When the Weather is Fine Konusu – Oyuncuları – İnceleme

3 dk okuma süresi

İsim: When the Weather is Fine / If the Weather Is Good, I’ll Find You

Hangul: 날씨가 좋으면 찾아가겠어요

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.9

Dizisel.com Puanı: 8.2

Tür: Romantik, Dram

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm

Yönetmen: Han Ji-Seung

Senarist: Lee Do-Woo (kitap uyarlama), Han Ga-Ram

When the Weather is Fine Konusu

Hye-Won (Park Min-Young), Seul şehrinde Müzik öğretmeni olarak çalışmaktadır. Fakat yaşadığı sorunlar yüzünden işinden ayrılır ve küçük bir kasabaya teyzesinin yanına taşınır. Burada ‘’İyi Geceler Kitabevi’’ adındaki bir yerde Lim Eun-Seob’un yanında çalışmaya başlar. Zaman geçtikçe eskiden çözülemeyen birçok sorun ön plana çıkacaktır.

Fragman

Karakterler

Lim Eun-Seob(Seo Kang-Joon): Kitaplarla arası iyi olan Eun Seob, kendini insanlardan soyutlamış bir şekilde yaşamaktadır. İyi Geceler Kitabevinde sakin bir hayat yaşamaktadır. Vaktinin büyük kısmını burada geçirse de arada dağa çıkıp bir süre sonra geri dönmektedir. Hye-Won kasabaya tekrar dönünde onun da hayatı değişmeye başlar.

Hye-Won(Park Min-Young): Çello dersleri vererek geçimini sağlamaktadır. Belli sorunlar yüzünden eskiden yaşadığı kasabaya tekrar döner. Annesi, babasını öldürme suçundan hapiste olduğu için teyzesinin yanında yaşamaya başlar.

Sim Myung-Yeo(Moon Jeong-Hee): Zamanında ünlü roman yazarlarından biridir. Fakat uzun süredir kasabada sakin bir hayat yaşamaktadır.

Lee Jang-Woo(Lee Jae-Wook): Eun-Seob ve Hye-Won ile liseden arkadaştır. Okulu birinci olarak bitirip Seul Üniversitesinde eğitim gördükten sonra ailesinin yaşadığı kasabaya gelir ve belediyede çalışmaya başlar.

Lim Whi: Eun-Seob’un kardeşidir. Sözlerini esirgemeyen ve duygularını direk belirtebilen bir kızdır.

When the Weather is Fine konusu

When the Weather is Fine konusu, oyuncuları, fragman

Editör Yorumu

Park Min Young’un dizisini gördüğüm zaman aklıma yine benzer tarzlarda bir romantik-komedi dizi daha mı geliyor diye düşünmüştüm. Fakat bu kez beni yanıltmayı başardı. Dizi klasik kore dizileri aksine çok farklı bir atmosferde ilerliyor. Bu yüzden diziyi herkesin sevebileceğini düşünmüyorum. 25 yaş üstü izleyiciler romantik, dram türünden hoşlanıyorlarsa diziye başlayabilirler. Sakin bir havada, karakterlere odaklanan, kahve ve kitapların bol olduğu, mutluluk ve yalnızlıkla ilgili temanın işlendiği kaliteli bir dizi olmayı başarmış. Her karakterin kendi hikâyesi var, zamanla hepsi işleniyor.

Seo Kang-Joon, dizide harika bir iş yaratmış. İzleyicilere gösterilmesi gereken Eun-Seob karakterini çok iyi yansıttığını düşünüyorum.

Dizideki kitap kulübünü oldukça beğendim. Keşke daha çok sahne görebilseydik diye düşündüm. Soğuk bir kış gününde yağmur, kahve, kitap üçlüsünü ekranlara bol bol getirip izleyicileri de dizinin içine çekmeyi başarmışlar.

Yazımın başında da söylediğim gibi; ağır ilerleyen bir konusu var. Farklı bir ortamda çekiliyor. Herkesin seveceği tarzda bir dizi olduğunu düşünmüyorum. Bu türden hoşlanıyorsanız İlk bölümü izledikten sonra kararınızı hemen vermezseniz ve biraz daha devam ederseniz beğeneceğinizi düşünüyorum. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

When the Weather is Fine Oyuncuları

Seo Kang-joon (Im Eun-seob) - When the Weather is Fine
Im Eun‑seob
Park Min Young (Mok Hae-won)
Mok Hae‑won
Lee Jae-wook (Lee Jang-woo)
Lee Jang‑woo
Kim Young-dae (Oh Young-woo)
Oh Young‑woo
Kim Hwan-hee (Im Hwi)
Kim Hwan‑hee
Im Hwi

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri