Wok of Love

Wok of Love Konusu, Oyuncuları, Yorumlar

İsim: Wok of Love / Greasy Melo

Hangul: 기름진 멜로

Yayın Tarihi: 2018

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.4

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Romantik, Komedi

Bölüm Sayısı: 38 Bölüm (30 dakika) / Fragman

Yönetmen: Park Sun-Ho, Ham Joon-Ho

Senarist: Seo Sook-Hyang

Wok of Love Konusu

Yetenekli bir aşçı ünlü bir otelin restaurant kısmında görev yapmaktadır.  Yeni evlenmiş bu adamın hayatı bir anda tersine dönmeye başlar. Eşi tarafından aldatılır ve otelden kovulur. Bu yüzden intikam almak amacıyla otelin karşısında bir Çin yemeği restaurantı açar. Otel ile rekabet ederken yardımına bir grup ganster, zengin fakat her şeyini kaybetmiş bir aile yardımcı olacaktır.

Editör Yorumu

Tam anlamıyla çerezlik bir diziydi. Romantik ve komedi kısımlarını beğendim. Çok basit bir hikayesi olmasına rağmen vakit geçirmek için tercih edebilirsiniz. Kadın başrol oyuncunun doğal tavırları ve mimikleri diziyi izleme sebeplerimden biriydi. Oyuncular arasındaki yaş farkını hissetseniz de uyumlarını beğendim.  Diziyi izlerken birçok şahane yemeğin yapılışını izlerken acıkabilirsiniz. Özellikle jajangmyeon yemeğini çok sık görmekteyiz.  Siyah fasulye ile yapılan bu erişte Kore’de yaygın olarak yapılmaktadır.

Wok of Love konusu
Wok of Love konusu, oyuncular, fragman

Dizide aşk üçgeni maalesef var. Genelde görmeye alışık olmadığımız zengin kız olayını da eklemişler. Sonuç olarak eğlenceli bir yapım ortaya çıkmış. Dizi SBS kanalında yayınlanmış ve 38 bölümden oluşmaktadır. Bölüm süresi sizi yanıltmasın. Yarım saat olarak yapıldığı için 19 olarak düşünebilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

Not:  Dizinin ismi tavadan gelmektedir. Wok, Çin yemekleri yapımında kullanılan oval bir tavadır. Dizide de sık sık görmekteyiz.

Wok of Love Oyuncuları

Jung Ryeo-won (Dan Sae-woo) - Wok of Love
Jung Ryeo‑won
Dan Sae‑woo
Lee Jun-ho - Wok of Love konusu
Lee Jun‑ho
Jang Hyuk (Doo Chil-sung)
Jang Hyuk
Doo Chil‑sung
Lee Mi-suk
Lee Mi‑suk
Park Ji-Young
Park Ji‑Young

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir