Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi

5 dk okuma süresi

Belki de bir Kore dizisinde en sevilen konulardan biri, ana karakterin hayalleri için çaba gösterdiği temadır. Seo Dal-mi (Bae Suzy) veya Park Saeroyi (Park Seo Joon) gibi ana karakterler ortak bir noktayı paylaşıyor: En yüksekten başlamadılar. Hedeflerini sadece kararlılıkları ve tutkularıyla donatılmış olarak sürdürdüler, bu da onları hayalperestlere ilham veren ve onları ateşleyen hareketli bir başarı hikayesine doğru itti.

Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi

Bununla birlikte, kendi hayallerinizin peşinden gitmek için biraz daha motive olmaya ihtiyacınız varsa, aşağıda size ilham verecek 10 Kore dizisini sizler için hazırladık.

Dream High

Altı lise öğrencisinin hepsi ortak bir arzuyu paylaşıyor: Güney Kore müzik endüstrisinde başarılı olmak! Her biri kendi harikulade yetenekleriyle donatılmış olan bu öğrenciler, şiddetli rekabet, akademik baskı ve birbirlerine karşı duygular geliştirirken hedeflerine ulaşmaya çalışırlar.

Oyuncular: Kim Soo Hyun, IU, Bae Suzy, Ok Taecyeon

18 Again

Hong Dae-young ve Jung Da-jung, ikizlere genç anne baba olma mücadelesinin ortasında mutlu bir hayat yaşarlar. 18 yıl sonra Da-jung, kocasının giderek artan hoş olmayan davranışına artık katlanamayınca boşanma davası açar. Şimdi işsizlikle ve karısının onu terk etmesiyle uğraşan Dae-young, geçmişine pişmanlıkla bakmaya başlar ve lisedeki görkemli günlerini yeniden yaşamak dileği olur. Kısa bir süre sonra, hayatını sürdürmek için ikinci şansını elde ederken, günümüzde 18 yaşındaki bedeninde gizemli bir şekilde uyanır.

Oyuncular: Lee Do Hyun, Yoon Sang Hyun, Kim Ha Neul, Roh Jeong Eui, Hwang In Yeop

Record of Youth

Yetenekli bir model olan Sa Hye-jun, en yakın arkadaşı Won Hae-hyo ile birlikte oyuncu olmayı hayal eder. Ancak, kendi ailesinden çok az şans ve destek gördüğü zaman kariyerindeki başarısı kolay olmuyor. Nihayet makyaj sanatçısı olmaya devam etmek için kurumsal işinden ayrılan genç bir kadın olan An Jeong-ha ile tanışıp arkadaş olunca her şey değişir. İkili birlikte, hayallerinin peşinden koşmanın getirdiği zorluklar arasında ilerlerken birbirlerine bağlanır ve destek olurlar.

Oyuncular: Park Bo Gum, Park So Dam, Byeon Woo Seok, Kwon Soo Hyun

Start-Up

Kararlı ve inatçı, üniversiteden ayrılan Seo Dal-mi, Steve Jobs gibi Güney Kore’de büyük bir girişimci olmayı hayal ediyor. Bu arada Nam Do-san, Samsan Tech adlı küçük bir start-up’ın kurucusu olan dahi bir mühendis. Küçük bir karışıklığın ardından ikili tanışır ve kısa süre sonra kendi şirketlerini kurarken uzun ve karmaşık bir yolculuğa başlar.

Oyuncular: Bae Suzy, Nam Joo Hyuk, Kim Seon Ho, Kang Han Na

Itaewon Class

Geçmişinde onu hapse atan bir dizi talihsiz ve trajik olayın ardından, Park Saeroyi nihayet yıllar sonra serbest bırakılır. Babasının ölümünün intikamını almak için, uyumsuz bir grup çalışanın yardımıyla zengin Itaewon semtinde kendi barını açar. Rakiplerin onları işsiz bırakmaya çalışmasına rağmen, grup sağlam duruyor ve Danbam’ı Itaewon’daki en iyi kuruluş yapmak için birlikte çalışıyor.

Oyuncular: Park Seo Joon, Kim Da Mi, Kwon Na Ra, Ahn Bo Hyun, Yoo Jae Myung

Fight for My Way

Uzun zamandır arkadaş olan Ko Dong-man ve Choi Ae-ra, sıradan işlerde normal hayatlar yaşarlar. Ae-ra çocukken köklü bir televizyon sunucusu olmayı diledi ve Dong-man popüler bir tekvando sporcusu olmayı umuyordu. Çift, yetişkinlik yıllarına girerken, çocukluk hayallerini gerçeğe dönüştürmek için kendilerinde bir güç bulurlar. Kısa süre sonra, görünüşte büyük nitelikleri olmamasına rağmen başarılı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Oyuncular: Park Seo Joon, Kim Ji Won, Ahn Jae Hong, Song Ha Yoon

The Producers

Bu komedi dramının merkezinde dört kişi var: Bir KBS çalışanına aşık olduğu için işine giren Seung-chan, müzik programının şu anki yapımcısı Ye-jin, müzik programının yapımcısı Joon-Mo ‘2 Days and 1 Night’ varyete şovu ve mesafeli kişiliği nedeniyle buz prensesi lakaplı popüler şarkıcı Cindy. Sonunda Güney Kore’nin acımasız yayıncılık endüstrisinde hayatta kalmaya çalışırken yolları kesişir.

Oyuncular: IU, Kim Soo Hyun, Kong Hyo Jin, Chae Tae Hyun

Pinocchio

Choi In-ha, her yalan söylediğinde hıçkırıkları tetikleyen bir durum olan Pinokyo sendromuyla başa çıkmasına rağmen, bir muhabir olma hırsını gerçeğe dönüştürmek için hala çabalıyor. Geçmişte yaşadığı olayları ortaya çıkarmaya kararlı bir muhabir olan zeki ve kurnaz Choi Dal-po ile birlikte çalışıyor. İşleriyle birlikte adaleti ararken, haber endüstrisinin altında yayılan daha derin bir komployu ortaya çıkarırlar.

Oyuncular: Lee Jong Suk, Park Shin Hye, Kim Young Kwang, Yoon Yoo Rae

The Good Doctor

Dizi, otizm ve savant sendromu teşhisi konan genç pediatrik cerrah Park Shi-on’un etrafında dönüyor. Shi-on, başvurduğu tıp kurumundaki yöneticilerin ilk protestolarına rağmen, her şeye meydan okur ve Sungwon Hastanesi’nde tıbbi asistan olarak eğitimine başlar.

Oyuncular: Joo Won, Moon Chae Won, Joo Sang Wook, Kim Min Seo

Run On

Ki Seon-gyeom, meslektaşları ile fiziksel bir tartışma yaşadıktan sonra istifa etmek zorunda kalıncaya kadar Güney Kore milli takımı için bir koşu yıldızıydı. Onun karşısında, Oh Mi-joo filmler için tutkulu bir çevirmendir. Tesadüfen karşılaştıklarında, ikisi de birbirlerine, kendilerini adadıkları kariyer yollarından daha fazlası olduğunu fark etmelerine yardımcı olur.

Oyuncular: Shin Se Kyung, Im Si Wan, Sooyoung, Kang Tae Oh

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi