The Umbrella Academy

The Umbrella Academy Konusu ve Oyuncuları

İsim: The Umbrella Academy

Yayınlanma Tarihi: 2019 –

IMDb Puanı: 8.0

Dizisel.com Puanı: 7.7

Tür: Aksiyon, Fantastik

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 10 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İzlenebilir

The Umbrella Academy Konusu

1989 yılında dünya genelinde 43 kadın doğum yapar. Bu kadınların ortak noktası ise hamile olmamalarıdır. Milyarder bir adam bu çocuklardan bulabildiklerini evlat edinmeye başlar. Birbirinden farklı yeteneklere sahip  7 çocuğu yanına alır ve Umbrella Academy adı altında bu yetenekli grubu oluşturur. Yıllar geçtikçe evden ayrılan bu gençlerin eve dönmesini sağlayan olay ise babalarının ani ölümü olur.

Karakterler

1 numara, Luther: Grubun en iri yarı kişisidir. Babasının ölümü altında bir şeyler aramaya başlar. Grubun kas gücünü üzerinde tutar. Yıllar uzay görevindedir.

2 numara, Diego: Grupta süper kahraman gibi gezen tek kişidir. Yalnız başına tehlikeli görevleri yerine getirir. Elindeki nesneleri isabetli bir şekilde kullanabilmesi en iyi yeteneğidir.

3 numara, Allison: Güzel ve ünlü bir oyuncudur. Eşinden boşanmış ve çocuğunu da babası almıştır. Bu yüzden zor zamanlar geçirmektedir. Luther ile arası iyidir. Özel yeteneği dileklerinin gerçekleşiyor olmasıdır.

4 numara, Klaus: madde bağımlısıdır. ölülerle konuşabilme yeteneğine sahiptir. Genelde eğlenmeyi tercih eden biridir.

5 numara, Aidan: Zaman ve mekanda sıçrama yeteneğine sahiptir. Yıllardır kayıptır ve babası öldükten sonra geri gelir. Vücudu 13 zihni ise 58 yaşındadır.

6 numara, Ben: Nasıl öldüğü bilinmemekle birlikte Klaus’un yeteneği sayesinde yanında gözükmektedir.

7 numara, Vanya: Tüm kardeşler içerisinde yeteneği bulunmayan tek kişidir. Bu yüzden kendini kötü hisseder ve uzak durmaya çalışır. Keman çalmaktan hoşlanır.

The Umbrella Academy konusu
The Umbrella Academy konusu ve fragman

Editör Yorumu

Netflix’in süper kahramanlık üzerine bir dizi çekeceğini düşünmemiştim. Hele de düşük bütçeyle işleri daha da zordu. Beklentim düşük olduğu için mi bilmiyorum diziyi beğendiğimi söyleyebilirim. Tabii ilk bölümü dahil etmeyelim. Diziye başlayacak kişilere de tavsiyem, başlarda tempo düşük olduğu için diziyi izlerken sıkılabilirsiniz. Fakat birkaç bölüm sonra ivmeyi hızlandırmışlar. Dizide oynayan oyuncuların büyük kısmını ilk defa izliyoruz. Fakat yine de karakterler arasındaki diyaloglar, komedi sahneleri, fantastik ögeler derken zihni yormayan güzel bir yapım ortaya çıkmış. Son olarak dizide çalan şarkıları sürekli dinleyeceğinize eminim. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

The Umbrella Academy Oyuncuları

Robert Sheehan (Klaus Hargreeves) - The Umbrella Academy
Robert Sheehan
Klaus Hargreeves
Ellen Page (Vanya Hargreeves) - The Umbrella Academy konusu
Ellen Page
Vanya Hargreeves
Aidan Gallagher (Number Five)
Aidan Gallagher
5 Numara
Tom Hopper (Luther Hargreeves)
Tom Hopper
Luther Hargreeves
David Castañeda (Diego Hargreeves)
David Castañeda
Diego Hargreeves

One Reply to “The Umbrella Academy Konusu ve Oyuncuları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir