Sisyphus: The Myth

4 dk okuma süresi

Sisyphus: The Myth, JTBC’nin aksiyon, fantastik ve gizem dizisidir. Kanalın 10. yıl dönümü için özel bir dizi olduğu belirtiliyor.

Başrol oyuncuları Cho Seung Woo ve Hallyu aktris Park Shin Hye’dir. Cho Seung Woo esas olarak filmlerde rol aldı. Fakat aynı zamanda The King’s Doctor, Stranger ve Life dizilerinde de rol aldı. Park Shin Hye, You’re Beautiful, The Heirs, Pinocchio, Doctors, Memories of the Alhambra gibi çok sayıda popüler dizide rol almış en ünlü Koreli aktrislerden biridir.

sisyphus the myth

Yönetmen Jin Hyuk, daha önce City Hunter, Master’s Sun, Legend of the Blue Sea ve daha pek çok dizide çalıştığı için tanınıyor.

Özellikle izleyiciler, jTBC’nin heyecan verici yeni dizisi Sisyphus: The Myth’i sabırsızlıkla bekliyorlardı. Hikaye, oyuncu kadrosu, fragman ve yorumlar dahil Sisyphus: The Myth hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için hazırladık.

İşte Sisyphus: The Myth hakkında daha fazla bilgi.

Sisyphus: The Myth

Başlık: Sisyphus: The Myth /시지프스: The Myth

Yönetmen: Jin Hyeok

Senarist: Jeon Chan Ho, Lee Je In

Kanal: JTBC

Yayın Tarihi: 17 Şubat 2021

Tür: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Romantik, Dram, Bilim kurgu

Bölüm Sayısı: 16

Sisyphus: The Myth Konusu

Quantum ve Time’ın kurucularından biri olan Han Tae Sul, en yüksek düzeyde kodlama becerisine sahip dahi bir mühendistir. Quantum and Time, yenilikçi başarıları nedeniyle “Güney Kore Mühendislik Endüstrisinin Mucizesi” olarak adlandırılan birinci sınıf bir şirkettir. Bir gün kardeşinin ölümünün inanılmaz gerçeğine tanık olduktan sonra tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukla kendisini korumak için elinden her şeyi yapmaya kararlı Kang Seo Hae adında gizemli bir kadınla tanışır.

Sisyphus: The Myth Fragman

Dizi Hakkında Notlar

Çekimler Mayıs 2020’de başladı ve yıl sonunda bitti.

Sisyphus: The Myth daha önce Run On tarafından kullanılan saati devralmıştır.

Mayıs 2016’da senarist ikili Lee Je-in ve Jeon Chan-ho, 20 bölümlük bir televizyon dizisi yazmak için SBS’nin Studio S ile sözleşme imzaladı. Studio S, yazarlara dizi için senaryo üzerinde çalıştıkları bir çalışma yeri sağladı. Fakat yönetmenleri ve oyuncuları seçmedeki zorluklar nedeniyle iptal edildi. Aralık 2018’de ikili, kalan bölümleri yazmakla görevlendirildi. Ancak Studio S, serinin bitiminden sonraki 15 gün içinde ödenmesi gereken 60 milyon won yazma ücretini ödemedi. Dolayısıyla ikili, Studio S ile sözleşmelerini feshetti ve JTBC’ye döndü. Bundan sonra Sisyphus: The Myth dizisi için Studio S, bir dava açtı ve Kasım 2020’de kaybetti.

Sisyphus The Myth Konusu

Sisyphus: The Myth Reyting Oranları

Bilim kurgu, aksiyon dizisi Sisyphus: The Myth umut vaat ederek başladı, ancak dizi ilerledikçe başarısını sürdüremedi. İzleyici reytingleri % 5,6 ile açılış yaptı, ancak 8 Nisan’da dizi finalini yayınladığında % 4,3’e düştü. Hayal kırıklığı yaratan senaryo suçlandığı için Park Shin Hye ve Jo Seung Woo’nun yıldız gücü bile diziyi kurtarmak için yeterli değildi.  Dolayısıyla yayınlandığı kanal farklı olsaydı daha yüksek olabilirdi fakat bütçe ve yıldız oyuncu kadrosu düşünüldüğünde yine de reytingler düşük kalıyor.

Sisyphus: The Myth Oyuncuları

Başrol oyuncuları; Jo Seung Woo ve Park Shin Hye

Yardımcı rollerde ise; Sung Dong Il, Tae In Ho, Chae Jong Hyeop, Jung Hye In, Kim Jong Tae, Choi Jung Woo, Heo Jun Seok, Kim Byung Chul ve Go Yoon gibi oyuncular rol almıştır.

Cho Seung Woo (Han Tae Sul)

Sisyphus: The Myth Cho Seung Woo (Han Tae Sul)

Jo Seung Woo, kardeşi Han Tae San’ın birkaç yıl önce öldükten sonra hayatı değişen dahi bir mühendis olan Han Tae Sul’u canlandırıyor. Han Tae Sul, “Quantum & Time” ın kurucu ortağıdır. En üst düzeyde mühendislik ve kodlama becerilerine sahip dahi bir mühendistir.

Park Shin Hye (Kang Seo Hae)

Sisyphus: The Myth Park Shin Hye (Kang Seo Hae)

Seo Hae güçlü bir savaşçıdır. Adamları çıplak elle yere sermek, bombalar yerleştirmek, silah kullanmak, yüksek binalar arasında iniş yapmak gibi pek çok şeyi yapabilir. Gangsterler tarafından işgal edilen bu dünyada hayatta kalmak için tüm hayatta kalma becerilerinde ustalaştı.

Sung Dong Il (Park Hyeong Do)

Sung Dong Il (Park Hyeong Do)

Dışarıda bir market ve içeride zaman yolcularına yardım etmeye adanmış bir komisyoncu işi olan Asia Mart’ı yöneten gelecekten bir adamdır. 

Choi Jung Woo (Hwang Hyun Seung)

Choi Jung Woo (Hwang Hyun Seung)

Kontrol Bürosu olarak da bilinen Göçmenlik ve Dış İlişkiler 7. bölümünün başkanıdır. Eski bir NIS ajanıdır.

Tae In Ho (Eddie Kim)

Tae In Ho (Eddie Kim)

Quantum ve Time’ın eş CEO’su ve Tae-sul’un en iyi arkadaşıdır Tae-sul’un düzensiz davranışları nedeniyle arkadaşlıkları bozulmaya başlar.

Kim Byung Chul (Sigma)

Kim Byung Chul (Sigma)

Geçmişteki olayları kendi lehine manipüle eden gelecekten gizemli bir karakterdir.

FAQ

Bilim kurgu ve gizem türünde bir dizi olan Sisyphus: The Myth 2. sezon hakkında henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Sisyphus: The Myth 16 bölümden oluşmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Korece Öğrenmenize Yardımcı Olacak En İyi 10 K-Pop Şarkısı
Notibell
K-Pop’taki En İyi 10 Lider Vokalist
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol