AksiyonDramFantastikKomediKore DizileriRomantik

The Girl Who Sees Smells (Sensory Couple)

A Girl Who Sees Smells, 2015 yılında yayınlanan Güney Kore yapımı televizyon dizisidir. A Girl Who Sees Smells konusu ve oyuncuları gibi tüm detayları sizler için hazırladık.

A Girl Who Sees Smells

 • Başlık: A Girl Who Sees Smells
 • Yönetmen: Baek Soo Chan
 • Senarist: Lee Hee Myung
 • Tür: Gizem, Romantik, Doğaüstü
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Bölüm Süresi: 60 dakika
 • Kanal: SBS
 • Yayın Tarihi: 1 Nisan 2015 – 21 Mayıs 2015

A Girl Who Sees Smells Konusu

Choi Moo Gak, üç yıl önce “Barkod” cinayet davasına gizemli bir şekilde karıştı ve sadece kız kardeşinin ölümüyle değil, aynı zamanda duyularının çoğunu kaybetmesiyle sonuçlandı. Moo Gak, eski davayı ortaya çıkarırken, kokuları görmek için sinestetik yetenek kazanmış, ancak olaydan önce tüm anılarını kaybetmiş bir kurban olan Oh Cho Rim ile yolları kesişir. Moo Gak ve Cho Rim, suçluyu bulmak için garip güçlerini birleştirir, ancak gerçekle yüzleşmeye hazırlar mı?

A Girl Who Sees Smells Konusu

A Girl Who Sees Smells Fragman

https://youtu.be/tFOrEOnHiFQ

Dizi Hakkında Notlar

 1. A Girl Who Sees Smells“, 27 Mayıs 2015’te daha önce “Hyde Jekyll, Me” ve ardından “Mask” tarafından işgal edilen Çarşamba ve Perşembe 21:55 zaman aralığını devraldı.
 2. Konusu, web çizgi romanına dayanmaktadır.
 3. Şarkıcı/aktris Bae Suzy‘ye önce kadın başrol teklif edildi, ancak zamanlama çakışmaları nedeniyle reddedildi.
 4. Kısa Korece çalışma başlığı “Gamgaknamnyeo” (kelimenin tam anlamıyla “Duyusal Çift”) idi ve orijinal adı “Naemsaereul Boneun Sonyeo” (kelimenin tam anlamıyla “Kokuları Gören Kız”) olarak değiştirildi.
 5. İlk senaryo okuması, Mart 2015’in ilk haftasında Güney Kore, Tanhyun’daki SBS Ilsan Üretim Merkezi’nde gerçekleşti.

Ödüller

 1. APAN Yıldız Ödülleri: En İyi Mükemmellik Ödülü, Mini Dizide Erkek Oyuncu (Park Yoo-chun)
 2. SBS Drama Ödülleri: Özel Ödül, Mini Dizide Erkek Oyuncu (Nam Goong Min)
 3. SBS Drama Ödülleri: Özel Ödül, Mini Dizide Kadın Oyuncu (Yoon Jin-seo)
 4. 2015 MelOn Müzik Ödülleri: En iyi OST (Spring Is Gone by Chance)

A Girl Who Sees Smells Oyuncuları

Başrol oyuncular: Park Yoo Chun, Shin Se Kyung, Nam Goong Min, Yoon Jin Seo

Yardımcı rollerde ise; Song Jong Ho, Lee Won Jong, Jo Hee Bong, Choi Tae Joon, Park Jin Joo, Kim So Hyun ve Nam Chang Hee gibi oyuncular yer almıştır.

Park Yoo Chun (Choi Moo Gak)

Park Yoo Chun (Choi Moo Gak)

Moo Gak, kız kardeşinin öldürülmesinin ardından, polis müfettişi olmak ve intikam almak için araştırma yapıyor. Bazı özelliklerini kaybetmiştir; ve artık yemeğinin kokusunu alamaz, tadamaz ve acıyı hissedemez. Sonraki davalarda kendisine yardım eden Eun Seol ile tanışır.

Shin Se Kyung (Oh Cho Rim)

Shin Se Kyung (Oh Cho Rim)

Cho Rim, ailesi öldürüldüğünde barkod seri cinayetlerinin ana tanığıydı. Kazalara karıştıktan sonra, kokuları havadaki desenler olarak gördüğü alışılmadık bir yetenek kazanır. Moo Gak ile bir takım oluşturur ve ikisi de barkod cinayetlerini çözmek için birlikte çalışır.

Nam Goong Min (Kwon Jae Hee)

Nam Goong Min (Kwon Jae Hee)

Bir restoranın sahibi ve işletmecisidir. Harika bir kişiliğe sahip, ancak yüz körlüğünden muzdarip (gözlerinde sürekli değiştiği için başkalarının yüzünü görememe).

Yoon Jin Seo (Yeom Mi)

Yoon Jin Seo (Yeom Mi)

Barkod davası üzerinde uzun süredir çalışan, davanın tek tanığını arayan bir teğmen. Bu davayı çözmeye çalışırken Eun Seol ve Moo Gak ile tanışır.

Bu yazımızda Sensory Couple olarak da bilinen 2015 Güney Kore dizilerinden The Girl Who Sees Smells konusu ve oyuncuları hakkında detaylı bilgileri verdik. Diziyi izlediniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu