Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

3 dk okuma süresi

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, 2016 yapımı gençlik, romantik ve spor türünde bir Güney Kore dizisidir. Dizi MBC kanalında yayınlandı ve toplam 16 bölümden oluşmaktadır. Halterci Kim Bok-joo’nun (Lee Sung kyung) ve onun çocukluk arkadaşı Jung Joon-hyung’un (Nam Joo hyuk) hikayesini konu alır. Milli takıma katılmaya çalışan sporcu arkadaşlarının yanı sıra ilk aşk ve zorlukları hakkında bir dizidir.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo

Başlık: Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

IMDb Puanı: 8,4

Yayın Tarihi: 16 Kasım 2016

Bölüm Sayısı: 16

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Gençlik

Yönetmen: Oh Hyun-Jong

Senarist: Yang Hee-Seung

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Konusu

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, bir üniversite kampüsünde hayallerini gerçekleştirmeye çalışan sporcuların hikayesini konu alıyor.  Hayalleri için savaşan, bu süreçte aşkı deneyimleyen ve her adımda büyüyen bir grup üniversite sporcusu hakkında bir gençlik dizisidir.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Fragman

Dizi Hakkında Notlar

Senaryo, gerçek hayattaki halterci Jang Mi-Ran örnek alınarak yazılmıştır.

İlk senaryo okuması Ağustos 2016’da Güney Kore’nin Sangam kentindeki MBC binasında gerçekleşti.

Lee Jong Suk, 2. bölümde Bok-Joo’nun babasının işlettiği restoranda bir müşteri olarak konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Kang Ki Young daha önce Jong-Suk’un “W” dizisinde rol almıştı. İkili, bu dizide sohbet ederken oynadıkları karakterlere değiniyor.

11. bölümde Ji Soo, Bok-Joo’nun iş arkadaşı olarak görünüyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Reyting Oranları

Dizinin en düşük reytingi %4.1, en yüksek reytingi ise %5.5 olmuştur. Ortalama olarak %4.8 reyting almayı başarmıştır. Yayınlandığı dönemde düşük reyting almasına rağmen özellikle genç izleyiciler tarafından olumlu eleştiriler almıştır. Birçok Asya ülkesinde popüler olmuştur. Filipin dilinde seslendirilen dizi, 2017’de ABS-CBN’de yayınlandı ve yüksek reytinglere sahip oldu.

Editör Yorumu

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, bir üniversite kampüsündeki hayat hikayesinin bir kesitidir. Dizi, bireysel sporlarında başarılı olmak için çok çalışan öğrencileri tasvir ederken, birçok eğlenceli sahne ve güzel bir mizahı var. Aynı zamanda en iyi atlet olmanın getirdiği hem iyi hem de kötü yanları gerçekten iyi vurguluyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo Oyuncuları

Başrol oyuncuları; Lee Sung Kyung, Nam Joo Hyuk, Lee Jae Yoon ve Kyung Soo Jin

Yardımcı rollerde ise; Cho Hye Jung, Lee Joo Young, Ji Il Joo, Kang Ki Young, Ahn Kil Kang, Jang Young Nam, Yoo Da In gibi oyuncular rol almaktadır.

Lee Sung Kyung (Kim Bok Joo)

Kim Bok Joo

Lee Sung Kyung Kim Bok-joo olarak karşımıza çıkıyor. Haneul Spor Üniversitesi’ne halterci olarak kaydolduğundan beri hayallerini gerçekleştirme yolunda ilerliyor. Kim Bok-Joo, babasından ilham alan hırslı ve doğal olarak yetenekli bir haltercidir. Karakteri güçlü görünmesine rağmen masum ve kırılgan bir kızdır. Şans eseri, Hanuel Üniversitesi’nde yüzücü olarak eğitim gören ilkokuldaki sınıf arkadaşı Joon-hyung ile yeniden bir araya gelir.

Lee Sung Kyung hayranı mısınız? Sizler için güzel oyuncu Lee Sung Kyung hakkında bilmediğiniz 10 şeyi hazırladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/lee-sung-kyung-hakkinda-bilmediginiz-10-sey/

Nam Joo Hyuk (Jung Joon Hyung)

Jung Joon Hyung

Yetenekli bir yüzücü ve özgür ruhlu biri olan Jung Joon-Hyung rolünde Nam Joo Hyuk’u görüyoruz. Spor konusunda ne kadar yetenekli olsa da bazı sorunlar yüzünden zorluk yaşamaktadır.  Bok-Joo’ya olan hisleri konusunda coşkulu ve dürüst, kendi kişisel terk edilme mücadelelerine rağmen kalbini yakından koruyor.

Mutlaka izlemeniz gereken Nam Joo Hyuk başrollü 8 Kore dizisine baktınız mı?

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/mutlaka-izlemeniz-gereken-nam-joo-hyuk-basrollu-8-kore-dizi/

Kyung Soo Jin (Song Shi Ho)

Song Shi Ho

Song Shi-Ho, Bok-Joo’nun oda arkadaşı ve Joon-Hyung’un eski kız arkadaşı olan ritmik bir jimnastiktir. Tutku ya da aşk söz konusu olduğunda, bir kız neyi seçer? Shi-Ho hayalleri için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Onu bu durumun zorluklarıyla baş ederken görüyoruz.

Lee Jae Yoon (Jung Jae Yi)

Lee Jae Yoon (Jung Jae Yi)

Joon-Hyung’un kardeşi ve ikinci başrol oyuncusu Lee Jae-Yoon, göründüğü gibi mükemmeldir. Yakışıklı, son derece nazik ve sempatik biridir. İyi olmanın her zaman nazik davranmak olmadığını öğrendiğinde hala kendini geliştirecek durumlar olduğunu fark eder.

FAQ

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo dizisinin 2. sezon çıkış tarihi dile getirilmedi fakat hayranları yine de dizinin devamı için baskı yapmaya devam ediyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu