The OA

The OA Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: The OA

Yayınlanma Tarihi: 2016-2019

IMDb Puanı: 7.9

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Dram, Fantastik, Gizem

Sezon Sayısı: 2 sezon

Bölüm Sayısı: 16 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İzlenmeli

The OA Konusu

Dizi, artık ezberlediğimiz ve klişe haline gelen, gizemli bir şekilde ortadan kaybolma ve belirli bir süre sonra ortada hiçbir neden yokken geri dönme hikayesi üzerine inşa edilmiştir. Bu dizide de kaybolan şahıs Prairie Johnson’dır. Prairie Johnson 7 yıl önce ortadan kaybolan genç ve güzel bir kızdır. Kaybolduğu sırada, güzelliğinin yanında bir kusuru da bulunmaktadır. Praire görme engellidir. Ama kayboluşunun ardından 7 yıl sonra ortaya çıkmıştır. Ve artık gözleri görmektedir. Kendisini de OA ismiyle tanıtmaktadır. Praire’nin gözlerinin tekrar görmesi ve adının OA olduğu iddia etmesi dışında vücudunun  çeşitli yerlerinde yara izleri de bulunmaktadır.  Peki bu 7 yıl boyunca Prairie Johnson’ın başına neler gelmiş olabilir?

Editör Yorumu

Netflix’in 16 Aralık 2016 yılında çıkardığı The OA dizisi, gizem, bilim kurgu, fantastik ve doğa üstü gibi türleri barından bir seri olarak kaşımıza çıkmaktadır. Yönetmen koltuğunun Zal Batmanglig’e emanet edilen dizinin ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşmaktadır. Netflix ve Anonymous Content dışında ünlü oyuncu Brad Pitt’in sahibi olduğu Plan B Entertainment, dizinin yapımcı ortakları olarak görülmektedir.

Dizide anlatılmak istenenin izleyicilere tam olarak anlatamadıklarını düşünüyorum.  Gizem türünü seviyorum fakat parça parça olayların gösterilmesi ve ilginç bir sezon finalinin ardından 2. sezonu 2 yıl sonra yayınlanınca insanların eleştirisi daha da artıyor. İlk sezonu beğenmedim, ikinci sezonu kısmen daha iyi diyebilirim. Zaten dizinin devam sezonu olmayacak, 3.sezonu iptal edildi. Bir şans vermek isteyenler, ben bu tarz konuları çok seviyorum diyenler göz atabilirler. Başlayacak olan herkese iyi seyirler dilerim.

The OA konusu
The OA dizi konusu ve oyuncuları

The OA Dizi Oyuncuları

Brit Marling (Prairie Johnson) - The OA
Prairie Johnson
Jason Isaacs (Dr. Hunter Aloysius Percy) - The OA konusu
Jason Isaacs
Dr. Hunter Aloysius Percy
Ian Alexander (Buck Vu)
Ian Alexander
Buck Vu
Emory Cohen (Homer)
Emory Cohen
Homer
Patrick Gibson (Steve Winchell)
Patrick Gibson
Steve Winchell

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir