Still 17

Still 17 Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Still 17 / Thirty But Seventeen

Yayın Tarihi: 2018

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.8

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Bölüm Sayısı: 32 (30 dakika)

Yönetmen: Jo Soo-Won

Senarist: Jo Sung-Hee

İçerik

Still 17 Dizi Konusu

17 yaşında lise öğrencisi bir kızın talihsiz bir kaza sonrasında 13 yıl hastanede komada kalıp 30 yaşında mucizevi bir şekilde uyanmasını konu almaktadır.

Karakterler

Woo Seo‑ri: Ailesini kaybetmiş, bu yüzden de dayısı ve yengesi ile yaşayan bir kızdır. Keman çalan yetenekli bir öğrencidir. Oldukça enerjik, hayalleri olan ve hayattan keyif alan biridir. Çok genç olmasına rağmen Almanya’da bir müzik okulundan teklif alır. Fakat keman çalışmak için yolda giderken bulunduğu otobüs kaza yapar ve tüm hayatı değişir. 13 yıl komada kalması onu pek çok yönden etkileyecektir.

Gong Woo‑jin: 30 yaşında tasarımcı olarak çalışan bir adamdır. Yıllar önceki otobüs kazasına şahit olmuş ve bundan çok etkilenmiştir. Bu yüzden kendini insanlardan soyutlayarak hayatına devam etmektedir. Kimsenin işine karışmaz ve kendi işine de karışılmasını istemez. Etraftaki nesnelerin boyunu ölçme gibi bir hastalığı vardır. Yıllar sonra Kore’ye döner ve ailesinin isteğiyle yeğeni ile birlikte yaşamaya başlar.

Yoo Chan: Gong Woo‑jin’in yeğenidir. Oldukça enerjik ve yardımsever bir insandır. Okulun kürek çekme takımındadır.  İçten içe dayısının bu soğuk tavrına üzülmektedir. Genelde vaktini 2 yakın arkadaşı ile geçirmektedir.

Thirty But Seventeen (Still 17)
Thirty But Seventeen konusu ve oyuncuları

Editör Yorumu

SBS kanalında 2018 yılında yayınlanan komik ve romantik bir kore dizisini daha geride bıraktık. Dizi hakkında yorum yapmadan önce Shin Hye‑sun’un oyunculuğundan bahsetmek istiyorum. Zihni 17 vücudu ise 30 yaşında olan birini olması gerektiği gibi canlandırmış. Tavırları, hareketleri, konuşması yetişkin olmayan bir kıza özgüydü. Bu yüzden dizinin konusu çok derin olmasa bile sizi kendine bağlamayı başarıyor. Aynı zamanda Jennifer karakteri de diziyi izlerken sizi gülümseten nedenlerin biri olacaktır. Dizide kötü karakter olmaması çerezlik bir dizi deneyimi sunuyor. Klişe bir konu olmasına rağmen yarım bırakmadan bitirmeyi başardım. Başlayacak olan herkese iyi seyirler dilerim.

Still 17 Dizi Oyuncuları

Yang Se-jong (Gong Woo-jin) - Still 17
Gong Woo‑jin
Shin Hye-sun (Woo Seo-ri) - Still 17
Woo Seo‑ri
Ahn Hyo-seop (Yoo Chan)
Yoo Chan
Ye Ji-won (Jennifer)
Ye Ji‑won
Jennifer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir