Song Kang Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

İnsanların Song Kang‘a ne kadar hayran olduğunu söylemeye gerek yok. Bugünlerde, pek çok yönetmenin ona dizilerindeki başrolü sunmak için sıraya girdiğini görüyoruz. Hak ettiği şöhrete yavaşça yaklaşıyor gibi görünüyor. Love Alarm’ın ilk sezonunda ortaya çıktığından beri, benzersiz yeteneğini ve gelişimini Netflix orijinal dizileri Sweet Home ve Love Alarm 2’de tekrar sergiledi ve her ikisi de ona “Netflix’in Oğlu” takma adını kazandırdı. Her şey düşünüldüğünde, önünde parlak, gelecek vaat eden bir kariyer var.

Song Kang Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Song Kang hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyor musunuz? Daha fazla beklemeyelim. Bu yetenekli, yükselen oyuncu hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi Dizisel takipçileri listeledik:

O bir Boğa burcudur

23 Nisan 1994’te Güney Kore’nin Suwon kentinde doğdu. Kang, iki kardeşten büyük olandır.

Love Alarm ilk başrolüydü

song kang love alarm dizisinde

Kang, ilk kez 2017’de The Liar and His Lover dizisi ile resmi oyunculuk deneyimini yaşadı. Daha sonra Kang’ın hayranlık duyduğunu kabul ettiği aktör Jung Kyung Ho ile birlikte When Devil Calls Your Name (2019) adlı fantastik dizide yardımcı oyunculardan biri olarak karşımıza çıktı.

Popülerlik kazanması, 2019 Netflix orijinal dizisi Love Alarm’da Hwang Sun-oh olarak rol aldıktan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Dizinin başarısından kısa bir süre sonra, daha sonra Sweet Home’da başrol oynayacak olan Kang için teklifler yağmaya başladı. Yayılan bir virüs sonrası kıyamet konulu dizi olan Sweet Home, Netflix’teki dünya çapındaki başarısının ardından onu daha da şöhrete kavuşturdu.

Sun-oh rolü için 900 başvuranı geçmeyi başardı

Popüler webtoon uyarlama Netflix dizisi Love Alarm, K-pop yıldızları, modeller ve rolü kazanmak için kararlı olan diğer oyuncular dahil olmak üzere pek çok başvuruda bulunuldu. Sonunda Kang, Sun-oh için yaklaşık 900 başvuranı geçmeyi başardı. Bahse girerim, oyuncu yönetmenlerini kesinlikle büyüledi.

O sinema bölümünde!

Seçtiği kariyer yolundan çok uzaklaşmayan, üniversitedeyken bir sinema bölümüydü öğrencisiydi. Kang, ajansının resmi sayfasındaki profiline göre, Konkuk Üniversitesi Film Sanatları Bölümü’ne girdi.

Oldukça uzun biri!

Song Kang hakkında tüm bilgiler

Dizilerde görüldüğü gibi, 186 cm boyuyla rol arkadaşlarının üzerinde yükseliyor!

Okumayı seviyor

Kang, birkaç röportajında, rahatlamanın bir yolu olarak gizemli romanları okuduğunu belirtti. Ek olarak, deneyim eksikliğini telafi etmek için daha iyi bir oyuncu olmanın bir yolu olarak okumayı da kullanıyor. Cosmopolitan Korea ile yaptığı röportajda şunları söyledi: “Videolar söz konusu olduğunda, hayal gücüm için yer yok. Bir romanda tek bir cümle bile birçok farklı şekilde ifade edilebilir. Hayal gücümü kullandıktan sonra daha anlamlı hale geldiğimi düşünüyorum. “

Mimar olmak istedi

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce, Kang’ın çocukluk hayali bir mimar ya da mobilya tasarımcısı olmaktı. Bir röportajda, “Harika fotoğraflar gördüm ve yapmak istediğimi düşündüm ama bu kolay olmadı. Nereden başlamam gerektiğine dair hiçbir fikrim yoktu” dedi. Elbette Leonardo Dicaprio’nun Titanic’teki performansını gördükten sonra her şey değişti ve bu kaçınılmaz olarak içindeki oyunculuk alevini ateşledi.

Şimdiye kadar üç müzik videosunda rol aldı

TV ekranlarına adım atmadan önce, Kang’ın ilk oyunculuk deneyimleri, 2017 yılında The Ade’den Sweet Summer Night ve Suran’dan Love Story adlı iki müzik videosu şeklinde geldi. Daha sonra 2019’da Call Me Back by Vibe şarkısı için başka bir MV görünümüne devam etti.

Sık sık webtoon tabanlı dizilerde rol alır

song kang sweet home dizisi

Henüz fark etmediyseniz, Kang’ın son oyunculuk performansları olan Love Alarm, Sweet Home ve Navillera ortak bir noktaya sahip: Hepsi ünlü webtoonların diziye uyarlamasıdır. Tesadüfen, Han Soo Hee ile birlikte oynayacağı bir sonraki dizisi I Know, But için de durum aynı. Ama bir düşünün, gerçekten bir webtoon sayfasından atlamış gibi göründüğünü söylemek de yanlış olmaz.

O bir BTS Hayranı!

Oyuncu, 2018’de SBS’nin müzik programı Inkigayo’nun ev sahibi olarak birçok K-pop erkek grubu BTS‘nin çalışması ve müziğine maruz kaldı. Daha sonra SpoTV News ile yaptığı röportajda gruba olan hayranlığını paylaşarak kendisinin tam bir ARMY olduğunu doğruladı. “BTS’i gördüğümde özellikle kalbim titriyordu. Sahnelerine aşık oldum, ”diye bahsetti. Herkes çok yakışıklı ve havalı görünüyor. Onlarla rekabet edebileceğimi bile sanmıyorum.”

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler