Supergirl

Supergirl Konusu ve Oyuncuları

İsim: Supergirl

Yayınlanma Tarihi: 2015 –

IMDb Puanı: 6.3

Dizisel.com Puanı: 6.8

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

Sezon Sayısı: 5

Bölüm Sayısı: 95

Sonuç: Boş zamanda bakılabilir

Supergirl Konusu

Yine bir DC Comics karakteri olan Supergirl, Superman’in (Gerçek adı Kal-El) kuzeni ve dişi versiyonudur. Gerçek adı Kara Zor-El de aynı kuzeni Superman gibi patlamakta olan Kripton isimli gezegenden dünyaya gelmiştir. Kara aynı kuzeni gibi süper güçleri olduğunu fark edecektir. Bu yeteneklerini fark eden Supergirl, onları nasıl kullanacağını ve nasıl geliştireceğini de zamanla öğrenmeye başlayacaktır. Kripton gezegeninden yine dünyaya gelen kötü niyetli kişilerle mücadele etmeye başlayan Supergirl, aynı kuzeni gibi bir süper kahraman olmak istemektedir. 

Editör Yorumu

Hepimiz Superman’ i ve onun hikayesini biliriz. Uzayın derinliklerinde “Kripton” adlı gezegende yaşayan Superman, gezegenin patlayıp yok olmasından kısa bir süre önce anne ve babası tarafından dünyaya roketle gönderilmiştir. Amerika’nın Kansas Eyaletinin Smallville kasabasına düşen Superman, Martha ve Jonathan Kent isimli bir çift tarafından bulunmuştur.

Clark ismini verdikleri Superman’i kendi çocuklarıymış gibi sevmiş ve büyütmüşlerdir. Üniversiteyi bitiren Clark, bir gazetede gazeteci olarak çalışırken bir yandan da dünyayı kötülüklerden koruyan süper bir kahramandır. Bu dizimizde de Superman’in kuzeni olan Supergirl’ün hayatı anlatılmaktadır.

Dizinin ilk bir iki bölümünü izleyince çok kötü bir dizi olduğunu düşünebilirsiniz. Nitekim ben de öyle düşünmüştüm. Ama ilerleyen bölümlerde dizi daha iyi bir hal almaya başlayacaktır. Tabii diğer süper kahraman dizileri gibi olmasa da  5 sezondan oluşan bu diziye bir şans verebilirsiniz.

Supergirl Oyuncuları

Melissa Benoist (Supergirl)
Melissa Benoist
Supergirl
Chyler Leigh (Alex Danvers)
Chyler Leigh
Alex Danvers
Mehcad Brooks (Jimmy Olsen)
Mehcad Brooks
Jimmy Olsen
Katie McGrath (Lena Luthor)
Katie McGrath
Lena Luthor
David Harewood (Martian Manhunter, Hank Henshaw)
David Harewood
Martian Manhunter

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir