Vampirleri Konu Alan İzlenmesi Gereken 10 Kore Dizisi

4 dk okuma süresi

Mevcut Kore dizinizin yeni bölümlerini mi bekliyorsunuz yoksa zamanınıza değecek bir dizi mi arıyorsunuz? Fantastik dizileri izlemeye hazırsanız, o zaman vampir temalı Kore dizilerini izlemek ilginizi çekebilir! Evet, romantik komediler veya hayatın bir parçası Kore şovlarından çok daha fazlası var. Bu vampir dizileri, sizi koltuğunuzun ucunda tutacak kanlı sahneler ve hatta heyecan verici gerilim hikayeleri içeriyor! Merak mı ettiniz?

Vampirleri Konu Alan İzlenmesi Gereken 10 Kore Dizisi

İşte vampirlerle ilgili heyecanınızı giderecek 10 Kore dizisi:

Orange Marmalade (2015)

Orange Marmalade (2015)

Baek Ma-ri (Seol Hyun), vampirlerin ve insanların neredeyse bir arada var olmadıkları bir dünyada, görünmez olmak ve vampir kimliğini arkadaşlarından gizlemek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Yeni arkadaşlıklardan, özellikle insanlarla olanlardan uzak duruyor. Ama bir şekilde popüler lise öğrencisi Jung Jae-min’in (Yeo Jin Goo) dikkatini çeker.

Başrol oyuncuları: Yeo Jin Goo, Seol Hyun, Lee Jong Hyun, Gil Eun Hye

Vampire Detective (2016)

Vampire Detective (2016)

Yoon San (Lee Joon), yeni bir vampir ve özel dedektif olarak hayatında ilerler. Müşteri vakalarını çözerken, yeni keşfettiği yeteneklerinin ve vampir kimliğinin gizemini çözmeye çalışır. Çifte hayatından kurtulabilecek mi?

Başrol oyuncuları: Lee Joon, Oh Jung Se, Lee Se Young, Lee Chung Ah, Jo Bok Rae

Blood (2015)

Blood (2015)

Bu romantik dizi, insan hayatının kutsallığına inanan ama tüm hayatı boyunca tedavi edilemez bir hastalık nedeniyle vampir olarak kana susamışlığıyla mücadele eden Doktor Park Ji Sang’ı (Ahn Jae Hyeon) konu alıyor. Hastane başkanının yeğeni olan gururlu meslektaşı Yoo Ri Ta (Ku Hye Sun) ile yolları kesişir ve ona aşık olur.

Başrol oyuncuları: Ahn Jae Hyun, Ku Hye Sun, Ji Jin Hee

The Scholar Who Walks The Night (2015)

The Scholar Who Walks The Night (2015)

Joseon hanedanlığı döneminde geçen dizide Yang Seon (Lee Yu Bi) bir erkek gibi giyinir ve kitap satar. Daha sonra bir vampir olduğunu öğrendiği gizemli bilim adamı Sung Yeol (Lee Joon Gi) ile yolları kesişir. 120 yaşındaki Yang Sun’ın gerçek kimliğini öğrenecek mi?

Başrol oyuncuları: Lee Joon Gi, Lee Yu bi, Shim Chang Min, Lee Soo Hyuk, Kim So Eun

Lee Joon Gi hayranı mısınız? Öyleyse Koreli aktör Lee Joon Gi hakkında bilinmesi gereken 10 ilginç şeyi sizler için hazırladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/koreli-aktor-lee-joon-gi-hakkinda-bilinmesi-gereken-10-ilginc-sey/

Vampire Prosecutor (2011)

Vampire Prosecutor (2011)

Savcı Min Tae Yeon (Yeon Jeong Hun) bir vampir tarafından ısırılmıştır. Ölen insanların kanını içerek hayatta kalır ve savcı olarak hayatına devam eder. Tae Yeon, kanunların üstünde olduklarına inananları yargılamak için yeni keşfettiği yeteneklerini kullanıyor. Bununla birlikte, gizemli bir vaka ortaya çıkar ve tüm işaretler suçlu olarak bir vampire işaret eder. Tae Yeon vampir arkadaşlarını savunacak mı yoksa inandığı şeylerin yanında mı olacak?

Başrol oyuncuları: Yeon Jeong Hun, Lee Young Ah, Lee Won Jong, Jang Hyun Sung

Vampire Flower (2014)

Vampire Flower (2014)

Bu romantik dizi, bir vampir olan Louis (Seo Jae Hyung) ile lise öğrencisi Seo-young (Kim Ga Eun) arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Birlikte, Vampir Çiçeği’ni bulmak ve geri almak için vampirler diyarında bir göreve giderler.

Başrol oyuncuları: Seo Jae Hyung, Kim Ga Eun

Hello, Francesca (2005)

Romanya’da geçen vampir ailelerinden biri, kendilerini gizler ve imparatorlukları yeniden canlanana kadar insanlar arasında yaşarlar. Her vampir, liderleri tarafından güvenli olarak adlandırılan dünyanın her yerindeki farklı ülkelere gönderilir. Ancak beş vampirden oluşan bir aile yanlışlıkla Seul’e giden yanlış gemiye biner. Kore onların yeni güvenli sığınağı olacak mı?

Başrol oyuncuları: Lee Kyun, Shim Hye-Jin, Lee Doo-Il, Jung Ryeo-Won, Park Seul-Ki

Vampire Idol (2011)

Vampire Idol (2011)

Başka bir bitkiden bir vampir prens, en sevdiği idolün canlı performansını görmek için Dünya’ya gelir. Ancak, güvendiği üç hizmetçisiyle Dünya’da sıkışıp kalır. Durumuyla idare ederek, daha sonra yarışmaya kendisi katılmaya karar verir ve küresel bir pop idolü haline gelerek şöhret hayalini gerçekleştirmek için mücadele eder. İnsanlar onun gerçek doğasını öğrenebilecekler mi?

Başrol oyuncuları: Hong Jong-Hyun, Kim Soo-Mi, Lee Yu-Bi, Shin Dong-Yup

Freeze (2006)

Baek Joong-won (Lee Seo Jin) vampir Ehwa’yı (Son Tae Young) köylüler tarafından yakılmaktan kurtardı. Birlikte kaçmaya çalıştıklarında, Joong-won bir uçurumdan düşer ve Ehwa onu hayatta tutmak için ona kanını verir, bu da Jong-won’u bir vampire dönüştürür. Modern Seul’e hızlı bir şekilde ilerleyen Joong-won, Ehwa ile bir şarap barı işletiyor. Joong-won, eski aşkından onun ölmek üzere olduğuna dair bir mektup aldığında ve ondan kızına bakmasını istediğinde işler kötüye gider.

Başrol oyuncuları: Lee Seo Jin, Park Han Byul, Son Tae Young, Lee Jun

Immortal Goddess (2016)

Immortal Goddess (2016)

Bu romantik komedi, dört karakterin hayatını anlatıyor: Vampir Yoo-ri (Wang Ji Won), küçük kız kardeşi Jo in (Park Hee Jin), süperstar Soo-jeong (Lee Joo Yeon) ve ünlü bir film yönetmeni (Jae Hee). Ne ters gidebilir ki?

Başrol oyuncuları: Wang Ji Won, Park Hee Jin, Lee Joo Yeon, Jae Hee

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler