Suits Kore Dizi Konusu (2018)

3 dk okuma süresi

İsim: Suits / Shootseu

Hangul: 슈츠

Yayın Tarihi: 2018

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.3

Dizisel.com Puanı: 7.5

Tür: Aksiyon, İş, Hukuk, Yaşam, Dram

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Kim Jin-Woo, Kwon Young-Il

Senarist: Kim Jung-Min

Suits Kore Dizi Konusu

Dizi bir hukuk firmasında yaşananları konu almaktadır. Go Yeonwoo oldukça zeki ve görsel hafızaya sahip bir adamdır. Fakat yanlış tercihleri yüzünden eğitim almamış ve yasadışı işlere bulaşmıştır. Fakat bir gün yanlışlıkla önemli bir hukuk firmasının mülakatına katılmak zorunda kalır ve kabul edilir. Artık diploması olmadan avukat olarak çalışmaya başlar.

Karakterler

Go Yeonwoo: Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybetmiştir. Büyük annesi ise hastanede yatmaktadır. Hastane paralarını ödeyebilmek için yasa dışı işler yapar. Oldukça zeki ve görsel hafızası gelişmiştir. Bir gördüğü ve duyduğu şeyi asla unutmaz. 2. Bir şans olarak kendini önemli bir hukuk firmasına kabul ettirmeyi başarır. Fakat burada kendini birçok sorun beklemektedir.

Choi KangSeok: Hukuk firmasının yönetici ortaklarından biridir. Eski bir savcıdır. Avukatlık konusunda en iyilerinden biridir. Go Yeon‑woo ile tesadüfen tanışır ve onu yardımcısı olarak yanına alır. Oldukça tecrübelidir.

Kim Jina: Hukuk firmasında araştırma-analiz görevinde çalışmaktadır. Aslında avukat olma gibi bir hayali olsa da sınav korkusu yüzünden asla sınavını tamamlayamamıştır. Go Yeon‑woo ile tanıştıktan sonra ona âşık olur. Ailesi ünlü bir hukuk firmasının başkanıdır.

Hong Daham: Kang‑Seok’un sekreteridir. 14 yıldır yanında çalışmaktadır. Hukuk bilgisi iyi düzeydedir ve oldukça yeteneklidir.

Kang Hayeon: Firmanın yönetici başkanıdır.

Chae Geun-Sik: Firmadaki yöneticilerden biridir. Fakat ortak olmayı başaramamıştır. Kendini sürekli Choi Kang‑Seok ile kıyaslar. Firmadaki mali konular üzerine uzmandır.

Editör Yorumu

Normalde Kore dizilerinin diğer uyarlamalarını görmeye alışkınız. Fakat bu kez bir Amerika dizisi Kore uyarlaması ile karşımıza çıkmaktadır. Güney Kore’de %10 civarı bir reyting almayı başarmıştır. Aslına bakılırsa başarılı bir uyarlama olduğunu söyleyebilirim. Fakat dizinin orijinal halini izlediğim için ister istemez kıyaslama yapıyorum. Kore dizilerinde uzun sezon dizileri görmeye alışık olmadığımız için 2.sezonu olmadan yarım bir şekilde dizi ekranlara veda ediyor. Aslına bakılırsa serinin devamı gelirse izlenebilecek yapımlar arasında yer alıyor. Fakat bu haliyle olayların çoğu yarım bir şekilde bitmiş. Amerika versiyonunu izlemediyseniz bu nasıl son diyebilirsiniz.

Suits kore

Suits kore dizi konusu ve oyuncuları

Dizideki oyuncuları beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle Park Hyungsik başarılı bir iş çıkarmış. Serinin devamı olsaydı daha çok mahkeme sahnesi görebilirdik fakat sadece ilk sezonu yapıldığı için o da yeterli gelmiyor.

Sonuç olarak vakit geçirebileceğiniz bir hukuk draması olmuş. Netflix üzerinde yer aldığı için kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

Bu tarz hukuk dizilerinden hoşlanıyorsanız Touch Your HeartMs.Hammurabi, Remember ve While You Were Sleeping gibi dizilere göz atabilirsiniz. 

Suits Kore Dizi 2. Sezonu Olacak mı?

Dizinin ilk sezonu 2018 yılında yayınlanmıştır. Hala 2.sezonu ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Oyuncuların programlarının boş olması ve gerekli planlamalar yapılmadan dizinin 2.sezonu zor gibi gözükmektedir. Bu yüzden eğer izlemediyseniz Amerika(orijinal) versiyonu tercih edebilirsiniz.

Suits Kore Dizi Oyuncuları

Park Hyung-sik (Go Yeon-woo) - Suits Kore
Go Yeon‑woo
Jang Dong-gun (Choi Kang-Seok) - Suits Kore oyuncular
Jang Dong‑gun
Choi Kang‑Seok
Ko Sung-hee (Kim Ji-na)
Kim Ji‑na
Chae Jung-an (Hong Da-ham)
Chae Jung‑an
Hong Da‑ham
Jin Hee-kyung (Kang Ha-yeon)
Jin Hee‑kyung
Kang Ha‑yeon

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi