W – Two Worlds

3 dk okuma süresi

Two Worlds” veya diğer adıyla “W” olarak bilinen yapım, 20 Temmuz’dan 14 Eylül 2016’ya kadar yayınlanan popüler bir Kore dizisidir. Toplam 16 bölüm ve her bölüm yaklaşık 60 dakika süren dizi, her çarşamba ve perşembe 22:00’da MBC kanalında yayınlandı.

Daha önce popüler dizilerden biri olan She Was Pretty’i yöneten Jung Dae-yoon tarafından yönetilmiştir. Bu dizi, çoğunlukla Memories of the Alhambra, Queen In-Hyun’s Man, Nine: Nine Times Time Travel gibi popüler dizilerle ünlü olan yazar Song Jae-jung tarafından kaleme alınmıştır. “W” aynı türde yayınlanan birçok diziyle karşılaştırıldığında oldukça iyi bir puan alıyor.

Farklı kurguları seviyorsanız o halde dizi hakkındaki tüm detaylar sizin için aşağıda yer alıyor.

W – Two Worlds konusu

İsim: W – Two Worlds / W-두 개의 세계 / W – Two Worlds Apart

Yönetmen: Jeong Dae Yun

Senarist: Song Jae Jung

Yayın Kanalı: MBC

Başlama Tarihi: 20 Temmuz 2016

Bölüm Sayısı: 16

Tür: Aksiyon, Komedi, Romantik, Dram, Fantezi, Melodram

Dil: Korece

W – Two Worlds Konusu

W“, Oh Sung Moo tarafından yazılan “W” adlı çizgi romandaki ana karakter Kang Chul’un hayatını konu almaktadır. Çizgi romanda Kang Chul, trajik bir geçmişi olan başarılı, genç bir CEO olarak tanıtılıyor. Kang Chul’un hayatının gerçek amacı, 12 yıl önce ailesinin tüm üyelerini öldüren katilin kim olduğunu bulmaktır.

W – Two Worlds Fragman

Dizi Hakkında Notlar

İlk senaryo okuması 2016 yılının Mayıs ayı başlarında Güney Kore’nin Sangam kentindeki MBC merkezinde gerçekleşti.

Reyting Oranları

İlk bölümüyle %9.9 reyting alarak ekranlara başarılı bir giriş yapmıştır. En yüksek izlenmesi %15.2 ile 7. bölümde gerçekleşmiştir. Ortalama ise %12.87 reyting almayı başarmıştır.

W – Two Worlds Oyuncuları

Dizinin başrol oyuncuları; Lee Jong Suk ve Han Hyo Joo

Yardımcı ve destek rollerinde ise; Kim Eui Sung, Lee Tae Hwan, Jung Yoo Jin, Lee Si Eon, Park Won-Sang, Cha Kwang-Soo, Lee Si-Un, Nam Gi-Ae, Heo Jung-Do, Kang Ki Young gibi isimler yer almıştır.

Lee Jong Suk (Kang Chul)

Lee Jong Suk (Kang Chul)

1987 yılında Seul’de doğan Kang Chul, “W” çizgi romanının ana karakteridir. 800 milyon dolarlık kişisel varlığa sahip elektronik ticaretle uğraşan bir süper milyoner olan JN Global’in yöneticisidir. 17 yaşındayken olimpiyatlarda atış yarışmasında altın madalya kazandı ve ulusal yıldız oldu. Ailesi gizemli bir şekilde öldürüldükten sonra dibe düştü ve cinayet zanlısı olarak tutuklandı. İlk duruşmada Kang Chul idam cezasına çarptırıldı. İkinci duruşmada ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış olmasına rağmen, Yargıtay delillerin kabul edilemezliğini beraat nedeni olarak gösterdi. Ve sonunda suçsuz ilan edildi.

Lee Jong Suk hayranı mısınız? Eğer öyleyseniz sizler için hazırladığımız Lee Jong Suk’un rol aldığı 10 Kore dizisine bakabilirsiniz.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/lee-jong-sukun-yer-aldigi-populer-10-kore-dizisi/

Han Hyo Joo (Oh Yeon Joo)

Han Hyo Joo (Oh Yeon Joo)

Myeongsei Hastanesinde çalışan bir doktor ve aynı zamanda W adlı çizgi romanı yazan Oh Sung Moo’nun kızıdır. Ailesi boşanmış ve şimdi annesiyle yaşıyor. Fakat yine de babasıyla iyi bir ilişkileri var. Bir gün babasının aniden ortadan kaybolması üzerine kendi de çizgi roman dünyasına çekilir.

Jung Yoo Jin (Yoon So-hee)

Jung Yoo Jin (Yoon So-hee)

Çizgi romandaki ana kadın karakterdir. Liseden beri Kang Chul’un sekreteri ve aynı zamanda arkadaşıydı. Kang Chul’a aşıktı ama ondan asla cevap alamadı.

Lee Tae-hwan (Seo Do-yoon)

Lee Tae Hwan (Seo Do Yoon) (W - Two Worlds)

Eskiden dövüş sanatları savaşçısı olan bir korumadır. O Kang Chul’un sağ koludur.

Park Won Sang (Han Chul Ho)

Two Worlds - Park Won Sang (Han Chul Ho)

Şüpheli olduğunda Kang Chul’u talep eden savcıdır. Şimdi başkan olmayı planlayan bir meclis üyesidir. Ancak, hala Kang Chul’a kin beslemektedir ve hala Kang Chul’un gerçek katil olduğuna inanmaktadır.

Kim Eui Sung (Oh Sung Moo)

Two Worlds - Kim Eui Sung (Oh Sung Moo)

W adlı çizgi romanın yazarıdır. Ülkede oldukça popüler durumdadır ve insanlar gelecek bölümü merakla beklemektedir. Oh Sung Moo, çizgi romanında ters giden şeyleri fark edince ortadan kaybolur ve artık tek hedefi romanı tamamlamak olacaktır.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi