The King’s Avatar Konusu ve Oyuncuları

3 dk okuma süresi

Drama: The King’s Avatar / Quan Zhi Gao Shou

Orijinal: 全职 高手

Yayın Tarihi: 2019

Yapım Yeri: Çin

IMDb Puanı: 8.2

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Aksiyon, Macera, Arkadaşlık, Spor, Fantastik

Bölüm Sayısı: 40 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Shiyi Yue

Senarist: Qiao Bingqing, Hu Dielan

 The King’s Avatar Konusu

Glory Online adı verilen oyunda oldukça yetenekli olan ve herkes tarafından saygı gören bir oyuncu olan Ye Xiu 4 yıllık şampiyonluktan sonra Jiashi takım yönetimi tarafından takımdan ihraç edilir. Bunun arkasında birçok sebep olsa da takıma başka bir kaptan getirilir ve oyuncu kartını bırakması, takımda yedek olarak durması istenir. Fakat takımda kalmayı reddeder ve istifa ederek bir internet kafede işe başlar. Bu süreçte yeni bir hesap açması ve yeni dostlukları ön plana çıkarken lige katılmak için bir takım hazırlığına başlarlar.

Fragman

Karakterler

Ye Xiu: Glory Online oyununun en iyisi olarak bilinmektedir. Savaşçı karakteriyle inanılmaz yetenekler sergilemektedir. Bir maske kullanmaktadır ve yüzünü profesyonel maçlarda kolayca göstermez. Takımdan istifa ettikten sonra yeni bir kullanıcı adı oluşturur. Jun Mo Xiao isimli bu karakterde önceden olduğu gibi savaşçı değil ‘’mesleksiz’’ diye tabir edilen bir rolde yer alacaktır.

Mesleksiz rolünün özelliği; her rolden yetenekleri kullanabilmesi fakat bunu düşük bir seviyede yapmasıydı. Buna uygun ‘’şemsiye’’ adı verilen bir silah geliştirecektir.

Chen Guo: İnternet kafenin sahibidir. Koyu bir Jiashi ve Ye Xiu hayranıdır. Ye Xiu istifa ettikten sonra yanında çalışmaya başlar fakat kimliğini açıklamaz. İleride takım sahibi olarak katkıda bulunacaktır.

Su Mu Cheng: Jiashi takımının tek kadın oyuncusudur. Ye Xiu ile yakın arkadaşlığı vardır. Kimliğini bilen çok az sayıda insandan biridir. Oyunda yetenekleri saygı gören bir oyuncudur.

Tang Rou: Chen Guo ile önceden tanışmıştır. Oyunda hırslı olsa da çok fazla tecrübeli bir oyuncu değildir. Ye Xiu kendisine tavsiye verir.

The King’s Avatar (Çin Dizisi)

The King’s Avatar (Çin Drama)

Editör Yorumu

The King’s Avatar, e-spor seven insanların oldukça beğeneceği Çin dizilerinden biri olmuş. Aynı isimde popüler bir anime serisine sahip olduktan sonra 40 bölümlük dizisini çekmeye karar vermişler. Dizinin animeye göre çok ileride olduğunu söylemem gerekiyor.

Genelde bir animenin bir film ya da dizisi çekildiğinde maalesef aynı kalitede olmuyor. Fakat bu diziyi bu konunun dışında tutuyorum. Hem oyun içerisinden hem de oyun dışında oldukça kaliteli çekimler ve görseller ile size o deneyimi yaşatmayı başarıyorlar. Hikâyede herhangi bir değişiklik yapmadan olduğu gibi yansıtmışlar. Özellikle dizide kullanılan açılış şarkısını da çok beğendim.

Çin dizileri son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Umarım daha fazla görmeye devam ederiz.

The King’s Avatar 2. Sezon Olacak mı?

Sizlere güzel bir haberim var. 40 bölümden oluşan bir dizi güzel bir finalle bizlere veda etse de dizinin 2. Sezonu olacağı doğrulandı. Dizi, 2021 yılında yayında olacak. Oyuncuların aynı olacağını biliyoruz. Başrol oyuncusu olan Yang Yang teklifi kabul eden ilk isim oldu. Umarım serinin devamı da ilk sezonu gibi heyecanlı olur.

The King’s Avatar Oyuncuları

Yang Yang - The King’s Avatar
Yang Yang
Ye Xiu
Lai Yu Meng - The King’s Avatar oyuncu
Lai Yu Meng
Tang Rou
Jiang Shuying
Jiang Shuying
Chen Guo
Gao Hanyu
Gao Hanyu
Yi Lai
Yi Lai

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu