the spy

The Spy Dizi Konusu – Tanıtım (Mini Dizi)

İsim: The Spy

Yayınlanma Tarihi: 2019

IMDb Puanı: 7.9

Dizisel.com Puanı: 7.6

Tür: Dram, Casusluk, Tarih

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 6 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İzlenebilir

The Spy Konusu

Netflix platformu var olan abonelerini kaybetmemek ve yani kullanıcıları kazanmak amacı ile her yıl onlarca dizi yapımını insanlarla buluşturuyor. Bu yapımların hepsinin iyi olduğundan söz etmek biraz hayalcilik olacaktır ancak bu dizilerin içinden bazıları gerçekten izlemeye değer oluyor. İzlenmesi gereken dizilerden bir tanesi de Sacha Baron Cohen’in başrolünde bulunduğu The Spy dizisi olmuş.

Netflix, günümüzde dünyadaki en popüler dizi ve filmlerin yayınlandığı platform.  Ayrıca burası belgesellerin de bulunduğu çevrimiçi abonelik sistemi ile yayın platformlarından bir tanesidir. The Spy dizisi ise bu platformun son bombası niteliğinde. 6 Eylül’de platformda yerine alan dizinin konusu 1960’lı yıllarda geçiyor. İsrail hükümetine bağlı bir şekilde katiplik görevi yapan Eli Cohen, aynı zamanda da bir istihbarat servisi olan Mossad’a ajanlık yapmaktadır. Görevini Suriye’de sürdüren Cohen, ülkesine büyük bir aşk ile bağlı olsa da yaşamış olduğu çift hayat yüzünden büyük sorunlar yaşamaya başlar. Yaşadığı sorunlar nedeni ile psikolojik sorunlar ile karşı karşıya kalan kahramanımızı bundan sonraki süreçte oldukça değişik olaylar bekleyecektir.

Gerçek bir Mossad ajanı olan Eli Cohen’in hayatından esinlenerek çekilen dizi özellikle bu tür dizilere ilgi duyan kişiler tarafından oldukça tatmin edici bulundu. Gizemli ve sürükleyici bir senaryosu bulunan The Spy gerek koyuncu kadrosu gerekse harika senaryosu ile şimdiden Netflix platformunun en iyi yapımları arasında yerini aldı.

Editör Yorumu

Mini dizi sevenlerin beğenebileceği yapımlardan biri olmayı başarmış. Özellikle tarih ve casusluk türleri ilginizi çekiyorsa bu diziye başlayabilirsiniz. Özellikle yakın tarih olması ve dönemi iyi yansıtabilmesi açısından beğendiğim dizilerden biri olmayı başardı. Heyecan dozu gayet yüksek ve sizi içerisine sürüklemeyi başarıyor. Dizide kullanılan arabalardan kostümlere kadar birçok detay özenle hazırlanmış. Dizide kısa sürede olsa bir Türk oyuncu da yer almaktadır. Beğenmediğim yönü ise iyi başlayıp sonunun biraz aceleye getirilmiş olmasıdır. Onun dışında tavsiye ettiğim diziler arasında yer almaktadır. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

The Spy Dizi Oyuncuları

Sacha Baron Cohen (Eli Cohen) - The Spy
Sacha Baron Cohen
Eli Cohen
Noah Emmerich (Dan Peleg) - The Spy oyuncular
Noah Emmerich
Dan Peleg
Hadar Ratzon (Nadia Cohen)
Hadar Ratzon
Nadia Cohen
Yael Eitan (Maya)
Yael Eitan
Maya
Alexander Siddig (Ahmed Suidani)
Alexander Siddig
Ahmed Suidani

2 Replies to “The Spy Dizi Konusu – Tanıtım (Mini Dizi)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir