TWICE Nayeon, Billboard 200 Başarısının Ardından Artist 100’de Çıkış Yaptı

2 dk okuma süresi

TWICE Nayeon, ilk solo albümü “IM NAYEON” ile Billboard’da tarih yazıyor. Billboard 200’deki kayda değer başarısını takiben, Artist 100’de bir başka dikkat çekici başarıya ulaştı. Bunun ne olduğunu ve ilk EP’sinin bu hafta Billboard’da ne kadar iyi performans gösterdiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

IM NAYEON

TWICE Nayeon, Artist 100’de Tarihi Çıkış Yaptı, Bu Hafta Billboard Listelerinde İlk 3’e Girdi

2 Temmuz’da Hits Daily Double, 30 Haziran’da sona eren haftada Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler 50 albümün son listesini açıkladı. TWICE Nayeon’un “IM NAYEON” albümü 55.000’den fazla kopya ile yedinci sırada yer aldı.

Beklendiği gibi, “IM NAYEON” bu haftaki Billboard 200 listesine 7 numaradan giriş yaptı ve Nayeon’u tarihte adı geçen ABD albüm listesinde ilk 10’a giren ilk K-pop solisti yaptı.

IM NAYEON

6 Temmuz’da Billboard, 9 Temmuz’da sona eren hafta için şarkı ve albümlerin en son liste sıralamalarını açıklamak için resmi web sitesini güncelledi. “POP!” şarkıcının daha etkileyici başarıları da aynı zamanda ortaya çıktı.

Bunlardan biri, Artist 100’deki tarihi dönüm noktasıdır. Özellikle, TWICE Nayeon, Billboard’un Artist 100 listesine 5 numaradan girdi ve ona, listenin ilk 50’sinden çıkış yapan ilk kadın K-pop solisti unvanını kazandı.

Kadın idol ayrıca, 2020’de dördüncü sırayı alan BTS Suga’nın (August D) ardından ilk 5’e giren tek K-pop solo sanatçısı oldu.

IM NAYEON

Ek olarak, “IM NAYEON”, TWICE Nayeon’u 30 Haziran’da sona eren hafta boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde 52.000 albüm sattıktan sonra Billboard’un En İyi Albüm Satışları listesinde 1 numaraya ulaşan ilk K-pop solisti yaptı.

Nayeon, bu yıl Billboard’un Dünya Albümleri listesine giren ilk kadın sanatçı oldu. “IM NAYEON” da bu hafta En İyi Güncel Albüm Satışları tablosuna 1 numaradan giriş yaptı ve Tastemaker Albümleri tablosuna 7 numaraya girdi.

IM NAYEON

Bu arada, TWICE üyesi bu haftanın Dünya Dijital Şarkı Satışları listesine iki giriş yaptı: başlık şarkısı “POP!” 7 numaraya yükseldi, Stray Kids Felix‘in yer aldığı B-side şarkısı “No Problem” 10 numara oldu.

Son olarak, “POP!” Billboard Global Excl listesinde 15 numaraya yükseldi. ABD tablosu ve Global 200’de 30 numara!

TWICE Nayeon’un “POP!” şarkısını hala izlemediniz mi? Etkileyici Billboard başarılarını kutlamak için müzik videosu burada!

“IM NAYEON”, Hanteo Tarihindeki Herhangi Bir Kadın Solistin İlk Haftadaki En Yüksek 4. Satışını Kaydetti

Diğer yandan TWICE Nayeon, ilk hafta satışları açısından Hanteo Grafiği’nde de tarih yazdı.

twice nayeon

Hanteo Chart’a göre, “IM NAYEON” piyasaya çıktığı ilk hafta içinde (24-30 Haziran) 252.903 kopya sattı ve Nayeon’u 2022’de ilk kadın solist ve tarihte ilk 200 milyona ulaşan dördüncü kadın solo sanatçı yaptı.

Üstelik, “IM NAYEON“, Hanteo tarihinde ilk hafta satışları en yüksek dördüncü olan kadın K-pop solisti oldu. Diğerleri, BLACKPINK Lisa’nın “LALISA“, BLACKPINK Rosé‘nin “R” ve IU’nun “LILAC” olarak biliniyor.

TWICE Nayeon ayrıca satışların ilk gününde 100.000 kopya satan tek kadın solist olarak Lisa, Rosé ve IU’ya katıldı. Hatta Girls’ Generation Taeyeon (“INVU” ile), MAMAMOO Moonbyul (“C.I.T.T ile) ve (G)I-DLE Miyeon (“MY” ile) ardından bu yıl bu başarıyı elde eden dördüncü kadın solo sanatçı oldu.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE