Wi Ha Joon

4 dk okuma süresi

Wi Ha Joon, Güney Jeolla Eyaletindeki Wando İlçesinden Güney Koreli bir aktör ve modeldir. Ayrıca Wi Ha Joon, “Something in the Rain”, “Romance Is a Bonus Book”, “18 Again” ve “Squid Game” gibi televizyon dizilerindeki ve “Midnight” ve “Gonjiam: Haunted” gibi filmlerdeki rolüyle popülerdir.

Wi Ha Joon

Wi Ha Joon Kimdir?

Wi Ha Joon, 5 Ağustos 1991’de Güney Kore, Güney Jeolla Eyaleti, Wando County’de doğdu. Güney Koreli aktörün burcu aslandır. Gerçek adı Wi Hyun-yi’dir.

Wi Ha Joon, memleketinde bir ortaokulda okudu ve eğitimini tamamladı. Bundan sonra, oyuncu Sungkyul Üniversitesi’ne kaydoldu ve Tiyatro bölümünden mezun oldu. Ayrıca, oyuncu okulundaki dans kulübüne katıldı ve bir oyunculuk akademisinde eğitim aldı.

Ayrıca oyuncunun anne, baba ve bir ablası var ancak kimlikleri şu anda mevcut değil. Bunun yanı sıra Güney Koreli aktörün ebeveynleri, kardeşleri ve erken çocukluk hayatı hakkında daha fazla bilgi yok. Güney Koreli aktörün başarısına baktığımızda, çocukken memleketinde ailesi tarafından iyi yetiştirildiğini varsayabiliriz.

Wi Ha Joon Kimdir

Kariyeri

Ortaokulu sırasında, Wi Ha-joon dans kulübüne katıldı ve dans kulübüne katıldıktan sonra şov dünyasının bir parçası olmayı hayal etti. Eğitiminin son yılında, Seul’e taşındı ve oyuncu olma umuduyla bir oyunculuk akademisine katıldı. Ayrıca, aktör Song Kang Ho ve Kim Woo Bin’i rol modelleri olarak kabul etti. Üniversitedeki ilk yılında, Kore Hava Kuvvetleri’ne askeri polis olarak katıldı.

Aktör, 2012 yılında “Peace in Them” adlı kısa bir Güney Kore filmiyle oyunculuk çıkışını yaptı. Bundan sonra, 2015 yılında Güney Koreli “Coin Locker Girl” filminde Young Woo-gon rolünü oynadı. Aynı yıl başka bir Güney Kore aksiyon komedi filmi olan Bad Guys Always Die’da Cha Myung-ho rolünü de canlandırdı.

Wi Ha Joon

Wi Ha-joon, 2016 yılında Güney Kore filmi “Eclipse”de Jung-tae rolünü oynadı. Aynı yıl, televizyona ilk çıkışını MBC kanalında yayınlanan “Goodbye Mr. Black”de Ha-joon olarak yaptı. Bundan sonra aktör, 2017’de “Anarchist from Colony” filminde Kore gençliğinin hapishanedeki rolünü ve “The Chase” filminde Young Jung-hyuk’un rolünü oynadı.

Ayrıca oyuncu, KBS2 Network’ün “My Golden Life” adlı televizyon dizisinde Ryu Jae-shin olarak rol aldı. 2018’de aktör, Güney Kore korku filmi “Gonjiam” Haunted Asylum”da popüler Ha-joon rolünü oynadı. “Something in the Rain”de Yoon Seung-ho, “Island Trio”da konuk olarak, “Matrimonial Chaos”ta Im Si-ho ve aynı dizide “With Coffee”de Lee Ha-Min olarak yer aldı.

Romance Is a Bonus Book (Ji Seo Joon)

2019’da Wi Ha-joon, “Girls Cop” filminde Jung Woo-jun olarak göründü. Aynı yıl “Romance Is a Bonus Book” adlı televizyon dizisinde Ji Seo-joon olarak yer aldı. 2020 yılında iki televizyon dizisinde “Soul Mechanic”te Oh Yoo-min ve “18 Again”de Ye Ji-hoon olarak yer aldı. 2021’de aktör “Midnight” filminde Do-shik ve “Shark: The Beginning” filminde Jeong Do-hyeon olarak göründü. Oyuncu ayrıca Netflix dizisi “Squid Game”de Hwang Joon-ho ve “Bad and Crazy” televizyon dizisinde yer alarak dünya çapında tanınmaya başladı.

Squid Game (2021) (Hwang Joon)

Ödüller ve Başarılar

Wi Ha Joon, 2018’de Something in the Rain’deki performansıyla 11. Kore Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. Ayrıca 55. Grand Bell Ödülleri ve aynı yıl “Gonjiam: Perili İltica” filmindeki performansıyla 39. Blue Dragon Film Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

Wi Ha-joon Ödül Töreni

2019 yılında “Gonjiam: Haunted Asylum” filmindeki rolüyle 24. Chunsa Film Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. Oyuncu ayrıca aynı yıl Romance Is a Bonus Book’taki performansıyla 55. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu (Televizyon) dalında aday gösterildi.

Wi Ha-joon, bir aktör, model ve televizyon oyuncusu olarak mesleğinden önemli miktarda para kazandı.

İlişki durumu

Wi Ha-joon’un sevgilisine gelince, oyuncu hala bekardır. Üstelik Güney Koreli aktörün ilişkisine dair herhangi bir detay da yok.

Söylentileri ve tartışmaları hakkında konuşurken, şimdiye kadar bunların bir parçası değil. Bunun yanı sıra Güney Koreli aktör, kişisel ve profesyonel yaşamına odaklanıyor. Üstelik, söylentilere ve tartışmalara mesafe koymayı seviyor.

Wi Ha Joon Dizileri

Bad and Crazy (2021) (“K”)

Squid Game (2021) (Hwang Joon)

wi ha joon squid game

18 Again (2020) (Ye Ji Hoon)

wi ha joon 18 again

Romance Is a Bonus Book (2019) (Ji Seo Joon)

wi ha joon romance is a bonus book

Matrimonial Chaos (2018) (Kim Shi Ho)

With Coffee (2018) (Lee Ha Min)

Something in the Rain (2018) (Yoon Seung Ho)

My Golden Life (2017) (Ryu Jae Shin)

Good-bye, Mr. Black (2016) (Ha Jun)

Wi Ha Joon Filmleri

  1. Midnight (2021)
  2. Shark: The Beginning (2021)
  3. Miss & Mrs. Cops (2019)
  4. Gonjiam: Haunted Asylum (2018)
  5. The Chase (2017)
  6. Anarchist from Colony (2017)
  7. Eclipse (2016)
  8. Bad Guys Always Die (2016)
  9. Coin Locker Girl (2015)

 

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu