steins gate

Steins Gate: Anime Tanıtım ve İnceleme

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Anime: Steins Gate

Yönetmen: Hiroshi Hamasaki, Takuya Sato

Stüdyo: White Fox

Tür: Bilim kurgu

Yapım Yılı: 2011

Bölüm Sayısı: 24 / Fragman

Dizisel.com Puanı: 10/10

Bir zamanlar benimde 3 boyutlu dünyadan büyük beklentilerim vardı” İtaru Hashida

Teoriler sadece varsayımsal sözlerden başka bir şey değildir.” Makise Kurisu

İçerik

Steins Gate Konusu

Steins Gate, XBOX 360 için geliştirilen bir oyun olup White Fox tarafından 2011 yılında animeye uyarlanmıştır.

Konusu her ne kadar kurgu olsa da anime içinde yer alan Cern laboratuvarının zaman yolculuğu üzerine çalışmalar yaptığı bilinmektedir.

Ayrıca anime içerisinde ismi bolca geçen John Titor 2000’li yıllarda birçok forumda gelecekten geldiğini iddia eden ve söylediğine göre kendisi devlet için çalışan bir askerdir.

Asıl anime konusuna gelecek olursak kendi tabiri ile deli bilim adamı Hyounin Kyouuma ve kız kardeşi Mayuri Shiina zaman yolculuğu için gittikleri bir konferansta Makise Kurisu adlı gençle tanışırlar. Olaylı biten konferanstan sonra bina içinde dolaşan Okabe bir çığlık duyar ve Makise Kurisu’nun cansız bedeniyle karşılaşır. Kendini bina dışına atıp hacker olan ev arkadaşı Daruya mesaj atar ve kendini bir anda sokakta tek başına bulur.

Eve döndüğünde ise katılmış olduğu konferansın iptal olduğunu öğrenir. Zamanda yolculuk yaptığını düşünen Okabe bu konunun üstüne gider. Bu konu ile beraber yıllar önce üretilen Ibm bilgisayarın peşine düşer karakterlerimiz…

Olaylar bu şekilde başlar; yavaş ve kaliteli şekilde konu işlenir ve de karakterler tanıtılır.

Editör Yorumu

Konunun işlenişi, karakterlerin tanıtımı ve her zaman merak uyandıran zamanda yolculuk konusunun farklı anlatım şekilleri ile izleyiciyi sıkmadan, sürekli izleyici meraka sürükleyerek yansıtılması ile harika bir anime olarak adını yazdırmıştır.

Birkaç bölüm izlerim diye başladığınız anime kendini hiç sıkılmadan izletmiştir.  İzlemeyen arkadaşlar için beyin yakan animeler sıralamasında ilk sırada yerini almıştır ve izlenmesi şiddetle tavsiye edilmektedir. İzledikten sonra yorum bırakmayı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu yazı ‘Misafir Yazarlık uygulaması kapsamında 01GSM sahibi Alican tarafından hazırlanmıştır. Telefon aksesuar işinde olsa da www.01gsm.com ailesine anime tutkusundan dolayı teşekkür ediyoruz. Teknoloji artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Sizler de telefon aksesuarlarına göz atmayı unutmayın. Herkese iyi seyirler dilerim.

Steins Gate Karakterler

Kurisu Makise (Asami Imai) - Steins Gate
Kurisu Makise
Asami Imai
Rintaro Okabe (Mamoru Miyano) - Steins Gate
Rintaro Okabe
Mamoru Miyano
Mayuri Shiina (Kana Hanazawa)
Mayuri Shiina
Kana Hanazawa
Luka Urushibara (Yū Kobayashi)
Luka Urushibara
Yū Kobayashi
Suzuha Amane (Yukari Tamura)
Suzuha Amane
Yukari Tamura

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir