Start-Up Konusu | Oyuncuları | Yorum

3 dk okuma süresi

Drama: Start-Up / Sandbox

Hangul: 스타트업

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.4

Mydramalist Puanı: 7.9

AsianWiki Puanı: 85

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: İş, Komedi, Romantik, Gençlik, Dram

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm

Yönetmen: Oh Choong-Hwan

Senarist: Park Hye-Ryun

 Start-Up Konusu

Yazılım konusunda uzman bir adam ile girişim konusunda hayalleri olan bir kadın arasında geçenleri anlatmaktadır. Aynı hedef peşinde koşan insanların Sandbox adı verilen yerde çalışmaları ve planlarını hayata geçirmelerini konu almaktadır.

Start Up Fragman

Karakterler

Nam Dosan (Nam Joohyuk): Çok zeki, matematik alanında küçük yaşta ödül almış bir adamdır. Yazılım konusunda uzmandır ve Samsan Tech adında arkadaşlarıyla kurduğu bir şirketi vardır. Girişim yarışmalarına katılıp ilerlemek istemektedir. Bir olay yüzünden Seo Dal‑mi ile tanışır ve beraber iş yaparlar.

Seo Dalmi (Bae Suzy): Küçük yaşta annesi ve babası boşanınca babasını tercih etmiştir. Ablası ise annesi ile beraber gitmiş ve zengin bir hayatları olmuştur. Oldukça yetenekli, diksiyonu düzgün, iletişim becerileri yüksektir. Sandbox’a girmek için gerekli hazırlıkları yaparken Nam Do‑san ile karşılaşır.

Won Injae (Kang Hanna): Seo Dal‑mi’nin ablasıdır. Annesiyle beraber yaşamaktadır. Zengin ve şirket sahibi babasının yanında çalışmaktadır. Fakat kendi başarıyla bir şeyler yapmak için Sandbox’a katılıp yeni projelere imza atacaktır.

Han Ji-pyeong (Kim Seon Ho): Sandbox adı verilen girişimcilerin yer aldığı bir şirkette çalışmaktadır. Uygun gördüğü firmalara yatırım yapmaktadır. Katı kuralları olsa da işinde çok başarılıdır.

Start-Up oyuncuları

Start-Up oyuncuları

Editör Yorumu

Nam Joohyuk ve Bae Suzy ismini görünce dizi bölümleri bitince başlamak istediğim yapımlardan biriydi. İlk bölümleri biraz sıkıcıydı ve kötü bir dizi diye düşündüm. Fakat devamında oldukça akıcı bir şekilde ilerledi ve final bölümüyle beraber güzel bir diziyi bitirmiş oldum. Nam Joo‑hyuk oldukça yetenekli yetenekli bir oyuncu olsa da yer aldığı diziler çok fazla izlenmedi. Dizi seçimi de bunda etkiliydi. Fakat bu dizide farklı duyguları izleyicilere güzel bir şekilde aktarmayı başarmış. Suzy ise günden güne oyunculuğunu geliştiriyor. İkisi arasındaki kimya da harikaydı. Dizinin temel şarkısı Red Velvet – Future şarkısıydı. Tüm oyuncular, hikâye, şarkı seçimleri ile beğendiğim diziler arasında yerini aldı.

Hayallere ulaşmak, çabalamak, inanmak gibi temel konular üzerine romantik, komedi ve arkadaşlık üzerinden ilerliyor. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. İzledikten sonra görüşleriniz belirtmeyi unutmayın.

Start-Up kore dizisi (2020)

Dizi Hakkında Notlar

Dizi adı ilk olarak Sandbox olarak düşünülmüş fakat daha sonra Start-up olarak değiştirilmiştir.

tvN kanalında cumartesi ve Pazar günleri yayınlanmıştır.

Dizide konuk olarak 10. Bölümde Lee Bo Young yer alıyor. Final bölümünde ise Yeo Jin Goo kısa süre yer alıyor.

Reyting Oranları

Dizi ortalama olarak %5 civarında bir reyting almıştır. Ücretsiz yayın yapan SBS, KBS gibi kanalların aksine tvN kanalı için iyi bir reyting olduğunu söyleyebiliriz.

Start-Up Oyuncuları

Nam Joo-hyuk (Nam Do-san) - Start-Up

Nam Do‑san
Han Ji‑pyeong

Bae Suzy (Seo Dal-mi)

Seo Dal‑mi

Kang Han-na (Won Injae)

Won Injae

 

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell

Başarılı Aktris Shin Hye Sun’un Rol Aldığı 10 Kore Dizisi

Notibell
Genç Yaşta Başrol Olmayı Başaran 10 Kore Dizi Oyuncusu
Notibell
Song Kang Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey