Size Tamamen Nostalji Hissi Yaşatacak 12 Kore Dizisi

5 dk okuma süresi

Kore dizilerine ilham veren geçmiş yıllara bakmak oldukça güzeldir.  İster tarihin karanlık bir geçmişi, ister her şeyin analog olduğu renkli bir dönem ya da herhangi bir yüzyıla dönüş. Bu bağlamda, evde kalırken izlemekten keyif alabileceğiniz bazı diziler:

Girls Generation 1979

Girls Generation 1979

Başroldekiler: WJSN’den Bona, Chae Seo Jin, Lee Jong Hyun, Seo Young Joo

Bu gençlik dizisi, tek taraflı aşkın acısı, lisenin acı tatlı anıları ve belirsiz bir zamanda yaşamanın zorlukları gibi genç öğrencilerin inişli çıkışlı ve alçak yönlerini konu alıyor. Hikaye 70’lerin sonlarında, Güney Kore’de (özellikle Daegu’da), ülkenin Kore Savaşı’ndan sonra yeniden ayağa kalktığı bir geçiş döneminde geçiyor. Karakterlerin çatışmalarına ve büyümesine katkıda bulunan çalkantılı ama büyüleyici bir dönem!

Chicago Typewriter

Chicago Typewriter

Başroldekiler: Yoo Ah In , Im Soo Jung , Go Kyung Pyo

Gelecek ve 1930’lar arasında gidip gelen “Chicago Typewriter”, 80 yıl süren arkadaşlık, aşk ve ihanetle uğraşan bir yazar, bir hayalet yazarı ve bir hayran hakkında bir hikaye. Han Se Joo (Yoo Ah In) adında ünlü bir yazar, sıkı bir hayranı (Im Soo Kyung) ve bir hayalet yazarı (Go Kyung Pyo) ile tanışana kadar yazarın tıkanıklığını yaşıyor. Yıllarca süren ve izleyicilere Kore’deki çalkantılı Japon sömürge dönemine ve o zamanki ulusun mücadelesine göz atabileceğiniz bir yolculuk sizleri bekliyor.

Mr. Sunshine

Mr. Sunshine

Başroldekiler: Lee Byung Hun , Lee Tae Ri , Yoo Yeon Seok

Bu dizi, Kore’nin bağımsızlık için savaşma tarihinin bir bölümüne yenilenmiş bir ilgi ile ulusu kasıp kavuran çığır açan bir dizi. “Mr. Sunshine ”her şeye sahiptir: İlgi çekici bir hikaye, harika oyuncular, detaylı setler ve dönem kostümleri. Sinematografi sizi nefessiz bırakırken karakterlerin gelişmeleri sizde daha fazlası için beklenti oluşturacak. Kore’nin görkemli ve karanlık geçmişine bir göz atabileceksiniz.

Melting Me Softly

Melting Me Softly

Başroldekiler: Ji Chang Wook, Won Jin Ah

1999 yılında, (ki çoğu Z kuşağı için muhtemelen zaten retro olarak kabul edilir), insanları 24 saat geçici olarak nasıl donduracaklarını göstermeyi amaçlayan bir TV deneyi çok yanlış gidiyor. O kadar yanlış ki, iki kişi (Ji Chang Wook ve Won Jin Ah tarafından canlandırıldı) 20 yıl boyunca donmuş halde tutuldu ve etraflarındaki herkes yaşlanırken hala aynı durumda uyandı. Şimdi eski aşklar, kariyer ve sevdikleriyle birlikte yaşlanma şansı gibi kaçırılan fırsatları yakalamak zorundalar.

The Best Hit

The Best Hit

Başroldekiler: Yoon Shi Yoon , Cha Tae Hyun , Kim Min Jae , Lee Se Young

Bol soluk kot pantolonlar, bol ekoseler, saç spreyi, büyük boy tişörtler ve bandanalar – bunlar 90’larda popüler olan trendlerden bazıları. “The Best Hit” idol kültürü ve gençlerin yaşadığı zorluklarla ilgili bir hikaye. Grunge modası ve müzikle dolu bir çağda tüm güzel zamanları geri getiren unutulmaz bir dizi.

Hotel Del Luna

Hotel Del Luna

Başroldekiler: IU, Yeo Jin Goo

İyi bir dönem dizisi arıyorsanız, o zaman bu tam size göre olabilir çünkü Kore’deki tüm farklı dönemleri gösterir. Jang Man Wol, Joseon Hanedanlığı’nda yaşıyordu ve işlediği bir suç nedeniyle, ruhu ölülere hitap eden bir oteli yönetmek için kullanılır. Görünüşü değişmeden bir bin yıl yaşadı ve bununla birlikte farklı dönemlerden sahneler ve muhteşem kıyafetler geliyor!

Miss Korea

Miss Korea

Başroldekiler: Lee Yeon Hee , Lee Ki Woo , Lee Sun Gyun

1997’de kurulan bir kozmetik şirketi, Kore’deki IMF krizi nedeniyle yıkımın eşiğinde. Şirketten bir grup erkek, asansörde çalışan güzel bir genç kadına (Lee Yeon Hee) umut bağladı ve onu prestijli “Miss Korea” ödülünü kazanma şansı bulabilecek bir güzellik yarışması yarışmacısına dönüştürdü.

Go Back Couple

Go Back Couple

Başroldekiler: Son Ho Jun , Jang Na ra

Şimdiki yanlışlarımızı düzeltmek için geçmişe geri dönebilseydik ideal olmaz mıydı? Tam anlamıyla gençlik yıllarına geri dönme ve birbirlerinden uzaklaşma ya da her şeyi yeniden yapma seçeneğine sahip olan evli bir çifte (Son Ho Jun ve Jang Nara tarafından canlandırılan) tam olarak böyle oluyor. Hem güldürüp ağlatacak, hem de karakterler için birçok olayın yalandığı bir dizi. Çok şey yaşamış bir çift olarak, hayatlarında gezinmeye çalışırlar ve nihayetinde yeni bir başlangıç ​​yapıp yapmayacaklarına karar verirler.

Love Rain

Love Rain

Başroldekiler: YoonA, Jang Geun Suk

Bazen “ilk aşkınızı” unutmak zordur ve bu dizi kesinlikle size tüm hisleri verecektir. YoonA ve Jang Geun Suk’un başrollerini paylaştığı bu dizi 40 yıl önce “kaçan” aşkın hikayesini anlatıyor. Birbirini seven iki kişi, yıllar önce kendilerinden kaçan kaderi yaşayabilecek bir oğul ve bir kızla şimdiki zamanda tekrar karşılaşır.

Reply Serisi

Reply Serisi

Başroldekiler:  “ Reply 1997 ” de Seo In Guk, Jung Eun Ji , Eun Ji Won ; Hyeri , Park Bo Gum , Ryu Jun Yeol , “ Reply 1988 ” de; Jung Woo , Go Ara , Yoo Yeon Seok, ” Reply 1994 ” te

“Reply 1997”, “Reply 1994” ve “Reply 1988” den oluşan “Reply serisi”, üç diziden oluşan bir Güney Kore antoloji televizyon dizisidir. Bu diziler, canlı bir arkadaş grubunun söylediği gibi, 90’ların Kore’sinin nihai geri dönüşü. Ayarlar, eski nesil Korelilerin ilişkilendirebileceği pop kültürüne nostaljik referanslarla bakma şansımız oluyor. Ayrıca genç aşka dair hikayeler de var: ilk aşk, en büyük kalp kırıklığı ve son olarak o gerçek aşkı bulma.

Dizisel takipçileri! Geçmişten ilham alan bu Kore dizilerinden hangisi favoriniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x