Uncontrollably Fond Konusu ve Oyuncuları

3 dk okuma süresi

Drama: Uncontrollably Fond  / Hambooro Aeteuthage

Hangul: 함부로애틋하게

Yayın Tarihi: 2016

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.8

Mydramalist Puanı: 8.0

AsianWiki Puanı: 87

Dizisel.com Puanı: 8.5

Tür: Romantik, Dram

Bölüm Sayısı: 20 Bölüm

Yönetmen: Park Hyun-Suk

Senarist: Lee Kyoung-Hee

 Uncontrollably Fond Konusu

Dizi, ünlü bir oyuncu olan Shin Joon‑young (Kim Woo‑bin) ve bir yapım şirketinde çalışan Noh Eul (Bae Suzy) arasında geçen olayları konu almaktadır. Lise yıllarında birbirini tanısalar da yıllar sonra bir belgesel çekimi için bir araya geleceklerdir.

Fragman

Karakterler

Shin Joon‑young (Kim Woo‑bin): Tüm Kore’nin tanıdığı ünlü bir oyuncudur. Annesinin de isteği olan savcılık için ön elemeleri geçmiş fakat bazı nedenlerden dolayı terk edip oyuncu olmuştur. Noh Eul ile tekrar karşılaşınca geçmişte yaşanan pek çok olay gün yüzüne çıkar.

Noh Eul (Bae Suzy): Yapım şirketinde çalışmaktadır. Geçmişte yaşadığı kazadan sonra hayata bakış açısı değişmiştir. Maddi durumdan dolayı sıkıntı yaşamakta ve arkadaşının yanında kalmaktadır. Liseye giden bir erkek kardeşi vardır.

Choi Ji-Tae (LimJu-Hwan): Oldukça kibar, Noh Eul’a destek çıkan bir adamdır. Fakat aynı zamanda büyük bir şirketin yöneticisidir. Kimliğini gizleyerek geçmişte yaşanan bazı olaylardan dolayı Eul’a yardımcı olmaya çalışır.

Yoon Jung-Eun (Lim Ju-Eun): Başkanlık adaylığı olan bir babanın kızıdır. Geçmişte bir kazaya karışır fakat babası tarafından her şey halledilir. Choi Ji-Tae ile evleneceği planları yapılsa da pek çok olayla karşılaşacaktır.

Uncontrollably Fond oyuncuları

Uncontrollably Fond oyuncuları

Editör Yorumu

Dram sevenler ekran başına! 2016 yılından beri ertelediğim diziyi sonunda bitirdim. Sadece dram kategorisinde olan dizilere kolay kolay başlayamıyorum. Başrol oyuncuları ise severek takip ettiğim iki oyuncu olsa da bu zamana kadar ertelemeyi başardım. Kim Woo‑bin, 2013 yılında The Heirs dizisinde çok iyi performans göstererek akıllarda kalmıştı. O yıldan sonra büyük bir projesini hatırlamıyorum. Suzy’nin tüm dizilerini izledim ve oyunculuğu da çok iyi seviyelere gelmeye başladı. Şimdi diziye dönelim.

Uncontrollably Fond konusu itibariyle pek çok farklı insanın geçmişteki bağlantıları, günümüzde karşılaşmaları ve olayların işlenmesi şekilde ilerliyor. Duygusal anlamda çok başarılı bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların kimyası çok iyiydi. Kim Woo‑bin oyunculuğuna özellikle değinmek istiyorum. Bu dizi kendisi açısından başarı bir proje diyebiliriz. Pek çok yeteneğini sergileme fırsatı buldu. Çok farklı duyguları izleyicilere geçirmeyi başardı diye düşünüyorum. Bu diziden sonra kanser olduğu açıklanmıştı ve uzun bir süre tedavi görmüştür. Sevgilisi Shin Min Ah ile bu süreci atlatmayı başardı ve yakın zamanlarda tekrar ekranlarda göreceğimizi düşünüyorum.

Şarkı seçimlerini beğendim. Suzy aynı zamanda şarkıcı olduğu için yer aldığı yapımlarda şarkı söylemeyi de ihmal etmiyor. Burada da Ring My Bell adındaki şarkıyı seslendirmiş. Sizler de tekrar dinleyebilirsiniz.

Ağır dram sevenler kesinlikle başlasınlar. Fakat bu tarz diziler beni çok etkiliyor diyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim. Hikâye, oyuncu kimyası, şarkılar ve diğer pek çok açısından başarılı diziler arasında yer almayı başarıyor. İzleyecek herkese iyi seyirler dilerim.

Uncontrollably Fond konusu

Uncontrollably Fond konusu

Dizi Hakkında Notlar

  • KBS2 kanalında yayınlandı, 20 bölümden oluşmakta ve Netflix’te yer almaktadır.
  • Lee Joon-Ho ve Lee Yu Bi dizide konuk oyuncu olarak göründüler.
  • Çekimler 2015 yılında başladı ve 2016 yılında tamamlandı.

Reyting Oranları

Dizi ortalama olarak %8.21 alarak başarılı olmuştur. En yüksek izlenen bölümü ilk bölümde %11.5 en düşük ise 16. bölümü ile gerçekleşmiştir. Reyting açısından beğenilen Kore dizilerinden olduğunu söyleyebiliriz.

Uncontrollably Fond Oyuncuları

Kim Woo-bin (Shin Joon-young)

Shin Joon‑young

Bae Suzy (Noh Eul)

Noh Eul

Lim Ju-hwan (Choi Ji-tae)

Choi Ji‑tae

Lim Ju-eun (Yoon Jeong-eun)

Lim Ju‑eun
Yoon Jeong‑eun

Jin Kyeong (Shin Young-ok)

Jin Kyeong
Shin Young‑ok

]}
Yapılan Yorumlar
  • Derya dedi ki:

    Dizide o kadar gerçekçi ve anlamlı bir mesaj verilmiş ki hayattaki gerçekleri sorgulamaya başladım. Bir de Kim Wo Bin’ in dizide yaşadığı bir olayı dizinin hemen ardından gerçek hayatında da yaşaması beni çok etkiledi.

  • kübra dedi ki:

    Suzy’ nin ve Kim Woo Bin’ in ağlama sahneleri o kadar içime işliyordu ki.. Hiç abartmadan söyleyebilirim ki ağlarken ekranı göremedim.

Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi