The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: The Girlfriend Experience  

Yayınlanma Tarihi: 2016 –

IMDb Puanı: 7.1

Dizisel.com Puanı: 7.3

Tür: Dram

Sezon Sayısı: 2 Sezon (Starz)

Bölüm Sayısı: 27 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: Boş zamanda bakılabilir.

The Girlfriend Experience  Konusu

Dizi, cinsel sahnelerin bolca olduğu dizileri yayınlamakta hiçbir sıkıntı yaşamayan Starz projesidir. Christine Reade zeki ve alımlı bir kızdır. Hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi olan Christine, ayrıca bir avukatlık firmasında staj yapmaktadır. Christine’nin en yakın arkadaşı hayat kadını olarak hayatını sürdürmektedir. Maddi sıkıntılar içinde olan Christine, arkadaşının lüks yaşamına içten içe imrenmektedir. Bir gün arkadaşı Christine’e bu işi kendisinin de yapabileceğini söyler ve kendisine yardımcı olması teklifini yapar. Bu teklif güzel kızımızın ilgisini çeker ve kendisi de yapmaya karar verir. Christine artık okul, stajı ve eskort olarak sürdürdüğü yaşamı arasında bir denge kurmak zorundadır. Bir hayat kadınının gözünden anlatılan bir hikayeyi sunan The Girlfriend Experience, ilginizi çekebilecek bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Keyifli seyirler dilerim.

Karakterler

Christine Reade (Riley Keough), Chicago-Burnham Hukuk Fakültesinde ikinci yılında olan bir öğrenci ve prestijli Kirkland & Allen firmasında yeni bir stajyerdir. Kendini kanıtlamak için çok çalışan Christine’in ilgili bir sınıf arkadaşı ona ilişkiler dünyasını tanıtınca oraya kayar. GFE olarak bilinen bu kadınlar kız arkadaş deneyimi sunmaktadırlar, yani yüksek fiyatlarla duygusal ve cinsel ilişki servisi verirler. Yakın ilişki ve kontrol arayışında olan Christine kendini yavaş yavaş bu dünyanın içinde bulur.

David Tellis (Paul Sparks), Kirkland & Allen şirketinin yöneticilerinden ve Christine’in patronudur. Başarılı olmak için çabalayan, elinden geleni yapan bir insandır. Oyuncu daha önce House of Cards ve Boardwalk Empire gibi dizilerde yer almıştır.

Avery Suhr (Kate Lyn Sheil), Christine’in okuldan ve işten arkadaşıdır. Kendisini yönlendirir ve yardımcı olur. Christine’e işin tüm kurallarını anlatır. Karaktere hayat veren oyuncu daha önce House of Cards dizisinde yer almıştır.

Editör Yorumu

Bir soru ile başlamak istiyorum. Soruyu okuyun ve bir müddet düşünün lütfen. İnsanlığın var olduğu andan itibaren, sizce dünyanın en eski mesleği nedir? Buna verilebilecek bir cevap mutlaka vardır. Ama cevabın doğruluğu, kesinliği var mıdır? Tüm dünyada, bu soru ile ilgili şehir efsanesi olduğunu düşündüğüm bir cevap vardır ve birçoğunuz da biliyorsunuzdur. Bu şehir efsanesine göre dünyanın ilk mesleği “Hayat kadınlığıdır”. Bu meslek hakkında daha keskin isimler kullanabilirdim ama bu sitenin kurallarına uyacağını sanmıyorum. Bu cevabı How i met your mother dizisinden bir replik ile çürütebiliriz. Teşekkürler Marshall Eriksen.
Barney: Hayat kadınlığı (kendisi başka bir terim kullanıyor) ilk çağlardan beri, dünyanın en eski mesleğidir. Hayat kadınları, balık alabilmek için kendi vücutlarını erkeklere satarlardı.
Marshall: Bir saniye, adamlar kadınlarla yatmak için onlara balıklarını mı veriyorlarmış?
Barney: Evet
Marshall: Bu adamların balığı verebilmek için, balığı yakalamaları gerekiyor. O zaman ilk meslek balıkçılıktır.
Barney:  !?!!!?!!!?

The Girlfriend Experience Oyuncuları

Riley Keough (Christine Reade) - The Girlfriend Experience
Riley Keough
Christine Reade
Amy Seimetz (Annabelle Reade) - The Girlfriend Experience
Amy Seimetz
Annabelle Reade
Louisa Krause (Anna Garner)
Louisa Krause
Anna Garner
Anna Friel (Erica Myles)
Anna Friel
Erica Myles
Carmen Ejogo (Bria Jones)
Carmen Ejogo
Bria Jones

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir