The Musketeers

The Musketeers Dizi Konusu ve İnceleme

İsim: The Musketeers

Yayınlanma Tarihi: 2014-2016

IMDb Puanı: 7.8

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Macera, Dram

Sezon Sayısı: 3 sezon

Bölüm Sayısı: 30 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İzlenmeli

Bu diziye başlamadan önce Alexandre Dumas’tan bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum. Fransız yazar 1802-1870 yılları arasında yaşamıştır. Bugün dünyada birçok kişinin bildiği Monte Kristo Kontu, Üç Silahşörler, Yirmi Yıl Sonra ve Demir Maskeli Adam gibi muhteşem eserler ortaya çıkarmıştır. Eserleri tüm dünyada büyük ilgi görmüş ve 100’den fazla dile çevrilmiştir. Yirminci yüzyılın başlarından itibaren ise eserleri televizyon ve sinema dünyasında patlama yapmış, romanları 200 den fazla film ve diziye konu olmuştur.

Bugün, dünya edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Alexandre Dumas‘ın, en çarpıcı eserleri içerisinde yer alan The Musketeers’in televizyon uyarlamasını tanıtıyorum.

The Musketeers Konusu

Üç Silahşörler deyince akla ilk olarak “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için!” sloganı gelmektedir.  Alexandre Dumas’ın ölümsüz eseri Üç Silahşörler’in uyarlaması olan ve Adrian Hodges’ın yapımcılığını yaptığı dizi, 17. yüzyıldaki Paris sokaklarında geçmektedir. Üç silahşörler; Athos, Porthos ve Aramis ile aralarına yeni katılan D’Artagnan‘ın (Dartanyan) maceraları konu olarak işlenirken, D’Artagnan rolünü Luke Pasqualino  (Skins, The Borgias), Athos’u Tom Burke (Great Expectations, The Hour), Aramis’i Santiago Cabrera (Merlin, Heroes) ve Porthos’u Howard Charles  (Royal Shakespeare Company) canlandırmaktadır.
Dizide, 12. Doktor’u (Doctor Who) canlandıran aktör Peter Capaldi ise karşımıza Kardinal Richelieu olarak çıkmaktadır. Dartanyan haricinde oldukça iyi oyunculuklar olmasına rağmen, Dartanyan karakteri bana biraz olmamış, sanki başkası olsa daha iyi olurdu izlenimi bıraktı. Bunun dışında mekanları, kostümleri ile ilginizi çekecek olan diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. İyi seyirler dilerim.

Oyuncu Kadrosu

Luke Pasqualino (Dartanyan) - The Musketeers
Luke Pasqualino
Dartanyan
Santiago Cabrera (Aramis) - The Musketeers konusu
Santiago Cabrera
Aramis
Tom Burke (Athos)
Tom Burke
Athos
Howard Charles (Porthos)
Howard Charles
Porthos
Tamla Kari (Constance Bonacieux)
Tamla Kari
Constance Bonacieux

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir