K-Pop Grupları

Stray Kids Üyeleri: Yaş, Boy, Kilo, Doğum Günleri ve Daha Fazlası

Stray Kids üyeleri Bang Chan, Lee Know, Changbin, Hyunjin, Han, Felix, Seungmin ve I.N adlı 8 üyeden oluşmaktadır. Stray Kids, JYP Entertainment altında kurulan ve 25 Mart 2018’de “I Am Not” albümü ile çıkış yapan 8 üyeli bir K-pop erkek grubudur. Size taze bir hava ve müzikalite verebilecek bir grup arıyorsanız, onları dinlemeniz gerekir.

Stray Kids Üyeleri

Stray Kids, 2017 yılında aynı isimli realite şovu ile kuruldu. Yeni bir erkek idolü başlatmak için yaratılmış bir hayatta kalma realite şovudur. Grup 9 üyeden oluşuyor, ancak ne yazık ki Woojin (orijinal üyelerden biri) açıklanmayan kişisel nedenlerden dolayı 2019’da gruptan ayrıldı. Şu anda, sadece sekiz erkek kaldı. Mevcut Stray Kids üyelerinin isimleri yukarıda zaten belirtilmişti, ama onlar hakkında bir şey biliyor musunuz?

Stray Kids üyeleri hakkında doğum günleri, pozisyonları ve kişisel bilgileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulabilirsiniz:

Bang Chan

Bang Chan

İsim: Christopher Bang

Sahne adı: Bang Chan

Doğum günü: 3 Ekim 1997

Kan Grubu: O

Pozisyon: Lider, baş vokalist, baş dansçı, rapçi, yapımcı

Popüler olarak sahne adıyla tanınan Bang Chan, baş dansçı, baş vokalist, rapçi ve Stray Kids’in lideri ve yapımcısıdır.

Bang Chan sadece iyi bir vokalist değil, aynı zamanda gitar ve piyano da çalabiliyor. Bang Chan, Korece, İngilizce, Japonca bilmektedir ve ayrıca biraz Çince konuşabilmektedir.

İlginç bir şekilde, Bangchan aynı zamanda Stray Kids üyeleri Changbin ve Han ile hip-hop rap birimi 3RACHA’nın bir parçasıdır.

Bang Chan, Avustralya Sidney’de büyüdü, ancak doğum yeri bilinmiyor. Hannah ve Lucas adında iki kardeşi daha var. Sporla ilgileniyor. Şarkı yapımında yardımcı olur. Köpeğinin adı Berry. Bale ve modern dans dersleri alırdı.

Lee Know

Lee Know

Adı: Lee Min-ho

Sahne adı: Lee Know

Doğum tarihi: 25 Ekim 1998

Doğum yeri: Gimpo, Güney Kore

Kan grubu: O

Pozisyon: Ana dansçı, vokalist, rapçi

Lee Min-ho, aynı zamanda popüler olarak Lee Know ya da tek isimle Minho olarak da bilinir. Stray Kids’in ana dansçısı, rapçisi ve vokalistidir. 25 Ekim 1998’de doğdu ve erken çocukluk döneminde onu bir K-pop idolü olmaya iten dans etme ve sahnede performans gösterme tutkusu geliştirdi.

Minho, Stray Kids’e destek vermede çok önemli bir rol oynuyor. Minho çok yönlüdür, yani görevleri yapmak için iki elini de kullanmakta iyidir. Lee Know’un temel İngilizce de konuşabildiğini biliyor muydunuz?

Lee Know, tek çocuktur. BTS için yedek dansçıydı. Her zaman parmaklarını çıtlatıyor. Küçükken ameliyat oldu. Yüksekten korkar. Sooni, Doongi ve Dori adında üç kedisi var.

Changbin

Changbin

Adı: Seo Chang-bin

Sahne adı: Changbin

Doğum tarihi: 11 Ağustos 1999

Uyruğu: Koreli

Doğum yeri: Yongin, Güney Kore

Kan grubu: O

Pozisyon: Ana rapçi, vokalist, yapımcı

Artık K-medyasında Changbin olarak bilinen Seo Chang-bin, JYP Entertainment tarafından yönetilen K-Pop erkek grubu Stray Kids’in Ana Rapçisi ve ikinci yapımcısıdır. Changbin, Stray Kids’in başarısında etkilidir çünkü şarkılarının çoğunu Bang Chan ile birlikte yazar ve birlikte üretir. Şarkı sözü ve rap barları yazma konusunda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Stray Kids üyeleri Bang Chan ve Han ile birlikte hip-hop rap birimi 3RACHA’da yer alıyor.

Changbin’in bir ablası var. Rap sözleri yazmakta iyidir. Ayrıca şarkı yapımında da yardımcı oluyor. Korku filmi izlemeyi sever. Hızlı konuşabiliyordu ve böylece rap kariyerine başladı. Bir şeyler toplamayı sever.

Hyunjin

Hyunjin

Adı: Hwang Hyun-jin

Sahne adı: Hyunjin

Doğum tarihi: 20 Mart 2000

Uyruğu: Koreli

Doğum yeri: Seul, Güney Kore

Kan Grubu: B

Pozisyon: Ana dansçı, baş rapçi, görsel

K-pop dünyasının en son sansasyonu Stray Kids’in baş rapçisi, ana dansçısı ve görsel sanatçısıdır. Hyunjin, 20 Mart 2000’de Güney Kore’nin Seul kentinde doğdu.

İlginç bir şekilde, karşı konulmaz yakışıklılığı ve çekiciliği sayesinde Hyunjin, oldukça büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Hyunjin, tek çocuktur. Temel İngilizce konuşabiliyor. En sevdiği yemek suşidir. Soğan ve havuç yemez. Çocukken Las Vegas’ta yaşadı. Bazen uykusunda konuşur. Derin uyuyor.

Han

Han

Adı: Han Ji-sung

Sahne adı: Han

Doğum günü: 14 Eylül 2000

Uyruğu: Koreli

Doğum yeri: Incheon, Güney Kore

Kan grubu: B

Pozisyon: Ana rapçi, baş vokalist, yapımcı

Han Jisung, artık sahne adıyla tüm dünyada tek isimle tanınan Han, Stray Kids’in baş vokalisti, ana rapçisi ve ortak yapımcılarından biridir. 14 Eylül 2000’de doğdu ve İngilizce adı Peter Han’dır.

Han ayrıca Stray Kids üyeleri Changbin ve Bang Chan ile birlikte oluşturulan hip-hop üçlüsü 3RACHA’nın üçüncü üyesidir. İlginç bir şekilde, Han’ın tripofobi veya nesnelerde garip, küçük delik kümeleri korkusu var.

Han’ın bir abisi var. Film izlerken cheesecake yemeyi sever. Malezya’da yaşıyor ve okuyordu. En sevdiği renk kırmızıdır. Karakter çizmede iyidir. Doraemon’un sesini nasıl taklit edeceğini biliyor. İngilizce konuşmayı biliyor.

Felix

Felix

Adı: Lee Felix

Sahne adı: Felix

Doğum günü: 15 Eylül 2000

Uyruğu: Koreli

Doğum yeri: Sidney, Avustralya

Kan grubu: AB

Pozisyonu: Baş Dansçı, Baş Rapçi

Felix’in ailesi Koreli ama o Avustralya’da doğdu. Bir ablası var. O İngilizce konuşur. Baharatlı yiyecekler yiyemez. Kıyafet alışverişi yapmayı ve seyahat etmeyi sever. Tekvando biliyor. En sevdiği renk siyahtır. Dudaklarını ısırma alışkanlığı var.

Anında tanınabilen ikonik derin sesiyle tanınan Felix, eleştirmenler arasında bile oldukça fazla hayran topladı. Aynı zamanda başarılı bir beatbox’çıdır.

Seungmin

Seungmin

Adı: Kim Seung-min

Sahne adı: Seungmin

Doğum günü: 22 Eylül 2000

Uyruğu: Koreli

Doğum yeri: Seul, Güney Kore

Kan Grubu: B

Pozisyon: Ana vokal

Seungmin’in bir ablası var. Yumurta yemeyi sever. Bir zamanlar beyzbol oyuncusu olmak istiyordu. Kendini sabah insanı olarak görüyor. Günlüğüne yazmayı çok seviyor. O çok iyi İngilizce konuşur. İlginç bir şekilde, Seungmin, diğer üyeler tarafından Snail olarak adlandırılıyor. Ancak Stray Kids fandomu ona sevgiyle Sunshine diyor.

I.N

I.N

 

Adı: Yang Jeong-in

Sahne adı: I.N

Doğum günü: 8 Şubat 2001

Uyruğu: Koreli

Doğum yeri: Busan, Güney Kore

Kan Grubu: A

Pozisyon: Vokalist, maknae

Yang Jeongin olarak doğan I.N, K-pop erkek grubu Stray Kids’in vokalistlerinden biridir. Aynı zamanda grubun maknaesi veya en genç üyesidir. JYP Entertainment ile anlaşma ve Stray Kids’in bir üyesi olma şeklindeki büyük çıkışından önce, I.N bir modeldi.

Rock müziğe olan düşkünlüğü nedeniyle grubun rockçısı olarak da bilinen I.N ayrıca piyano çalabilir ve vokal tonlamaları ve tekrarlayan çengel ritmi ile bilinen popüler bir Kore müzik türü olan Trot’u söyleyebilir.

İki kardeşi daha var. Her yemeği sever ama fasulyeyi sevmez. En sevdiği renk sıcak pembedir.

Stray Kids’in ”No Easy” şarkısını dinlediniz mi?

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu