While You Were Sleeping

4 dk okuma süresi

While You Were Sleeping”, Oh Choong Hwan tarafından yönetilen Güney Kore dizisidir. 27 Eylül 2017 tarihinde ilk bölümüyle ekranlara gelen dizi, fantastik ve romantik türündedir.

While You Were Sleeping konusu, oyuncular, fragman, reyting, ödüller gibi dizi hakkında tüm detayları Dizisel takipçileri için hazırladık.

While You Were Sleeping

 • Başlık: While You Were Sleeping
 • Yönetmen: Oh Choong Hwan
 • Senarist: Park Hye Ryeon
 • Kanal: SBS
 • Yayın Tarihi: 27 Eylül 2017
 • Bölüm Sayısı: 32
 • Bölüm Süresi: 30 dakika
 • Tür: Fantastik, Gizem, Romantik, Dram

While You Were Sleeping Konusu

Saha muhabiri Nam Hong Joo (Suzy), çocukluğundan beri kötü olayları gerçekleşmeden önce görme yeteneğine sahipti. Ancak, çoğu zaman bunların olmasını engellemek için güçsüzdür. Ailesinin restoranının karşısındaki evde yaşayan savcı Jung Jae Chan (Lee Jong Suk), görünüşe göre gelecekteki olayları öngörme yeteneğini de edinmiştir.

While You Were Sleeping (2017)

Jae Chan, bir zamanlar onun öğretmeni olan yozlaşmış avukat Lee Yoo Beom tarafından bir polis memurunun ölümü için Hong Joo’nun bir önsezisini alır ve bunun olmasını önlemek için acele eder. Polis memuru (Jung Hae In) hayatta kalır ve aynı zamanda geleceği görme yeteneği kazanır. Bu üç kişi, hayatlarının bir şekilde iç içe olduğunu, birbirlerine sürekli olarak kurdukları rüyalar aracılığıyla anlarlar.

Bu beklenmedik üçlü birlikte Lee Yoo Beom’u (Lee Sang Yeob) devirmek, onlara bu yeteneklerin verilmesinin nedenini keşfetmek ve en çok sevdiklerini zarardan korumanın yollarını bulmak için çalışır.

Fragman

Dizi Hakkında Notlar

 1. “While You Were Sleeping”, daha önce “Into the World Again” tarafından işgal edilen Çarşamba ve Perşembe 22:00 zaman aralığını devraldı.
 2. İlk senaryo okuması 20 Ocak 2017’de Mokdong, Seul, Güney Kore’de gerçekleşti.
 3. Çekimler Şubat 2017’de başladı ve 27 Temmuz 2017’de Güney Kore, Paju’daki Wonbang setinde sona erdi.
 4. Kim So Hyun, konuk oyuncu olarak rol aldı.
 5. Yoon Kyun Sang ve Lee Sung Kyung konuk oyuncu olarak rol aldı. Daha önce 2016 SBS drama dizisi “Doctors”da yönetmen Oh Choong-Hwan ile çalışmışlardı.

Ödüller

While You Were Sleeping Ödül Töreni

 • Seul Uluslararası Drama Ödülleri – Kore Draması En İyi Mükemmellik Ödülü (While You Were Sleeping)
 • Baeksang Sanat Ödülleri – En Popüler Kadın Oyuncu (Bae Suzy)
 • 2018 Kore İlk Marka Ödülleri – Drama Kategorisi (While You Were Sleeping)
 • SBS Drama Ödülleri – En iyi çift (Lee Jong Suk ve Bae Suzy)
 • SBS Drama Ödülleri – En iyi Yardımcı Oyuncu (Kim Won-hae)
 • SBS Drama Ödülleri – Mükemmellik Ödülü (Lee Sang-yeob)
 • SBS Drama Ödülleri – En İyi Mükemmellik Ödülü (Lee Jong Suk ve Bae Suzy)

 

Reyting Oranları

Dizi, ilk bölümüyle % 8.2 reyting alarak ekranlara başarılı bir giriş yapmıştır. En düşük reyting oranı % 5 olurken en yüksek reyting oranı ise % 9.6 olmuştur. Ortalama olarak % 7.7 reyting almayı başarmıştır.

While You Were Sleeping Oyuncuları

Başrol oyuncular: Bae Suzy, Lee Jong Suk, Jung Hae In, Lee Sang Yeob

Yardımcı rollerde ise; Hwang Young Hee, Shin Jae Ha, Kim Won Hae, Park Jin Joo, Ko Sung Hee,  Lee Gi Young, Pyo Ye Jin, Nam Da Reum ve Bae Hae Seon gibi oyuncular yer almıştır.

Lee Jong Suk (Jung Jae Chan)

Lee Jong Suk (Jung Jae Chan)

29 yaşında tuhaf bir savcı olan Jae Chan, soğukkanlı ve ciddidir. Ancak özçekim yapmayı seviyor, kardeşiyle yaşıyor ve diğer uygun olmayan özellikleri var. Jae Chan, Hong Joo’yu küçümseyerek düşünür ama onun rüyalarının gerçekleşmesini engellemek için elinden gelen her şeyi yapar.

Lee Jong Suk hayranı mısınız? Öyleyse başarılı oyuncu Lee Jong Suk’un yer aldığı popüler 10 Kore dizisine bakmayı unutmayın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/lee-jong-sukun-yer-aldigi-populer-10-kore-dizisi/

Bae Suzy (Nam Hong Joo)

Bae Suzy (Nam Hong Joo)

Suzy, Nam Hong Joo’yu canlandırıyor. Hayalleri aracılığıyla edindiği gelecekle ilgili rüyalar hayatına bazı karmaşıklıklar eklemiştir. Geleceği bilmek ve onu engelleyememek zor. Ama bu Jae Chan’ın yardımıyla değişmeye başlar. Suzy, Hong Joo kadar eğlenceliydi. O gerçekten kalbinizi ısıtan çok parlak bir karakterdir.

Jung Hae In (Han Woo Tak)

Jung Hae In (Han Woo Tak)

Jung Hae In, bir polis memuru olan Han Woo Tak rolüyle karşımıza çıkıyor. Sonunda Jae Chan ve Hong Joo’ya yardım eder ve onlarla çok güzel bir dostluk geliştirir. Woo Tak, yardım etmeye her zaman istekli olan çok tatlı ve özverili bir adamdır.

Lee Sang Yeob (Lee Yu Beom)

Lee Sang Yeob (Lee Yu Beom)

Daha sonra kötü avukatımız Lee Yoo Bum olarak Lee Sang Yeob var. Para için her şeyi yapacak ve kendini beladan uzak tutacak kadar kötü bir adamdır. Onun hakkında sevilecek pek bir şey yok.

Ko Sung Hee (Shin Hee Min)

Ko Sung Hee (Shin Hee Min)

Suçluları kovuşturmada yüksek başarı oranına sahip, sevimli ve arkadaş canlısı bir savcıdır.

FAQ

Kesinlikle izleme listenize almalısınız. While You Were Sleeping, popüler oyuncuların rol aldığı sürükleyici senaryosuyla oldukça beğenilen diziler arasında yer alıyor.

Hayır. Güney Kore dizisi 2017 yılında yayınlandı ve güzel bir final ile sona erdi. Yeni sezonla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri