The Tale of Nokdu Konusu ve Oyuncuları

3 dk okuma süresi

Drama: The Tale of Nokdu / The Joseon Romantic-Comedy Tale of Nok-Du

Hangul: 조선로코 녹두전

Yayın Tarihi: 2019

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.9

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Aksiyon, Tarihi, Komedi, Romantik

Bölüm Sayısı: 32 Bölüm (30 dakika) / Fragman

Yönetmen: Kim Dong-Whee

Senarist: Hye Jin Yang (webcomic), Im Ye-Jin, Baek So-Yeon

 The Tale of Nokdu Konusu

Ailesiyle sakin bir hayat yaşayan Jeon Nokdu, aniden bir grup insan tarafından saldırıya uğrar. Bu saldırının arkasında kimin olduğunu öğrenmek için yola koyulan Nok‑du kendini sadece dul kadınların kaldığı bir köyün kapısında bulur. Saldırının amacını öğrenmek için kadın kılığına girer ve burada Dongjoo ile tanışır. Zamanla tüm gerçekler ortaya çıkarken bu ikilinin birçok sorunla yüzleşmesi gerekecektir.

The Tale of Nokdu Konusu

The Tale of Nokdu Konusu

Karakterler

Jeon Nokdu: Bir adada büyümüştür. Dövüş sanatları konusunda uzmandır. Kim olduğu hakkında çok bilgisi yoktur. Bunu öğrenmek için ilk olarak kadın kılığına girer ve dul köyünde bilgi toplamaya başlar. Dong‑joo ile tanışınca onu korumak için elinden geleni yapacaktır.

Dong Dongjoo: Ailesi dönemin kralı tarafından vahşice öldürülmüştür. Sadece kendisi hayatta kalmıştır. Dul köyünde yaşamaktadır fakat hayattaki tek arzusu kralı öldürerek intikam almaktadır. Nok‑du ile tanışınca bazı tereddütler yaşamaya başlar.

Cha Yoolmoo: Prens olarak karşımıza çıkmaktadır. Yıllardır Dong‑joo’yu sevmektedir fakat karşılık alamaz.

Kim Ssook: Dul köyünde gizlenen saldırı ekibinin bir parçasıdır.

Editör Yorumu

Kore Dönem dizilerini çok sevmediğim halde beğendiğim dizilerden biri oldu. Kore dizilerinde kadının erkek kılığına girdiğini oldukça fazla görüyoruz. Fakat burada bir adam, kadın kılığına giriyor. Hatta o kadar inandırıcı ki kendine âşık olan adamlar dahi oluyor.

Dizi başlarda eğlenceli yönüyle ön plana çıkıyor ve sizi sürekli güldürüyor. Özellikle dul köyünde yaşananlar oldukça komikti. Daha sonra ise aksiyonu bol, entrikaların döndüğü ve taht savaşının yaşandığı bir dizi görmekteyiz. Diziyi izlerken her duyguyu yaşıyorsunuz. Romantik sahneleri de oldukça beğendim. Jang Dong Yoon ve Kim So Hyun uyumu gayet iyiydi. Kim So Hyun daha önce 2017 yılında yine bir dönem dizisi olan Ruler: Master of the Mask dizisinde yer almıştı. Çok başarılı bir oyuncu olduğunu söylemeliyim. Hem dönem dizilerinde hem de günümüz popüler dizilerinde genç yaşına rağmen oldukça başarılı bir performans gösteriyor.

The Tale of Nokdu Oyuncuları

The Tale of Nokdu Oyuncuları

Kullanılan şarkı seçimlerini beğendim.  Aksiyon, komedi, romantizm gibi tüm unsurları barındıran ve oyuncuların kimyasının harika olduğu başarılı bir yapım olmuş. Komedi unsurları demişken Yeon Geun ve Hwang Aeng Do karakterleri bazı kısımlarda güzel rol çalmışlar. Oldukça orijinal karakterlerdi. Sonuç olarak Netflix üzerinde de yayınlanmaya başlayan bu diziyi tavsiye ediyorum. Herkese iyi seyirler dilerim.

Dizi Hakkında Notlar

  • Dizi Güney Kore’de KBS2 kanalında Pazartesi ve Salı günlerinde yayınlanmıştır.
  • 32 bölümden oluşmaktadır fakat bölüm süresi 30 dakika olduğu için ve arka arkaya verildiği için 16 bölümden oluşan diziler gibidir.
  • Dizi Webcomic uyarlamasıdır.

The Tale of Nokdu Reyting Oranı

Dizinin en düşük reyting oranı % 4.3 olurken en yüksek ise 4. bölümde aldığı % 8.3 reyting olmuştur. Ortalama ise % 6.2 reyting almayı başarmıştır.

The Tale of Nokdu 2. Sezon Olacak mı?

Dizinin sonu kişiye göre değişmekle birlikte mutlu bir sonla bittiğini söyleyebiliriz. Şahsen 2.sezonun geleceğini düşünmüyorum. Koreli yönetmenler final bölümünü bu şekilde yapmayı sevdikleri için artık alıştığımızı söyleyebilirim. Fakat 2. Sezon gelirse de şaşırmam. Konusu buna uygun diye düşünüyorum.

The Tale of Nokdu Oyuncuları

Jang Dong-yoon (Jeon Nok-du)
Jang Dong‑yoon
Jeon Nok‑du
Kim So-hyun (Dong Dong-joo)
Dong Dong‑joo
Kang Tae-oh (Cha Yool-moo)
Kang Tae‑oh
Cha Yool‑moo
Cho Soo-hyang (Kim Ssook)
Cho Soo‑hyang
Kim Ssook
Song Geon-hee (Jeon Hwang-tae)
Song Geon‑hee
Jeon Hwang‑tae

Kaynak : https://www.dizisel.com/the-tale-of-nokdu-konusu-ve-oyunculari/
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x