Strong Woman Do Bong-Soon

3 dk okuma süresi

Strong Woman Do Bong-soon (Hangul: 힘쎈 여자 도봉순), 24 Şubat – 15 Nisan 2017 tarihleri ​​arasında JTBC’de yayınlanan bir Kore dizisidir. Dizi büyük bir hit oldu ve 14. bölümde (% 9,9) zirveye çıkan, ortalama% 7,9 oranıyla kablolu televizyon tarihinde en çok izlenen Kore dizilerinden biri oldu. Dizi tam anlamıyla güçlü bir kadına odaklanıyor ve aşk hayatı komedi türüyle tamamlanıyor. Toplamda 16 bölümden oluşan dizinin 1 de özel bölümü vardır.

İzlenecek benzersiz hikayeleri olan Kore dizi tavsiyelerinin listesine bakarsak, “Strong Woman Do Bong Soon” kesinlikle orada olacaktır. Bunun nedeni, dizinin ana oyuncu kadrosuyla görsel olarak süslenmiş olması ve heyecanlı, eğlenceli senaryosuyla izleyiciyi çekebilmesidir.

Imdb, Mydramalist ve Asianwiki puanı yüksek olan dizi hakkında tüm detayları Dizisel takipçileri için hazırladık.

Strong Woman Do Bong-Soon

İsim: Strong Woman Do Bong-Soon / Powerful Woman Do Bong Soon , Strong Girl Do Bong Soon / 힘쎈여자 도봉순

Yönetmen: Lee Hyung Min

Senarist: Baek Mi Kyung

Yayın Kanalı: jTBC

Başlama Tarihi: 24 Şubat 2017

Bölüm Sayısı: 16+1

Tür: Aksiyon, Gerilim, Komedi, Romantik, Dram, Doğaüstü

Strong Woman Do Bong-Soon Konusu

Do Bong-soon (Park Bo-young) insanüstü bir güçle doğdu. Gücü kalıtsaldır ve sadece ailesindeki kadınlara geçer. Hayali, ana karakter olarak kendisi ile ilgili bir video oyunu yaratmaktır. Çaresizce zarif bir kadın olmak istiyor, aşık olduğu kişi ise In Guk-doo (Ji Soo), bir polis memurudur. Bazı sebeplerden dolayı bir oyun şirketi olan Ainsoft’un CEO’su olan zengin varis Ahn Min-hyuk’u (Park Hyung-sik) koruma görevini kabul eder. Zamanla aralarındaki ilişki gelişmeye başlar.

Strong Woman Do Bong-Soon Fragman

Dizi Hakkında Notlar

Strong Woman Do Bong-Soon, JTBC kanalında cuma ve cumartesi günleri 23:00’da yayınlanan Solomon’s Perjury’in yerini almıştır. İlk senaryo okuması 29 Ekim 2016’da Güney Kore’nin Sangam kentindeki JTBC binasında gerçekleşti.

Reyting Oranları

Dizi kablolu bir kanalda yayınlanmasına rağmen reyting açısından oldukça başarılıdır. İlk bölümüyle %3.9 reyting ile ekranlara giriş yapmıştır. Her bölüm izlenmesi artmış ve ortalama olarak %7.9 reyting almıştır.

Strong Woman Do Bong-Soon Oyuncuları

Başrol oyuncuları olarak; Park Bo Young, Park Hyung Sik ve Ji Soo

Yardımcı ve destek rollerde ise; Jun Suk Ho, Shim Hye Jin, Yoo Jae Myung, Ahn Woo Yeon, Kim Min Kyo, Yoon Ye Hee, Kim Won Hae, Im Won Hee gibi isimler yer almıştır.

Park Bo Young (Do Bong Soon)

Park Bo Young (Do Bong Soon)

Dizinin süper güçle doğan ana karakteridir. Sevimli ve şirin biri olarak tasvir ediliyor fakat ailesinden kalıtsal olarak geçen özel bir durumu var. Hiçbir erkeğin erişemeyeceği bir süper gücü var. Hikaye, bu gücün nesilden nesile sadece ailesindeki kadınlara geçtiğini gösteriyor. Tek sorun, gücünü gereksiz eylemler için (masum insanlara karşı) kullanırsa, vücudunun tuhaf tepkiler geliştirmesi ve sonunda gücünü yitirmesidir.

Park Hyung Sik (Ahn Min Hyuk)

Park Hyung Sik (Ahn Min Hyuk)

Ainsoft adlı bir oyun şirketinin yöneticisidir. Kurallara hiç aldırış etmediği, istediği her şeyi yaptığı gibi tasvir ediliyor ve ölüm tehditleri aldıktan sonra, gücünü bir grup gangstere karşı kullandığını gördükten sonra onu korumak için Bong Soon’u işe alıyor.

Ji Soo (In Guk-Doo)

Ji Soo (In Guk Doo)

In Guk-Doo, Bong Soon’un çocukluktan beri aşık olduğu bir polis dedektifidir. Ne yazık ki, zarif, aşırı kadınsı kişilerden hoşlanıyor. Bu da kesinlikle sevimli Do Bong Soon değil. Bu, ondan hoşlanmasını sağlamayı bıraktığı anlamına da gelmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE