The Heirs

6 dk okuma süresi

The Heirs (Mirasçılar olarak da bilinir), Lee Min Ho, Park Shin Hye, Kim Woo Bin ve Choi Jin Hyuk’un rol aldığı bir Güney Kore dizisidir. Dizi, birçok ülkede Netflix’te izlenebilir.

The Heirs, 2013 yılının en popüler dizilerinden biriydi. Ana başrol Lee Min Ho performansıyla birçok ödül kazandı ve aynı zamanda o yıl Baidu Feidian En İyi Asyalı Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Ek olarak, Lee Min Ho ve Park Shin Hye o yıl En İyi Çift Ödülünün çoğunu kazandı. Yayınlandığı yıl büyük ses getiren dizilerden biri olan The Heirs hakkında tüm detaylara beraber bakalım.

The Heirs

Başlık: The Heirs

IMDb Puanı: 7.6

Yayın Tarihi: 2013

Tür: Romantik, Komedi, Okul, Gençlik, Dram

Bölüm Sayısı: 20

Yönetmen: Kang Shin Hyo, Boo Sung Chul

Senarist: Kim Eun Sook

The Heirs Konusu

Amerika’da tesadüfi bir karşılaşmanın ardından, farklı sosyal çevrelerden iki genç, Kore’nin aşırı zengin gençlerinin katıldığı özel bir lisede yeniden bir araya gelir.

The Heirs Fragman

Dizi Hakkında Notlar

Kpop grubu “CN BLUE” den şarkıcı ve aktör Jung Yong-Hwa, başlangıçta başrol oyuncularından biri (Choi Young Do) olarak rol alacaktı, ancak projeden ayrıldı. Kim Woo Bin’in oynadığı karakteri neden reddettiği sorulduğun ise; öğrenci rolü dışında bir şey denemek istedim. Ayrıca Park Shin Hye kadın başrol olarak yer alıyordu. Tekrar bir araya gelmemizin doğru olmayacağını düşündüm. Bildiğiniz gibi iki oyuncu Heartstrings ve You’re Beautiful dizisinde birlikte yer almışlardı.

İlk senaryo okuması 5 Ağustos 2013’te Güney Kore’nin Ilsan kentindeki SBS Merkezi’nde gerçekleşti. İlk senaryo okumasının tamamlanması 4 saatten fazla sürdü.

The Heirs dizi seti Eylül 2013’te 3 haftalık bir süre için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Aktör Lee Min-Ho, 2 Eylül’de ve Park Shin-Hye 6 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Çekimler, 8 Eylül 2013’te Amerika Birleşik Devletleri’nde başladı. İlk sahne, Lee Min Ho ve Park Shin Hye ile Kaliforniya’daki bir badem çiftliğinde çekildi.  Çekimler, Malibu’daki plajlar ve diğer yerler dahil olmak üzere Los Angeles, California çevresinde gerçekleşti.

Aktör Lee Min Ho,  The Heirs OST için bir şarkı söylüyor. Şarkının adı “Painful Love”. Şarkı, Lee Min Ho’nun karakteri Kim Tan’ın sevdiği kadın için her şeyi terk ederken duygularını anlatıyor. Ayrıca Park Shin Hye dizi için Story adındaki şarkıyı seslendirdi.

The Heirs Reyting Oranları

The Heirs, yıldız oyuncu kadrosuyla reyting anlamında büyük başarılar yakalamıştır. İlk bölümüyle %11.6 ile ekranlara giriş yapmıştır. Final bölümüyle ise %25.6 reyting alarak kendi rekorunu kırmıştır. Ortalama olarak %16.7 reyting almayı başarmıştır.

The Heirs Oyuncuları

Başrol oyuncuları; Lee Min Ho, Park Shin Hye, Kim Woo Bin, Kang Min Hyuk, Krystal Jung, Kim Ji Won, Choi Jin Hyuk, Kang Ha Neul, Park Hyung Sik

Yardımcı rollerde ise; Jeong Dong-Hwan, Choi Won-Young, Park Jun-Keum, Kim Mi-Kyung, Choi Jin-Ho, Seo Yi-Sook, Baek Seung-Hyeon gibi deneyimli oyuncular rol almıştır.

Lee Min Ho (Kim Tan)

The Heirs Lee Min Ho (Kim Tan)

The Heirs dizisinde Lee Min Ho (Kim Tan), Jeguk Grubunun gelecekteki varisidir. Kim Tan, zaman zaman olgunlaşmamış olsa da sıcak kalpli ve dürüsttür. Babasıyla ve üvey erkek kardeşiyle iyi ilişkiler kurmak istese de bunu başaramaz. Kore’ye dönmeden önce, kardeşi tarafından ABD’de okumak için sürgüne gönderildi. Rachel Yoo ile nişanlı olmasına rağmen, ilk görüşte Cha Eun-sang’a aşık olur.

Lee Min Ho hayranı mısınız? Öyleyse aktör Lee Min Ho’nun rol aldığı 6 popüler diziye bakmayı unutmayın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/populer-aktor-lee-min-ho-6-populer-dizi/

Park Shin Hye (Cha Eun Sang)

The Heirs Park Shin Hye (Cha Eun Sang)

Mütevazı ve biraz alaycı, kendisini ve annesini desteklemek için özenle yarı zamanlı işlerde çalışıyor. En iyi arkadaşı Yoon Chan-young ile büyüdü ve özel bir bursla Jeguk Lisesi’ne kaydoldu. Kim Tan hayatına girer ve onu takip etmeyi bırakmaz. 

Kim Woo Bin (Choi Young Do)

The Heirs Kim Woo Bin (Choi Young Do)

Zeus Otel Grubu’nun varisidir. 150 IQ’ya sahip ama okul ödevlerine hiç çaba sarf etmiyor. Bu nedenle, ilk Jeguk Lisesi finallerinde sınıfında 100 üzerinden 98. sırada yer aldı. Kurnaz zekası ve değişken tavırları ile zorbalık yaptığı sınıf arkadaşları tarafından korkulan biridir. Babası Choi Dong-wook, acımasızca katıdır ve ona karşı fiziksel olarak istismarcıdır. Young-do, Zeus Hotel’in bir sonraki CEO’su olarak eğitiminin bir parçası olarak, genellikle ortaokuldan beri yaptığı bir şey olan otelde bulaşık yıkarken görülüyor.

Kang Min Hyuk (Yoon Chan Young)

The Heirs Kang Min Hyuk (Yoon Chan Young)

Jeguk Grubu sekreterinin oğludur. O ve Cha Eun-sang birbirlerini çocukluklarından beri tanıyorlar ve o zamandan beri arkadaşlar. Nazik, soğukkanlı, sıcak ve zeki olan Chan-young, sınıfında bir numaradır. Sosyal bakım grubunda olmasına rağmen, sınıf başkanı olduğu için “yüksek sosyal statü” öğrencileri tarafından kendisine dokunulmaz. Kız arkadaşı Lee Bo-na’nın yaptığı her şeyin sevimli olduğunu düşünüyor.

Krystal Jung (Lee Bo Na)

The Heirs Krystal Jung (Lee Bo Na)

Mega Entertainment’ın CEO’sunun kızı ve bu nedenle biraz şımarık ama sevimli ve iyi bir kalbi var. Kim Tan onun ilk aşkı ve eski erkek arkadaşıdır. Şimdi hala arkadaş canlısı ve sadece birbirlerine söyleniyorlar. Şu anki erkek arkadaşı Yoon Chan-young’a karşı bağlı ve sahiplenici biridir.

Kim Ji Won (Rachel Yoo)

Kim Ji Won (Rachel Yoo)

Kim Tan’ın nişanlısıdır. Giyim markası RS International’ın zengin, şık varisi, aynı zamanda “Jeguk Lisesi’nin Paris Hilton’u” olarak da bilinir. Sivri dili elbette Cha Eun-sang’a kadar uzanır, özellikle de Kim Tan’ın ondan hoşlandığını anladığında. 

Choi Jin Hyuk (Kim Won)

Choi Jin Hyuk (Kim Won)

Kim Tan’ın üvey abisidir. Ailesinin dev holdingi Jeguk Group’u yöneten başarılı ve yetenekli genç bir yöneticidir. Ailesiyle sürekli bir sürtüşme içinde, şirketi kendisi yönetmeye çalışır ve Tan’ın yoluna çıkacağından korkar. Bu nedenle, kardeşinin kalbini kazanmak için elinden gelen her şeyi deneyen Tan ile hiçbir zaman gerçek bir kardeşlik ilişkisi yaşamıyor.

Kang Ha Neul (Lee Hyo Shin)

Kang Ha Neul (Lee Hyo Shin)

Başsavcının oğludur. Özel öğretmeni Jeon Hyun-joo’ya aşıktır. Mesleği sevmemesine rağmen annesi ve babası ona hukuk fakültesine girmesi için sürekli baskı yapıyor. Sakin ve rahat biridir. Okul radyo yayın sistemini yönetiyor. Ayrıca Kim Tan ile yakın arkadaştır.

Park Hyung Sik (Jo Myung Soo)

Park Hyung Sik (Jo Myung Soo)

Şehrin en büyük hukuk firması olan Victory Law Firm’ın CEO’sunun oğludur. Hızlı düşünen, aile işini miras almak istemeyen tembel bir adamdır. Oldukça şakacı biridir. Gece kulüplerinde takılmayı ve arkadaşlarının fotoğraflarını çekmeyi tercih ediyor. En iyi arkadaşı Choi Young’ı anlamasa da yine de ona yardım etmeye çalışıyor. Myung-soo, Young-do ve Lee Bo-na ile sık sık özel stüdyosunda arkadaşlarının ve ailesinin resimleriyle kaplı bir duvarın olduğu yerde takılır.

FAQ

Dizi finalinden sonra The Heirs 2. sezon beklentileri oluşsa da bu beklentiler maalesef boşa çıkmıştır. Dizinin devam sezonu olmayacaktır.

Kim Tan ve Cha Eun Sang için mutlu sonla bitmiştir.

The Heirs şarkıları isimleri Love is, Moment, Some Other Day, Story, Painful Love, Here for You, I Will See You, What We Used to Be.

2013 yılında yayınlanan Kore dizisi The Heirs'in Türk versiyonu Çilek Kokusu dizisidir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri