Squid Game

3 dk okuma süresi

 “Squid Game”, 45,6 milyar won (yaklaşık 40 milyon dolar) ödüllü gizemli bir hayatta kalma oyununa katılarak hayatlarını riske atan insanların hikayesini konu alıyor.

Güney Kore yapımı hayatta kalma draması Squid Game, 17 Eylül 2021’de yayınlanmasının ardından Netflix’in en büyük dizilerinden biri haline geldi.

Squid Game

Squid Game konusu, oyuncular, fragman gibi detayları sizler için hazırladık.

 • Başlık: Squid Game
 • Yönetmen: Hwang Dong Hyuk
 • Senarist: Hwang Dong Hyuk
 • Kanal: Netflix
 • Yayın Tarihi: 17 Eylül 2021
 • Bölüm Sayısı: 9
 • Tür: Gerilim, Gizem, Dram

Squid Game Konusu

Hikaye, derin borç içinde olan 456 kişiden oluşan bir grubu takip ediyor. Biraz para kazanmak ve hayatlarını değiştirmek için her fırsatı değerlendireceklerinden, ölümcül bir yarışmaya katılma davetini kabul etmeye karar verirler.

Her tur, popüler bir çocuk oyunundan esinlenmiştir ve oynaması nispeten basittir. Ancak, riskler olabildiğince yüksektir: Her turu geçemezseniz ölürsünüz. Yine de altı raundun tamamını geçmeyi başarırsanız, yaklaşık 38 milyon dolar olan 45,6 milyar Won’luk bir ödülle ayrılabilirsiniz. Bu ölüm kalım oyununda kim hayatta kalacak?

Fragman

Dizi Hakkında Notlar

 1. Dizi, Netflix orijinal yapımlarından biridir. Herhangi bir kanalda yayınlanmamıştır.
 2. Konuk oyuncu olarak popüler aktör Gong Yoo rol almıştır.
 3. Senaryo ilk olarak 2008 yılında yazıldı. Fakat hikayenin anlaşılmasının zor olacağını düşünüyordu.
 4. Squid Game, 1970 ve 1980’lerde Güney Kore’de popüler çocuk oyunlarından biriydi.
 5. Dizi, dünya genelinde Netflix’in haftalık en çok izlenen 10 TV şovu listesinde bir numaraya yükselen ilk Kore dizisi oldu.

Squid Game Oyuncuları

Başrol oyuncular: Lee Jung Jae, Park Hae Soo, Jung Ho Yeon, Wi Ha Joon

Yardımcı rollerde ise; Oh Young Soo, Heo Sung Tae, Kim Joo Ryung, Anupam Tripathi, Yoo Sung Joo, Lee Yoo Mi, Kim Young Ok ve Kang Mal Geum gibi oyuncular rol almıştır.

Lee Jung Jae (Seong Gi Hoon)

Lee Jung Jae (Seong Gi Hoon)

Gi Hoon, iş başarısızlığı, boşanma, borç ve kumarla mücadele ettikten sonra oyuna katılır. Ancak, aşırı durumlarda bile insanlıktan umudunu kaybetmeyi reddediyor. Şiddetli rekabetten geçerken insanlığa olan saygısını ve umudunu kaybetmemek için elinden geleni yapıyor.

Park Hae Soo (Cho Sang Woo)

Park Hae Soo (Cho Sang Woo)

Gi Hoon ile aynı mahallede büyümüştür ve oyuna katılırken onunla tekrar tanışır. Seul Ulusal Üniversitesi’ne devam eden ve bir güvenlik şirketinde yatırım ekibinin başı olarak başarıya ulaşan bir dahi. Başarısına rağmen, korkunç bir karar verdikten sonra tek seçeneği oyunu oynamaktır.

Jung Ho Yeon  (Kang Sae Byeok)

Jung Ho Yeon (Kang Sae Byeok)

İnanılmaz yetenekli bir yankesici ve çok becerikli bir oyuncu olan Kang Sae-byeok, ailesiyle birlikte Kuzey Kore’den kaçtı, ancak tüm ailesi bunu başaramadı. Bunun üzerine, kardeşine bakmaya çalışır.

Heo Seong Tae (Jang Deok Soo)

Heo Seong Tae (Jang Deok Soo)

Oyuna kendi borçlarını kapatmak için giren psikopat bir gangster. Gerektiğinde ittifaklar kurar ve bozar. Rekabette her şeyin kendisi için olduğuna inanır. Ayrıca hayatta kaldığı sürece her raundu hile yaparak geçip geçemeyeceği umurunda değil.

Wi Ha Jun (Hwang Jun Ho)

Wi Ha Jun (Hwang Jun Ho)

Kayıp kardeşinin izlerini bulmak için oyuna sızan bir polis memurudur.

Kim Ju Ryeong (Han Mi Nyeo)

Kim Ju Ryeong - Han Mi Nyeo)

Kazanması muhtemel en güçlü takıma bağlı kalmayı planlayan sert ve inatçı bir karakterdir.

Anupam Tripathi (Ali)

Anupam Tripathi (Ali)

Kore’de yaşayan Pakistanlı bir adam olan Ali, uzun bir süre hiçbir gelir elde edemedikten sonra ailesinin geçimini sağlayabilmek istiyor. Önyargılarla dolu birçok olay yaşamasına rağmen oyundaki en güvenilir oyunculardan biridir.

Oh Young Soo (Oh Il Nam)

Oh Young Soo (Oh Il Nam)

Yaşları 20’ler ile 40’lar arasında değişen büyük oyuncu grubunda, Oh Il-nam en yaşlısı olarak öne çıkıyor. Ömrünün sonuna yaklaşıyor ve yakın zamanda bazı bunama ataklarına neden olan kötü huylu bir beyin tümörü teşhisi kondu. Ancak Il-nam son macerası olarak oyuna girmeye karar verir.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri