taboo

Taboo Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Taboo

Yayımlanma Tarihi: 2017-

IMDb Puanı: 8.5

Dizisel.com Puanı : 7.8

Tür: Dram, Gerilim

Sezon Sayısı: 1 Sezon

Bölüm Sayısı: 8 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İzleyin

Taboo Konusu

19. yüzyılın ilk zamanlarında(1813) geçen yapımda, Tom Hardy’nin hayat verdiği  James Keziah Delaney’in hikayesini konu almaktadır. James Keziah Delaney, çok uzun bir süre yaşamını Afrika’da geçirmiş, buradaki hayatı ise epey hareketli ve macera dolu olmuştur. Üzücü bir şekilde babasının öldüğünü öğrendikten sonra Afrika’dan Londra’ya gelen James, yanında yasal olmayan şekilde ele geçirilmiş 14 elması da getirmiştir. Babasının ölümünün normal olmadığını düşünür ve bu konuyu araştırmaya başlar. Artık tek bir amacı olacaktır. O da intikam almak…

Dizi dönemin kasvetli havasını oldukça iyi yansıtmaktadır. Şimdilik ağır ağır ilerleyen dizi, bana ileride tempoyu arttıracağı izlenimi vermektedir. 8.5 gibi oldukça iyi bir IMDb puanına sahip olan diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Editör Yorumu

Malumunuz, ülkemizde bir Tom Hardy hayranlığı aldı başını yürüyor. Bir yapımda Tom Hardy adı geçtiği zaman insanlar o yapımın başlamasını merakla bekliyor. Tabii burada oyuncunun geçmişte yaptığı oldukça başarılı işlerinde etkisi yok değil. Daha önce birçok sinema filmi ve kaliteli dizilerde karşımıza çıkan oyuncu 2017 yılında şuan tanıtımını yaptığımız Taboo isimli dizide başrol (ana karakter) olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi BBC ve FX kanallarının ortak yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Taboo‘nun senaristliğini daha önce En iyi Özgün Senaryo” kazanmış Steven Knight yapmaktadır. Dram türünü barındıran dizinin ilk sezonu, toplam 8 bölümden oluşmaktadır. Yapımcılar tarafından dizinin 3 sezon olacağı belirtilmiştir.

taboo dizi konusu
taboo konusu ve oyuncuları

Taboo Dizi Oyuncu Kadrosu

Tom Hardy (James Keziah Delaney) - Taboo
James Keziah Delaney
Oona Chaplin (Zilpha Geary) - Taboo konusu
Oona Chaplin
Zilpha Geary
Jessie Buckley (Lorna Bow)
Jessie Buckley
Lorna Bow
Jonathan Pryce (Sir Stuart Strange)
Jonathan Pryce
Sir Stuart Strange
Stephen Graham (Atticus)
Stephen Graham
Atticus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir