Song Joong Ki Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Oyunculuğuyla saygı duyulan ve sürekli büyüleyici bebek yüzüyle sevilen Song Joong Ki, şüphesiz dünyadaki tüm Kore kültürü hayranları için önemli bir isimdir. Küresel şöhretine rağmen, Descendants of the Sun yıldızı, özel hayatını gözlerden uzak tutmaya çalışıyor. Bununla birlikte, oyuncu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yeni bir hayransanız, üzülmeyin çünkü Joong Ki kariyeri boyunca kendisi hakkında birkaç ilginç haber paylaştı. Bugün, sizin için Song Joong Ki hakkında 10 bilgiyi listeliyoruz!

Song Joong Ki Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Başak Burcudur

19 Eylül 1985’te doğan Joong Ki, Başak burcudur ve Güney Kore’nin Daejon şehrinde büyümüştür.

Milli sporcuydu

Kore’nin en iyi oyuncularından biri olmadan önce Joong Ki, bir zamanlar kısa pist sürat pateni sporcusuydu. Sporda o kadar başarılı oldu ki, bir lise sakatlığı onu hayallerinden vazgeçmeye zorlayana kadar ülkesini ulusal düzeyde üç kez temsil etti. Buna rağmen oyuncu, yıllar sonra 2009 romantik dizisi Triple’daki rolüyle paten becerilerini tekrar sergileyebildi.

Güney Kore’deki en yüksek ücretli oyunculardan biridir

O, 2016 dizisi Descendants of the Sun‘ın küresel başarısıyla desteklenen sevilen bir Hallyu yıldızıdır. Bu yüzden Joong Ki’nin rolleri için yüklü bir miktar ödeme aldığını duymak şaşırtıcı olmamalıdır. 2020 yılı verilerine göre 35 yaşındaki oyuncunun bölüm başına tahmini olarak 50.300 dolar kazandığı ve onu Güney Kore’deki en yüksek ücretli oyunculardan biri haline getirdiği biliniyor. Şimdiye kadar, özellikle 2013, 2017 ve 2018’de Forbes Korea Power Celebrity listesinin ilk 10’u arasında üç kez yer aldı.

Song Joong Ki

Metroda izlendi

Joong Ki, üniversitede İşletme Ekonomisi bölümünde yer aldı ve o zamana kadar eğlence sektörüne katılmayı hiç düşünmemişti. Tüm bunlar, bir yıldız avcısı metrodayken onu izlediğinde değişti. Bu da onun, babasının tüm itirazlarına rağmen bir kariyer değişikliği düşünmesine neden oldu.

Oyunculuk çıkışını 2008’de yaptı

Joong Ki nihayet oyunculuğa başladığında zaten 23 yaşındaydı. İlk rolü, Song Ji Hyo’nun da rol aldığı tarihi film A Frozen Flower’ın küçük bir bölümüydü. İlk yıllarında, dizilerde küçük roller üstlenmenin yanı sıra, aynı zamanda yayınlarda ev sahipliği yaptı ve 2009’da KBS müzik programı Music Bank’ta düzenli olarak yer aldı.

Bir zamanlar “Running Man” in düzenli oyuncu kadrosuydu

Joong Ki, dikkatleri üzerine çekmeden önce 2010’dan 2011’e kadar oldukça sevilen şov programı Running Man’in kadrosuna katıldı. Sonunda oyunculuk kariyerine daha fazla odaklanmak için bıraktı.

Sungkyunkwan Scandal dizisi ile ün kazandı

Joong Ki’ye aşina olan herkes onu büyük olasılıkla en iyi, eski eşi Song Hye Kyo ile oynadığı dizi olan Descendants of the Sun’dan tanıyor. Ama bu romantik dizinin onu ön plana koyan proje olmadığını biliyor muydunuz? Joong Ki, altı yıl önce Güney Kore’de Sungkyunkwan Üniversitesi öğrencilerden biri olan yaramaz Gu Yong-ha’yı canlandırdığı tarihi dizi Sungkyunkwan Scandal’da kayda değer bir rolle adını duyurmuştu. Gösterideki performansı ona 2010 KBS Drama Ödülleri’nde Popülerlik Ödülü’nü kazandırdı.

2016 yılında Kore Turizmine elçi olarak atandı

Büyük Ödüllerin Sahibi Song Joong ki

Descendants of the Sun’ın benzeri görülmemiş uluslararası başarısının ardından Joong Ki, Kore kültürünü dünya çapında tanıtmak amacıyla Kore Turizm Organizasyonu tarafından 2016 yılında Onursal Elçi olarak atandı.

KTO’nun Marka Pazarlama Ekibi Lideri Jung Sung Ae, “KTO’nun Hallyu yıldızı Song Joong Ki’nin yer aldığı yeni reklamını dünya çapında çevrimiçi ve çevrimdışı kanallara yayan Küresel Pazarlama Kampanyamız sayesinde bu yıl 16,5 milyon ziyaretçinin mükemmel bir sonuç almasını bekliyoruz” dedi. Joong Ki, şu anda 44 milyondan fazla izlenen kampanya için ticari bir videoda bile yer aldı!

Şu anda birçok ödülünün dışında iki ‘Büyük Ödülü’’ var.

Bilginize, bir Daesang veya bilinen adıyla “Büyük Ödül“, herhangi bir Koreli oyuncunun Güney Kore ödül töreninde kazanabileceği en yüksek başarıdır. Joong Ki’nin şu anda kendi adı altında iki Daesang’ı var. Her ikisi de 2016’da Descendants of the Sun’daki performansıyla kazandı. Kendisini onurlandıran ödül veren kurumlar APAN Yıldız Ödülleri ve KBS Drama Ödülleri idi.

Joong Ki

Her sabah pilates yapıyor!

Joong Ki’nin fiziksel olarak nasıl formda ve sağlıklı kaldığını merak mı ediyorsunuz? Her sabah pilates yapıyor! Geçen yıl bir röportajda aktör, “Geçmişte dizimi incittiğim için aslında iyileşme amacıyla başladım” dedi. Ama şimdi, her sabah pilates yaptığımda kalbim tazeleniyor.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler