Song Hye Kyo Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

3 dk okuma süresi

Hallyu yıldızı Song Hye Kyo, moda endüstrisini konu alan Now, We Are Breaking Up adlı yeni bir Kore dizisinde başrol oynayacak! Başarılı dizilerde yer alan oyuncu 20 yıldan fazla bir süredir şov dünyasının bir parçası.

Şubat 2019’da Elle ile yapılan bir röportajda Hye Kyo’ya başarılı kariyeri hakkında düşünceleri soruldu ve o da şöyle dedi: “İki yıl önce benim 20 yıllık yıldönümümken de pek bir şey ifade etmiyordu. Uzun süredir oyunculuk yapmam buna alıştığım anlamına gelmez. Yeni projelere başladığımda sürekli gergin ve heyecanlı hissediyorum. Her proje için, çekimlerin son günü kendimi övebilirim. “Bir tane daha bitirdin, iyi yaptın” şeklinde.

Ve onu sevdiğimiz için (sizin de sevdiğini biliyoruz), işte Song Hye Kyo hakkında bilinmesi gereken 10 gerçek:

Doğum günü 22 Kasım’da!

Song Hye Kyo Güney Kore, Daegu’nun Dalseo Bölgesi’nde doğdu. İşte çocukluğundan bir fotoğrafı:

Song Hye Kyo genç

Song Hye Kyo, oyuncu olmadan önce eğitimli bir artistik patenciydi

Sporcu olmak onun hayaliydi.

Modelliğe 14 yaşında başladı

1996’da ailesi onu bir modellik yarışması içi destekledi ve elbette kazandı!

İlk başrollerinden biri 2000 dizisi Autumn In My Heart içindi

Endless Love olarak da bilinen dizi, Eun Suh’un aslında başkasının kızı olduğu keşfedildiğinde hayatları paramparça olan genç kardeşler Joon Suh (Song Seung Heon) ve Eun Suh (Song Hye Kyo) ‘ nun trajik hikayesini anlatıyor.

O zamandan beri Hye Kyo, Full House, Descendants Of The Sun, Encounter ve daha birçok popüler dizide rol aldı!

Song Hye Kyo ve Song Joong Ki, 2019’da boşandı

Song Hye Kyo ve Song Joong Ki

Çift, 2016 dizisi Descendants Of The Sun setindeyken birbirine aşık oldu ve Ekim 2017’de evlendiler.

27 Haziran 2019’da Song Song çiftinin boşandığı haberi çıktı. Hye Kyo’nun resmi açıklaması, boşanma nedenlerinin “kişilik farklılıkları” olduğunu söyledi.

Ajansından yapılan açıklamanın tamamı şu şekildedir: “Sizi mutsuz haberlerle karşılamamız talihsizlik. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, aktris Song Hye Kyo ve Song Joong Ki boşanma yolunda ilk adımları atıyor. Boşanmanın nedeni şu: Kişilik farklılıkları ve ikisi arasındaki farklılıkların üstesinden gelemedikleri için bu kararı vermek zorunda kaldılar. İki aktöre duyduğumuz saygıdan dolayı daha fazla ayrıntı teyit edemeyeceğimiz konusunda anlayışınızı saygıyla rica ediyoruz. Ayrıca, skandal gönderiler ve spekülatif yorumlar yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Çift, 22 Temmuz 2019’da resmen boşandı.

Music Bank varyete şovu için sunuculuk yaptı

Soompi, kariyerinin başında, Autumn in My Heart’ı  çekerken, Song Hye Kyo’nun Mayıs-Ekim 2000 arasında Müzik Bank  sunucusu olduğunu bildirdi. O sadece 19 yaşındaydı!

En iyi arkadaşlarından biri aktör Yoo Ah In’dir

Song Hye Kyo ve Yoo Ah in

Aynı şirket altında çalışırlar. 2019’daki doğum günü için Yoo Ah In, Insta’da “LONG LIVE THE QUEEN” başlıklı bir tebrik bile yayınladı.

Korece, İngilizce ve Kantonca konuşabilir

Song Hye Kyo, Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce öğrenmek için 2003 yılında iki yıl ara verdi. Ayrıca Wong Kar Wai filmi The Grandmaster (2013) için Kantonca çalıştı. Wong Kar Wai’den bahseden Song Hye Kyo, yönetmenle tekrar işbirliği yapmak istediğini söyledi: “Onunla tekrar çalışmak istiyorum. Zaman geçtikçe yaşlanıyorum ve yüzüm değişti, bu yüzden onunla tekrar karşılaşırsam ortaya çıkabilecek farklı imgelerim hakkında merak ediyorum. “

Make Yourself At Home filmiyle ilk Hollywood çıkışını yaptı.

Song Hye Kyo Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Fetish olarak da bilinen bağımsız film 2008 yılında gösterime girdi. New Jersey’e taşınan ve komşularına “takıntılı” hale gelen Koreli bir kadının hikayesini anlatıyor!

Gece geç saatlere kadar tek başına eğleniyor!

Song Hye Kyo, Nisan 2020’de Bottega Veneta markasının moda filminde, “Ben şahsen geç gecelerin tadını çıkarıyorum. Boş zamanlarımdan en iyi şekilde yararlanabileceğimi hissediyorum.”

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x