“Squid Game”in Emmy Ödülleri Adaylığı Kazanacağı Söyleniyor

2 dk okuma süresi

Dünya çapında en çok izlenen dizilerin başında gelen “Squid Game” in artık Emmy Ödülleri’ne aday olacağı tahmin ediliyor.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Squid Game Emmy Ödülleri Adaylığına Hak Kazandığı Bildirildi

Hwang Dong Hyuk’un “Squid Game” hakimiyeti, yeni medya endüstrisinde birkaç kez öne çıktı.

Dong Hyuk’un senaryonun yapımından on yıl sonra “Squid Game”i dünyanın her yerinden izleyicilerin izlediği bir şova dönüştüreceğini kim düşünebilirdi. Çoğu başarılı hikaye gibi, Hwang Dong Hyuk da başyapıtını küresel bir fenomen haline getirmeden önce iniş çıkışlar yaşadı.

‘Squid Game’ Emmy Ödülleri Adaylığı Kazanacak mı?

Amerikan eğlence medya kuruluşu Variety, 6 Ekim’de yayınlanan son makalelerinden birinde, Kore dizi “Squid Game”in Primetime Emmy Ödülleri’nde adaylık kazanmak için güçlü bir aday olduğunu belirtti. Dizi, dünya prömiyerinden bir hafta sonra neredeyse 83 ülkede Netflix’te en çok izlenen içerik olarak yeni rekorlar kırarak tarihe geçti.

Squid Game

ABD Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi, “Squid Game”in Primetime Emmy Ödülleri’ne aday olduğunu doğruladı. Variety, raporlarında “Squid Game”in “Parasite”nin TV versiyonu olduğunu söyledi.

Çevrimiçi akış platformu Netflix’in bu tür birinci sınıf içerikleri getirmek için çeşitli ödül törenlerine meydan okuyacağını da eklediler.

Bir dizi büyük ABD medya kuruluşu da iyimser ve “Squid Game” ve prestijli etkinlikte büyük ödülü eve getirme olasılığı konusunda merakla bekliyor. “Squid Game”in güçlü Koreli karakterler ve gerçek hayat hikayeleri ve bugün toplumumuzda meydana gelen sorunlar oluşturarak dünyayı büyülediği söylendi.

Squid Game poster

Uluslararası Emmy Ödüllerinde ‘It’s Okay to Not Be Okay’ ve ‘River Where the Moon Rises’

Başrollerini Kim So Hyun ve Na In Woo’nun paylaştığı fantastik-tarihi Kore dizi “River Where the Moon Rises” da geçtiğimiz Nisan ayında 49. Uluslararası Emmy Ödülleri’ne giriş yaptı.

Kim So Hyun

tvN’nin hit Kore dizisi “It’s Okay to Not Be Okay” da aynı şekilde aday oldu. Eylül ayında, yaklaşan Uluslararası Emmy Ödülleri’nde TV Filmi ve Mini Dizi Kategorisi için aday gösterildi.

Kim Soo Hyun, Seo Ye Ji ve Oh Jung Se’nin başrol oynadığı “It’s Okay to Not Be Okay”, uluslararası izleyiciler tarafından övülen etkileyici bir olay örgüsüne ve genel bir konsepte sahip.

It's Okay to Not Be Okay oyuncuları

Ayrıca “Squid Game”in Primetime Emmy Ödülleri adaylığı alacağını düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın!

Daha fazla Kore dizi, Kore film, ünlü haberleri ve güncellemeleri için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu