Timeless Dizi Konusu ve Oyuncuları

1 dk okuma süresi

İsim: Timeless

Yayınlanma Tarihi: 2016-2018

IMDb Puanı: 7.7

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Macera

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 28 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: Boş zamanda bakılabilir.

Timeless Konusu

Bir bilim adamı ve onun ekibi bir çeşit zaman makinesi icat etmişlerdir. Bu zaman makinesinden Amerikan hükümeti dışında başka bir ekibin de haberi vardır. Kötü niyetli olan bu ekip, silahlı bir baskın sonucu zaman makinesini ele geçirir ve zamanda geriye gider. Temel amaçları zamanı değiştirmektir. Bu tehlikenin farkında olan hükümet ise, bir tarih profesörü, bir delta force eğitimi almış asker ve zaman makinesini icat eden ekibinden üye bir koder ile birlikte 3 kişilik bir takım oluşturur. Ve bu takımı, makineyi çalanların peşinden gönderir. Tabii bunu da icat edilen makinenin prototipi ile gerçekleştirirler.

Editör Yorumu

Zamanda yolculuk konusu üzerine inşa edildiği için yapım bilim kurgu türünü barındırmaktadır. “Geçmişi değiştirebilirsin, geleceği değiştirebilirsin, her şeyi değiştirebilirsin.”
Timeless’i, yukarıdaki cümleden yola çıkan bir dizi olarak düşünebiliriz. Yapım Eric Kripke (Supernatural, Revolution) ve Shawn Ryan ( Lie to Me, Last Resort) tarafından oluşturulmuştur. NBC kanalında yayınlanan dizi, 2 sezondan oluşmaktadır. 2018 yılında final yapmıştır. Dizi genel olarak heyecanlı ilerledi. Hatta bazı sahnelerde yok artık diyebilirsiniz. Tabii aynı konuya sahip diğer dizilere bakıldığı zaman biraz geride kaldığını söyleyebilirim. Özellikle bu tarz diziler seviyorsanız 12 Monkeys dizisine de göz atabilirsiniz. Zamanda yolculuk, çok sevdiğim bir konu olsa da, benim gözümde ne 12 Monkeys ne de Timeless istenilen seviyede değiller. Ama türü sevenler bir göz atabilirler. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Timeless Oyuncuları

Abigail Spencer (Lucy Preston) - Timeless
Abigail Spencer
Lucy Preston
Matt Lanter (Wyatt Logan) - Timeless
Matt Lanter
Wyatt Logan
Malcolm Barrett (Rufus Carlin)
Malcolm Barrett
Rufus Carlin
Goran Višnjić (Garcia Flynn)
Goran Višnjić
Garcia Flynn
Claudia Doumit (Jiya)
Claudia Doumit
Jiya

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x