Song Joong Ki Hayranıysanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi ve Film

5 dk okuma süresi

Song Joong Ki hayranı olan biri, muhtemelen onu en iyi Descendants of the Sun’daki Big Boss olarak tanıyor. Haklı olarak, 2016’nın popüler romantik dizisi ona uluslararası tanınırlık sağladı. Bununla birlikte, oyunculuk anlamında 13 yılı aşkın deneyimle, Joong Ki’nin dizi ve film arşivinde, hayranların keyif alabilecekleri ve keşfedebilecekleri çok daha fazlası olduğu açık. Hepsini izlemek için can mı atıyorsun? Size biraz zaman kazandırmak için, bu Hallyu yıldızının en dikkat çekici 10 dizi ve filmini aşağıda listeliyoruz!

Song Joong Ki Hayranıysanız İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizi ve Film

Triple (2009)

Triple (2009)

Ebeveynlerinin başına gelen trajik bir kazanın ardından, hevesli patenci Lee Ha-ru, yıllar sonra Seul’e geri döner ve büyük üvey kardeşi Shin Hwal ile yeniden bir araya gelir. Şehirde hayallerinin peşinden giderken, Joong Ki’nin oynadığı gibi, bir atlet ve kısa pist sürat pateni yıldızı olan Ji Poong-ho’ya aşık olur. Bununla birlikte, sonunda hem Poong-ho’ya hem de şu anda birlikte yaşadığı üvey kardeşine karşı romantik duygular geliştirdiğinde zorluklar ortaya çıkar.

Diğer oyuncular: Lee Sun Kyun, Min Hyo Rin, Yoon Kye Sang

Sungkyunkwan Scandal (2010)

Sungkyunkwan Scandal (2010)

Kadınların eğitim alamadığı bir çağda geçen dizide Kim Yun Hee, topluma meydan okur ve bir erkek okuluna girmek için küçük kardeşi gibi davranır. Sungkyunkwan Üniversitesi’nde kılık değiştirmiş bir öğrenci iken, Joong Ki’nin oynadığı Gu Yong-ha, aynı zamanda okulun playboy’u olan şımarık ve yaramaz bir üst sınıf öğrencisi de dahil olmak üzere ayrıcalıklı sınıf arkadaşlarından birkaçıyla arkadaş olur.

Diğer oyuncular: Park Min Young, Park Yoo Chun, Yoo Ah In

The Innocent Man (2012)

The Innocent Man (2012)

Kang Ma-ru’nun komşusu ve ilk aşkı Han Jae-hee, onu zengin bir CEO ile evlendirmek için terk ettiğinde, yıllar sonra intikam almak için kalpsiz bir playboy olarak büyür. Bunu yapmak için, aynı zamanda Jae-hee’nin evlendiği adamın kızı olan soğuk, iş odaklı bir chaebol varisi olan Seo Eun-gi ile karmaşık bir ilişkisi olur.

Diğer oyuncular: Moon Chae Won, Park Si Yeon

Descendants of the Sun (2016)

Descendants of the Sun (2016)

Descendants of the Sun, tesadüfi bir karşılaşmanın ardından açıklanamaz bir şekilde karşı karşıya gelen bir asker ve yetenekli bir doktoru takip ediyor. Bununla birlikte, yaşamları iç içe geçmeye devam ettikçe inançları da çatışır. Birçok zorluk ve farklılıklarına rağmen birbirlerine karşı romantik duygularını sürdürmeye devam edebilirler mi?

Diğer oyuncular: Song Hye Kyo, Jin Goo, Kim Ji Won

Arthdal Chronicles (2019)

Joong Ki, Descendants of the Sun dizisinde başrolü paylaştığı Kim Ji Won ile Arthdal ​​Chronicles‘da yeniden bir araya geldi. Güney Kore’nin eski zamanlarında geçen dizi, baş karakterlerimiz, efsanevi Arth ülkesinde yeni bir medeniyetin doğuşunun eşiğinde kendi kabileleri arasında birliği bulmak için savaşırken ve mücadele ederken bulur.

Diğer oyuncular: Kim Ji Won, Jang Dong Gun, Kim Ok Vin

Vincenzo (2021)

Vincenzo (2021)

Joong Ki, kendisini iki savaşan grup arasında sıkışıp kaldıktan sonra anavatanına kaçan, İtalya’da Güney Kore doğumlu bir Mafya avukatı olan Vincenzo Casano’dur. Orada, kendini adamış bir avukat olan ve aynı zamanda ülkede kalmasının tek nedeni haline gelen Hong Cha Young ile tanışır ve ona aşık olur.

Diğer oyuncular: Jun Yeo Bin, Ok Taecyeon

Filmlerine göz atalım.

Penny Pinchers (2011)

Penny Pinchers (2011)

Chun Ji-woong (Joong Ki), kirayı ödeyemedikten sonra annesinin evinden taşınmak zorunda kalan işsiz bir üniversite mezunudur. Sonunda, paradan tasarruf etmek için kesinlikle her şeyi yapacak son derece tutumlu bir tuhaf kadın olan Gu Hong-sil ile yolları kesişir. Nakit için umutsuz olan Ji-woong, Hong-sil’e, penny-pinching(olabildiğince az para harcama) sanatı dersleri karşılığında en son para kazanma planında yardım etmeyi kabul eder.

Diğer oyuncular: Han Ye Seul, Shin So Yul

A Werewolf Boy (2012)

A Werewolf Boy (2012)

Sun-yi ve ailesi küçük bir kırsal köye taşındıklarında, ne konuşabilen ne de yazabilen 19 yaşındaki vahşi bir çocukla karşılaşırlar. Ona acıyan ailesi yanına alır ve ona Cheol-su adını verir. Sun-yi onu ilk başta bir baş belası olarak görse de sonunda onu evcilleştirmeye ve ona sıradan bir insan gibi nasıl yaşayacağını öğretmeye başlar. İlk kez ilgilenilmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimleyen Cheol-su, Sun-yi’ye çabucak aşık olur. Ne yazık ki, Sun-yi’nin kıskanç talipleri Cheol-su’nun vahşi içgüdülerini ortaya çıkardığında ikisi için de sorun çıkar.

Diğer oyuncular: Park Bo Young, Jang Young Nam, Yoo Yeon Seok

The Battleship Island (2017)

The Battleship Island (2017)

2. Dünya Savaşı’nın Japon sömürge döneminde geçen 400 köleleştirilmiş Koreli vatandaş, Battleship Island olarak da bilinen Hashima Adası’nın çalışma kampından kaçmaya çalışıyor. Joong Ki, yoldaşını kaçırmak için adaya gizlice giren ve aniden yaklaşan kaosa kapılan bir direniş savaşçısı olan Park Moo-young’u canlandırıyor.

Diğer oyuncular: Hwang Jung Min, So Ji Sub

Space Sweepers (2021)

Space Sweepers, Dünya’nın neredeyse yaşanmaz hale geldiği 2092’de geçiyor. İnsan ırkı artık Dünya ile ay arasında bulunan bozulmamış bir alanda yaşayan ayrıcalıklılar ile harap gezegende kendi başlarına savaşmaya bırakılanlar arasında bölünmüş durumdadır. Uzay enkazını kurtararak yaşayan bir uzay gemisi mürettebatı, içinde yedi yaşındaki bir kızın bulunduğu bir uzay mekiğiyle karşılaştığında, onun ayrıcalıklı kişiler tarafından aranan, insan benzeri değerli bir robot olduğunu çok geçmeden fark ederler. Çok ihtiyaç duydukları bir miktar nakit karşılığında, kızı fidye için tutmayı kabul ederler, ancak sonunda beklediklerinden fazlasını alırlar.

Diğer oyuncular: Kim Tae Ri, Jin Sun-Kyu, Yoo Hai-Jin

Hayranlar için güzel bir içeriğimiz daha var. Song Joong Ki hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için sıraladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/song-joong-ki-hakkinda-bilmeniz-gereken-10-sey/

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi