Two Cops

Two Cops Konusu – Oyuncular – Yorumlar

İsim: Two Cops

Yayın Tarihi: 2017-2018

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.2

Dizisel.com Puanı: 6.8

Tür: Aksiyon, Fantastik, Romantik, Komedi, Dram, Gizem

Bölüm Sayısı: 32 Bölüm (30 dakika)

Yönetmen: Oh Hyun-Jong

Senarist: Byun Sang-Soon

İçerik

Two Cops Konusu

Polis merkezinde çalışan bir dedektifin bedenini daha önce hırsızlık ve dolandırıcılık yapmış yetenekli bir adamın ruhu ele geçirir. Olayların farkına varan bu ikili, davaları çözmek için işbirliği yaparlar. Bu süreçte bir muhabir ile tanışmalarını ve aşık olmalarını konu almaktadır.

Karakterler

Cha Dong-Tak: Polis merkezinde çalışan bir dedektiftir. Olayları sonuna kadar araştıran ve işine bağlı biridir. Uzun zaman önce ekip arkadaşı bir olayda bıçaklanarak öldürülür. Dava kapansa da içi rahat etmez ve araştırmaya başlar. Bu süreçte bedenini bir dolandırıcı ele geçirir ve ikili bir anlaşma yapar.

Gong Soo-Chang: Yetenekli bir dolandırıcıdır. İnsanları ikna etme konusunda iyi olsa da dövüşte yeterli değildir. Karıştığı bir kaza sonrasında hastaneye kaldırılır ve komada kalır. Fakat vücudu hastanede olsa bile ruhu dışarıda kalmıştır. Bu süreçte bir dedektifin vücuduna girer ve anlaşma yaparak olayları çözmeye başlarlar. İlk tanıştıkları andan itibaren Song Ji-An’dan hoşlanmaktadır.

Song Ji-An: Hırslı bir muhabirdir. Sürekli olayları araştırırken Cha Dong-Tak ile tanışır. Ondaki karakter değişimlerini fark ettikten sonra bazı şeyleri anlamaya başlar.

Two Cops konusu
Two Cops konusu ve oyuncuları

Editör Yorumu

Dizi 2017-2018 yıllarında MBC kanalında yayınlanmış ve 32 bölümden oluşmaktadır. Bölüm sayısı korkutmasın, son yıllarda 30 dakika olarak 32 bölüm diziler artmaya başladı. 16 bölüm olarak düşünebilirsiniz. Konusunu okuyunca beklentim arttı diye mi bilmiyorum bu dizide istediğimi bulamadım. Bir dolandırıcı ve polisin iş birliği farklı şekillerde işlenebilirdi, ortaya daha komik bir dizi çıkabilirdi. Fakat o yönden ilerlemek yerine geçmişten gelen olayları ön plana almayı tercih etmişler.

Dizideki oyuncuları sevmeme rağmen uyumlarını da çok iyi bulduğumu söyleyemem. Boş vaktiniz varsa izleyebilirsiniz ama kaliteli bir kurgu bekliyorsanız ya da komedi yönü ağırlıklı bir dizi bekliyorsanız tavsiye edemeyeceğim. Başlayacak herkese iyi seyirler dilerim.

Two Cops Dizi Oyuncuları

Jo Jung-suk - Two Cops konusu
Jo Jung‑suk
Cha Dong-Tak
Lee Hyeri (Song Ji-an)
Song Ji‑an
Kim Seon-ho (Gong Su-chang) - Two Cops konusu
Kim Seon‑ho
Gong Su‑chang
Hoya
Hoya
Im Se-mi
Im Se‑mi
Ko Bong-Sook

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir