lee So Chan’ı canlandıracak.

Lee Sang Yi - youth of may

School 2017 yönetmeni tarafından yönetilecektir

Yönetmen koltuğunda, gizemli gerilim dizisi Doctor Prisoner’ın yönetmenliğini yapan Song Min Yeop oturuyor. Bununla birlikte, daha önce The Uncanny Counter yıldızı Kim Sejeong’un oynadığı School 2017’nin ortak yönetmenliğini yaptığı için gençlik dizilerinde yeni değil. Öte yandan, senaryoyu en çok 2015 siyasi romantik gerilim dizi Spy’daki çalışmaları ile tanınan senarist Lee Kang yazıyor.

Youth of May 3 Mayıs 2021’de KBS2’de yayınlanacak

Dizinin Netflix veya Viu gibi yayın platformlarında yayınlanıp yayınlanmayacağına dair henüz bir bilgi yok, ancak yakında iyi haberler için bekliyor olacağız.

Aşağıda dizinin ilk fotoğraflarına göz atın!

Youth of May dizi görselleri

Youth of May dizi görselleri 2

Youth of May dizi görselleri 3

Youth of May dizi görselleri 4

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi