Şimdiye Kadar Çıkış Yapmış En İkonik 6 K-Pop Alt Birimi

2 dk okuma süresi

Bunlar şimdiye kadar çıkış yapmış en ikonik K-pop alt biriminden bazıları! Listeyi kimin yaptığını görmek için okumaya devam edin!

Şimdiye Kadar Çıkış Yapmış En İkonik 6 K-Pop Alt Birimi

Super Junior-D&E

Super Junior-D&E

Super Junior-D&E, tartışmasız Super Junior’ın en başarılı alt birimidir. Donghae ve Eunkyun’dan oluşan alt birim, 2011 yılında single Oppa, Oppa ile çıkış yaptı ve bugüne kadar aktif. İkilinin ilk uzun albümleri COUNTDOWN ile Ekim 2021’de geri dönüş yapması planlanıyor. Albüm, grup olarak 10. yıl dönümlerini anıyor.

AYRICA OKUYUN: Super Junior-D&E İlk Stüdyo Albümleri ‘Countdown’ Ekim Sonunda Yayınlayacak

Girls’ Generation-TTS

tts

Girls’ Generation-TTS, Girls’ Generation’ın ilk alt birimidir. Taeyeon, Tiffany ve Seohyun’dan oluşan üçlü Nisan 2012’de çıkış yaptı. Alt grup oldukça başarılıydı; ilk mini albümleri Twinkle, Billboard World Albums Chart’ın en üstünde yer alarak Koreli bir sanatçının bunu başaran ilk albümü oldu.

AYRICA OKUYUN: aespa Karina ve Winter, SHINee Key ve Girls’ Generation Taeyeon’un SM Entertainment’ta Kıdemliler Olarak Nasıl Olduğunu Açıkladı

Grubun son müzikal yayını Aralık 2015’te Noel özel albümleri Dear Santa ile oldu.

EXO-CBX

EXO-CBX

EXO-CBX, EXO’nun ilk resmi alt birimidir. Chen, Baekhyun ve Xiumin’den oluşan üçlü, Ekim 2016’da çıkış yaptı. İlk mini albümleri Hey Mama!, Billboard Dünya Albümleri Listesi ve Gaon Albüm Listesi’nin en üstünde yer aldı. Mayıs 2017’de Japonya’da çıkış yaptılar.

Son müzikal yayınları, 9 Mayıs 2018’de piyasaya sürülen Japon stüdyo albümleri Magic’tir. Bundan önce grup, 10 Nisan 2018’de ikinci mini albümleri Blooming Days’i yayınladı.

Red Velvet – Irene ve Seulgi

red velvet irene seulgi

Red Velvet – Irene & Seulgi, Red Velvet’in ilk alt birimidir. İkili, Irene ve Seulgi’den oluşuyor. Birim, Temmuz 2020’de Monster mini albümü ile çıkış yaptı. Gaon Listesinde Monster şarkısı Gaon Digital Chart’ta sekiz numaraya, Billboard K-Pop Hot 100’de üç numaraya yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri’nde Monster Billboard World Digital Song Sales’de yedi numaraya yükseldi.

AYRICA OKUYUN: Stray Kids, Red Velvet, NCT Dream ve Daha Fazlası: Gaon, Yeni Milyon ve Platin Albüm Sertifikalarına Sahip K-pop Gruplarını Açıkladı

WJSN The Black

WJSN The Black

WJSN The Black, WJSN’nin ikinci resmi alt birimidir. Dörtlü SeolA, Bona, Exy ve Eunseo’dan oluşuyor. Alt birim, 12 Mayıs 2021’de tek albüm My attitude ile giriş yaptı. Birim, single albümlerini ilk single Easy ile tanıttı. Yayınlandıktan sonra, My attitude  Gaon Albüm Listelerine altı numaradan giriş yaptı.

4MINUTE – 2YOON

4MINUTE - 2YOON

2YOON, 4MINUTE’ın ilk ve tek alt birimidir. İkili Gayoon ve Jiyoon’dan oluşuyor. Alt birim, Ocak 2013’te Harvest Moon albümleri ve 24/7 çıkış single’ı ile çıkış yaptı. İlk çıkış yaptıklarında 2YOON, ülkeden ilham alan bir parça yayınlayan ilk K-pop grubu olarak övüldü. Onlar Tayland’da terfi ettirilen ilk K-pop grubuydu.

Bir alt birimin bu listede olmayı hak ettiğini mi düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Daha fazla K-Pop haber güncellemesi ve yeni listeler için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri