Sisyphus: The Myth’i Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken 5 Kore Bilim Kurgu Dizisi

3 dk okuma süresi

Kore televizyonu ve sinemasında yükselişte olan bir tür olan Sisyphus: The Myth gibi bilim kurgu yapımları, 2021’in en popüler Netflix dizileri arasında yer aldı. Başrollerini Park Shin-hye ve Cho Seung-woo’nun paylaştığı Kore dizisi, küresel izleyiciler arasında konusuyla oldukça övgü topladı. Finali izledikten sonra benzer dizileri keşfetmek istiyorsanız, izleme listenize ekleyebileceğiniz bazı seçenekler aşağıda verilmiştir.

Size hızlı bir özet vermek gerekirse Sisyphus, Güney Kore’nin tamamını yok eden bir füze savaşını durdurmaya yardımcı olmak için gelecekten günümüze seyahat eden Seo-hae’yi (Park Shin-hye) izleyen bir bilim kurgu hikayesidir. Zamanda yolculuğa izin veren yeni bir teknolojinin arkasında bir dahi girişimci ve mühendis olan Tae-sul’u (Cho Seung-woo) korumak için elinden geleni yapacaktır.

Sisyphus The Myth’i Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken 5 Kore Bilim Kurgu Dizisi

İzlenecek benzer diziler için önerilerimiz arasında, zaman atlama unsurunu da içeren Signal’in yanı sıra iki alternatif dünyayı ele alan bir hikaye olan W – Two Worlds Apart yer alıyor. Memories of the Alhambra, sanal gerçeklik evrenini içeren bir başka popüler dizidir. SF8 ise farklı film yapımcılarının çalışmalarını sergiliyor.

Sisyphus: The Myth’i beğendiyseniz, izlemek için en iyi Kore bilim kurgu televizyon dizilerinden bazılarını sizler için hazırladık.

Signal (2016)

15 yıl önce çözülmemiş bir suça tanık olduktan sonra, şimdi suçlu profil uzmanı ve polis Haeyoung (Lee Je-hoon) polise ve yetkililere güvenmez. Bir gün, 2000 yılında yaşayan ve Haeyoung’un yıllarca tanık olduğu talihsiz olayı araştırmakla görevli dedektif Jae-han (Cho Jin-woong) ile iletişim kurmasını sağlayan gizemli bir telsizle karşılaşır. İkili, daha acımasız suçları çözmek için zamanı aşıyor.

Oyuncular: Kim Hye-soo, Lee Je-hoon, Cho Jin-woong

W – Two Worlds Apart (2016)

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, W – Two Worlds Apart, gerçek evren ile bir web karikatüründe geçen alternatif bir dünya arasındaki olaylara odaklanan bir dizidir. Kurgusal hikayede yer alan bir karakter olan Kang Chul (Lee Jong-suk), ailesinin ölümünün ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için bir yolculuğa çıkar ve yazarın kızı Oh Yeon-joo (Han Hyo-joo) ile webtoon’da karşılaşır.

Oyuncular: Lee Jong Suk, Han Hyo Joo

Tunnel (2017)

1986 yılında, dedektif Gwang-ho (Choi Jin-hyuk) bir seri katili yakalamaya çalışır. Soruşturması sırasında ana karakter, kendisini katilin tekrar insanları öldürmeye başladığı 2017 yılına götüren bir tünelden geçer. Gwang-ho, suçu çözmek için Sun-jae (Yoon Hyun-min) ve Jae-yi (Lee You-young) ile iş birliği yapar.

Oyuncular: Choi Jin Hyuk, Yoon Hyun-min, Lee You-young

Memories of the Alhambra (2018)

İspanya ve Kore’de geçen Memories of the Alhambra, bir AR oyununun yaratıcısı Jung Se-joo (Park Chan-yeol) ile tanışmak için Granada’yı ziyaret eden yatırım şirketi CEO’su Yoo Jin-woo’nun (Hyun Bin) hikayesini anlatıyor. Jin-woo, Se-joo’nun kız kardeşi Jung Hee-joo (Park Shin-hye) ve bir dizi gizemi ortaya çıkarmak için gerçek dünya ile AR evreni arasında mücadele ederler.

Oyuncular: Hyun Bin, Park Shin Hye

SF8 (2020)

Geleneksel K-drama formatından uzaklaşan SF8, genellikle Netflix’in Black Mirror ile karşılaştırılan bir antoloji serisidir. Sekiz film yapımcısının eserlerinin yer aldığı her kısa film, yapay zeka, AR, VR, robotlar, oyunlar ve daha fazlasının hakim olduğu bir dünyada mükemmel toplumu hayal eden insanlara odaklanıyor.

Oyuncular: Lee Dong-hwi, Lee Yeon-hee, Kim Bo Ra, Uee, Choi Siwon

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi