True Beauty

4 dk okuma süresi

True Beauty“, bu yıl Kore dizileri arasında en çok beklenen webtoon uyarlamalarından biriydi. “True Beauty” webtoon’un dünyanın her yerinden hayranları var ve onlar bu diziyi heyecanla bekliyorlardı.

ASTRO’dan Cha Eun Woo başrolde yer alıyor. Başka bir webtoon uyarlamasıyla tekrar geri döndü. Daha önce aynı şekilde bir webtoon uyarlaması olan ” My ID is Gangnam Beauty ” de yer aldı. Cha EunWoo, idol olarak ve oyunculuk etkinlikleriyle popülerlik kazanmaya devam ediyor. En son dizisi ” Rookie Historian Goo Hae Ryung ” dizisiyle beğenileri de topladığını söylemeliyim. Hayranları yeni oyunculuk projesini özellikle bekliyorlardı.

Moon Ga Young baş kadın rolü olarak dizide yer alıyor. Daha önce ” The Great Seducer”, ” Welcome to Waikiki 2 ” ve ” Find Me In Your Memory ” gibi dizilerde rol aldı. Birçok kişi onun Cha Eun Woo ile uyumunu dört gözle bekliyordu.

True Beauty konusu ve oyuncuları

Model ve çaylak aktör Hwang In Yeop ikinci erkek başrol olarak yer alıyor. Daha önce web dizisi “WHY” da oynadı ve ” Tale of Nokdu ” ve ” 18 Again ” gibi yapımlarda yer aldı.

Park Yoo Na, “My ID is Gangnam Beauty”, ” SKY Castle “, ” Hotel del Luna ” daki oyunculuğuyla popülerlik kazandı. “True Beauty” de başrol oyunculardan biri olarak yer alıyor. Yönetmen Kim Sang Hyub, daha önce “True Beauty” üzerinde çalışan ” Glamorous Temptation “, ” The King in Love ” ve ” Extraordinary You ” ve yazar Lee Si Eun, ” Rude Miss YoungAe ” ve ” Top Star U-Back ” dizilerinde çalıştı.

 SF-9 ‘ın Chani, Lee Jae Wook, Kim Hye Yoon ve Lee Tae Ri cameo görünümde dizide yer aldılar. Cameo görünüm ne diye merak edenler için; oynadıkları dizilerden karakterler olarak dizide beraber yer aldılar.

True Beauty Konusu

Dış görünüşüyle ilgili bir sorunu olan, makyaj sayesinde bir tanrıçaya dönüşen Joo Kyung’un ve geçmişten bazı sorunları olan Su Ho’nun romantik komedi hikayesini konu alıyor. Birbirlerine destek olan arkadaşlar, aşk ve çok daha fazlasını anlatıyor.

Dizi Hakkında Notlar

Webtoon uyarlaması bir dizi olduğundan daha önce bahsetmiştik. 4 milyar görüntülenme alan popüler bir webtoon olduğunu söyleyebilirim. 2018 yılının Nisan ayında yayınlanan webtoon’u Yaongyi yazmıştır. True Beauty dizisi tvN kanalında yayınlanmış Çarşamba ve Perşembe dizisidir.

Reyting Oranları

Kore dizisi True Beauty reyting oranları; ortalama olarak %3 ve %4 arasındadır. Özel bir kanalda yayınlandığını belirtmemiz gerekiyor.

True Beauty Fragman

True Beauty Oyuncuları

Lim Joo Kyung (Moon Ga Young)

Lim Ju Kyung (Moon Ga Young) - True Beauty

Joo Kyung, yeni okuluna transfer olan ikinci sınıf bir lise öğrencisidir. O okuldaki en güzel kadın ve popüler bir tanrıça, ama bu sadece makyajla oluyor. Makyaj öncesi ve sonrası çok büyük bir fark var.

Nasıl bu kadar şanssız olabileceğini merak ediyor. Annesi güzel değil ama akıllı, babası akıllı değil ama oldukça yakışıklı. Ablası ve küçük kardeşi, ebeveynlerinin sadece iyi taraflarına sahipler: güzel görünüyorlar ve akıllılar. Ancak, onun tarafında bakıldığında sadece kötü tarafları var. Yine de oldukça olumlu ve zeki olduğunu söyleyebiliriz.

Lee Su Ho (ASTRO’dan Cha Eun Woo)

Lee Su Ho (ASTRO'dan Cha EunWoo)

Su Ho çok yakışıklı ve mükemmel bir lise öğrencisidir. Herkesin bir şekilde dikkatini çekiyor ama kimseyle ilgilenmiyor. Dışarıdan soğuk görünse bile, aslında iyi kalplidir ve kolayca utanır.

Babası her zaman meşgul olan yıldız oyunculardan biridir ve annesi uzun süre kanserden muzdarip olduktan sonra vefat etmiştir. Su Ho her zaman yalnızdı ama sonunda kalbini arkadaşı Se Yeon’a açtı. Se Yeon 1 yıl önce vefat ettikten sonra dünyası daha da kararmaya başladı.

Han Seo Jun (Hwang In Yeop)

Han Seo Jun (Hwang In Yeop)

Seo Jun‘un çekici güzel görünümü ve model benzeri bir fiziği var. Uzun süre idol olmak için eğitildiği için bazen sağduyuya sahip değildir.

Asi karakterinden dolayı, gangsterlerle ilişkili olduğuna dair söylentiler var. Ama bu tamamen yanlıştır. Hasta annesi ve küçük kız kardeşine bakan sıcak bir oğul ve tatlı bir ağabeydir.

Seo Jun, Su Ho ile arkadaştı ama arkadaşları Se Yeon’un ölümünden kendisinin sorumlu olduğunu düşündüğü için artık konuşmuyorlar. Bazı kötü olaylar yüzünden Joo Kyung ile karşılaştı ve sonunda ona aşık oldu.

Hwang In Yeop hayranı mısınız? Öyleyse Hwang In Yeop Hakkında Bilmeniz Gereken 10 şeye bakmayı unutmayın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/hwang-in-yeop-hakkinda-bilmeniz-gereken-10-sey/

Kang Soo Jin (Park Yoo Na)

Kang Soo Jin (Park Yoo Na)

Soo Jin; makyaj, ya da herhangi bir çaba gerektirmeyen Saebom Lisesi’nin makyajsız güzelidir. O oldukça güzel ve kendinden emindir.

Derslerine oldukça iyi çalışıyor ve zengin bir aileden geliyor. Soo Jin dışarıdan mükemmel görünüyor ama aslında baskıcı babası yüzünden zor zamanlar yaşıyor. Her zaman iyi gibi davranır. Joo Kyung ile yakın arkadaş olsalar da bazı sorunlar kaçınılmaz gibi duruyor.

Soo Ah (Kang Min Ah)

True Beauty - Soo Ah (Kang Min Ah)

Soo Jin’in en iyi arkadaşıydı, ancak Ju Kyung okula transfer olduktan sonra ona yakınlaştı. Çok arkadaş canlısı ve çok konuşuyor. Soo Ah, karaokede stresini azaltan sıradan bir liseli kızdır. A-TEEN grubunun büyük bir hayranıdır.

Lim Hee Gyeong (Im Se Mi)

True Beauty - Lim Hee Gyeong (Im Se Mi)

Hee Gyeong, Ju Kyung’un ablasıdır. Küçük kız kardeşine göre, muhteşem ve prestijli bir üniversiteden mezun oldu.

O ünlü yayın firmasında çalışmış ve kendi becerilerini kanıtladı. Şimdi bir geliştirme ekibi için çalışıyor.

FAQ

True Beauty başrol oyuncuları Moon Ga Young, Cha Eun Woo ve Hwang In Yeop'dur.

True Beauty Güney Kore gençlik dizisi Yonsei Üniversitesinde çekilmiştir.

Webtoon uyarlaması gençlik dizileri olarak My ID is Gangnam Beauty ve Extraordinary You örnek verilebilir.

Özellikle yurt dışında oldukça popüler olan dizinin 2. sezonu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştır. Hayranlar tarafından ikinci sezon beklentileri olsa da muhtemelen tek sezon olarak kalacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi