Shin Se Kyung Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

5 dk okuma süresi

Kore dizi başrol kadın oyuncularından bahsederken, Shin Se Kyung kesinlikle şu andan daha fazla tanınmayı hak eden bir aktris. Gözden kaçan bir çocuk yıldız olmaktan, başarılı TV dizileri için başrol kazanmaya kadar, zirveye tırmanmanın tam tanımı. Son olarak Netflix’in romantik dizisi Run On‘da kararlı ve açık sözlü Oh Mi-joo’yu oynuyor ve siz de diziye tıpkı bizim gibi bağlıysanız, bu sefer tüm dikkatleri Se Kyung’a verirken bize katılın.

Shin Se Kyung Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Shin Se Kyung hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi listeledik!

Aslan burcu

29 Temmuz 1990’da Yangcheon, Seul, Güney Kore’de doğan Se Kyung, tam bir Aslan burcudur. Chung-Ang Üniversitesi’nde Sahne Sanatları diploması almadan önce kendi bölgesindeki Shinmok Lisesi’ne gitti.

Aslan burcu

Genç yaşta oyunculuk ve modellik yapmaya başladı

Se Kyung, eğlence sektörüne katıldığında sadece sekiz yaşındaydı. İlk projesi için, Koreli şarkıcı Seo Taiji’nin 1998’de yayınlanan Take Five adlı şarkısının müzik videosunda yer aldı. Se Kyung ayrıca, Taiji’nin 2017’nin 25. yıl dönümünü kutlamak için Younha’nın söylediği gibi şarkının yeniden yapımında rol aldı.

Se Kyung, ilk televizyon oyunculuğu konseri için çocuk şovu Ppo Ppo Ppo için K-pop grubu Big Bang’den G-Dragon ile birlikte rol aldı.

Bir sitcom şovuyla büyük çıkışını yaptı

Se Kyung, o zamandan beri modellikten oyunculuğa, hem televizyonda hem de filmde birkaç yardımcı rolde oynamaya kadar çeşitli projelerde yer aldı. Bununla birlikte, 2009’a kadar (ilk çıkışından tam 11 yıl sonra) nihayet ulusal düzeyde popülerlik kazandı. Kesin olmak gerekirse, o, kendi adını taşıyan bir karakteri canlandırdığı High Kick Through the Roof adlı sitcom’da rol aldı.

Aynı yıl Se Kyung, MBC Ödül Töreninde ‘’En İyi Yeni Kadın Oyuncu’’ ve ‘’En İyi Çift (Yoon Shi Yoon ile)’’ olmak üzere iki ödül kazandı. Her iki ödül de kariyerindeki ilk oyunculuk adaylığı oldu. Ödülü eve götürmemiş olsa da, 2010’da 46. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi.

Shin Se Kyung Bir sitcom şovuyla büyük çıkışını yaptı

En dikkate değer dizileri arasında A Girl Who Sees Smells, The Bride of Habaek ve Rookie Historian Goo Hae-ryung yer alıyor

Size tanıdık geliyorsa, Se Kyung’u A Girl Who Sees Smells, The Bride of Habaek ve Rookie Historian Goo Hae-ryung gibi önceki dizilerinde görmüşsünüzdür. Rookie Historian Goo Hae-ryung dizisinde başrolü canlandırdı ve True Beauty oyuncusu Cha Eun Woo ile birlikte rol aldı. Se Kyung son olarak Netflix’in romantik dizisi Run On’da yer aldı.

Se Kyung’un rol aldığı diğer dizileri arasında Six Flying Dragons, Blade Man, Fashion King ve When a Man’s in Love sayılabilir.

O da YouTube’da!

Bu muhteşem oyuncuya doyamadınız mı? Şanslısınız çünkü Se Kyung aynı zamanda bir YouTube kanalını da yönetiyor! Çoğu Koreli ünlü vlogger gibi Se Kyung’un videoları da takipçileri için vloglarından profesyonel kariyerinin kamera arkası görüntülerine kadar günlük hayatının işleyişini göstermekle ilgili. 1 milyondan fazla abonesi var ve en son videosunda Altın YouTube Oynatma Düğmesini bile aldı.

O da YouTube'da

YouTube kazançlarını sık sık hayır kurumlarına bağışlıyor

Oyuncu, YouTube kanalından ek gelir elde ediyor olsa da, aslında çoğunu yardım kuruluşlarına bağışlıyor. Geçen yılın sonunda Se Kyung, YouTube kazançlarını “Kore merkezli uluslararası insani kalkınma STK’sı” Good Neighbors ile paylaştı. Soompi’ye göre bağışları “düşük gelirli ailelerin kızlarına kadınsı ürünler, mentorluk hizmetleri, ekonomik yardım ve daha fazlasını sağlamaya gidecek.”

Se Kyung ayrıca 2019’da YouTube kazançlarını bağışladı ve “Günlük hayatımı YouTube’da paylaşırken ve insanlarla bağlantı kurarken, bu dünyayı paylaştığım tüm insanlar için neler yapabileceğimi düşünüyorum. Geçen yıl çok fazla sevgi aldım ve bu sevginin karşılığını vermek istedim. Umarım bağışım çok fazla desteğe ihtiyaç duyan genç, büyüyen kızlara yardımcı olur. “

Akıcı şekilde İngilizce konuşur

Hayatı boyunca Kore’de yaşamış olmasına rağmen, Se Kyung akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor. Muhtemelen, İngilizce altyazı çevirmeni oynaması gereken yerde, Run On’da başrol oynamasının nedenlerinden biri budur. Se Kyung, kusursuz becerilerini ilk kez 2019’da Pocha Beyond Borders adlı realite şovunda gösterdi.

Aslında, Se Kyung dili konuşmakta o kadar iyidir ki, İngilizce şiir bile yazabilir! Sekizinci sınıf öğretmeni tarafından bir internet blogunda paylaşıldığı şekliyle yazdığı İngilizce parçayı okumalısınız.

Akıcı bir İngilizce konuşur

UNESCO İyi Niyet Elçisi olarak atandı

Kore kültürüne, diline ve eğitimine olan bağlılığından dolayı Se Kyung, 2014 yılında UNESCO Kore Komitesi’nin İyi Niyet elçisi seçildi. “UNESCO’nun insanların kalplerine barışı yerleştirmedeki değerlerine derinden katılıyorum. Katılmam gereken çok şey var. UNESCO İyi Niyet Elçisi olarak elimden gelenin en iyisini yapacağım. Okumayı sevdiğim için okuryazarlığı desteklemenin sağlam bir savunucusuyum. Bunu başkalarıyla paylaşmak benim için bir zevk, ”dedi.

Se Kyung, UNESCO’nun uluslararası vizyonunu uluslararası düzeyde tanıtmaya paralel olarak, bölgedeki marjinal kadınlara yardım etmek için 2016 yılında Hindistan’ın Varanasi şehrini ziyaret etti. Yönetimi, “Shin Se Kyung’un ziyaret ettiği yerel kadınlar, cinsiyetçilik ve erken evlilik nedeniyle eğitim olanaklarından yararlanamayan ve ayrıca kast sistemi, ataerkil toplum ve dini ayrımcılık nedeniyle ikinci sınıf statülerinden mahrum bırakıldı” dedi. Altın kalpli ve yetenekli bu kadını seviyoruz!

Şiddetli su korkusu var

The Bride of the Habaek dizisinde başrol oynamasına rağmen, Se Kyung seriyi çekerken büyük bir engel teşkil eden su fobisine sahip. “Dizide yer almaya karar verirken su altı sahneleri hakkında en çok endişelendim. (Bir röportajda itiraf etti). Travmam o kadar kötü ki bazen duş alırken nefes darlığı çekiyorum. Neyse ki, çekim ekibinin cömert yardımı ile su sahnelerini tamamlayabildim. Fakat sudan korkan bir oyuncu olmasaydım daha iyi bir iş çıkarabilirdim ama yine de elimden gelenin en iyisini yaptım. “

İki evcil köpeği var

İki evcil köpeği var

Se Kyung’un iki sevimli evcil köpeği var, Jin Guk ve Sa Rang. İki kabarık köpek, genellikle YouTube videolarında ve Instagram fotoğraflarında yer alıyor.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler