Tale of the Nine Tailed Konusu ve Oyuncuları

2 dk okuma süresi

Drama: Tale of the Nine Tailed / Gumihodyeon

Hangul:구미호 뎐

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.4

Mydramalist Puanı: 8.7

AsianWiki Puanı: 91

Dizisel.com Puanı: 7.6

Tür: Romantik, Fantastik, Aksiyon, Gerilim

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Kang Shin Hyo

Senarist: Han Woo Ri

Tale of the Nine Tailed Konusu

Dizi, çok uzun süredir hayatta olan ve sevdiği kadının yeniden doğmasını bekleyen bir tilki (gumiho) ile bir televizyon programı yapımcısı arasında geçenleri konu almaktadır.

Karakterler

Lee Yeon (Lee Dongwook): Yıllar önce dağ ruhu olarak özel güçlere sahip bir gumiho’dur. Sevdiği kadının yeniden doğmasını ve iyi bir hayat yaşaması için planlar yapmaktadır.

Nam Jiah (Jo Boah): Televizyon programı yapımcısıdır. Esrarengiz olaylar üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu mesleği seçmesi ise geçmişte kaybolan anne ve babasını bulma amacıyladır. Fakat Lee Yeon ile karşılaşınca hayatında pek çok olay da yaşanacaktır.

Lee Rang (Kim Bum): Lee Yeon’un üvey kardeşidir. Abisi sevdiği kadının peşinden gidince yalnız kalmış ve abisine karşı öfkelidir. Fakat aynı zamanda en değer verdiği kişi de abisidir.

Ki Yuri (Kim Yongji): Ran tarafından yıllar önce bir hayvanat bahçesinden kurtarılmıştır. O günden beri Lee Rang’a yardımcı olmaktadır.

Lee Ryong (Lee Taeri): imoogi olarak bilinmektedir.

Tale of the Nine Tailed oyuncuları

Tale of the Nine Tailed oyuncuları

Editör Yorumu

Tale of the Nine Tailed konusu, senaryosu, oyuncuları ve diğer pek çok açıdan 2020 yılının en iyi fantastik Kore dizilerinden biri olmayı başarmış. Dizide pek çok ayrıntı yer alıyor, basit bir senaryo değil. Doğaüstü sahneler gayet başarılıydı. Oyuncuların bir kısmını ilk defa izlesem de başrol oyuncular olan Lee Dongwook ve Jo Boah oldukça başarılıydı. Lee Dong‑wook, daha önce herkesin bildiği Goblin dizisinde yer almıştı. Bu dizide de ‘’Azraili benden iyi bilemezsin’’ göndermesi gerçekten çok iyiydi. Jo Bo-ah’ı daha önce My Strange Hero dizisinde izlemiş ve beğenmiştim. İkisinin dizide uyumu harikaydı.

Farklı çekim alanları, müzikleri ve oyunculuklar açısından beğendiğim yapımlar arasında yer alıyor. Başlayacak herkese iyi seyirler dilerim.

Dizi Hakkında Notlar

  • Nisan 2020 tarihinde ilk defa senaryo okuması gerçekleşmiştir.
  • tvN kanalının Çarşamba-Perşembe dizisidir.

Reyting Oranları

Ortalama olarak %5 reyting almayı başarmıştır. 

Tale of the Nine Tailed Oyuncuları

Kim Bum (Lee Rang) - Tale of the Nine Tailed

Kim Bum
Lee Rang

Jo Bo-ah (Nam Ji-ah)

Nam Ji‑ah

Kim Yong-ji (Ki Yu-ri)

Kim Yong‑ji
Ki Yu‑ri

Lee Tae-ri (Lee Ryong)

Lee Tae‑ri
Lee Ryong

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x