Shin Min Ah Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Shin Min Ah, kendisi için hayal edebileceğinden daha büyük bir kariyer yaratmak için zamanın testine dayanmayı başardı. Ünlü dergilerin sayfalarını süslemekten ve üst düzey lüks markaların yüzü olmaktan çok yönlü bir oyunculuğa uzanan kariyerinde onu takip ettik. Yıldız oyuncu gerçekten dikkate alınması gereken bir oyuncudur. Başarılı dizileri ile sürekli karşımıza çıkıyor. Yaklaşan tvN romantik komedisi Seashore Village ChaChaCha için Start-Up’dan Kim Seon Ho ile birlikte başrol oynayacak.

Shin Min Ah Seashore Village Cha Cha Cha dizisi

Henüz oyuncuyu tanımıyor ve takip etmiyorsanız sizlere güzel bir haberimiz var! Aşağıda, her yeni hayran için Shin Min Ah hakkında bilmesi gereken 10 eğlenceli gerçeği listeliyoruz.

O bir Koç burcudur

5 Nisan 1984’te doğan Min Ah, Koç burcudur ve Güney Kore’nin Seongnam şehrinde büyümüştür.

Manken olarak başladı

Min Ah oyunculuğa başlamadan önce, sektöre ilk kez 1998’de genç bir model olarak girdi. Sonunda Hyun Bin ile birlikte Giordano ve LG gibi en iyi markalar için modellik yapmak üzere işe alındığı için hızla tanınmaya başladı. Hatta 2009’da Elle Korea için Hollywood aktörü Jamie Dornan ile Calvin Klein tanıtımı yaptı. Min Ah şu anda Fransız moda markası Roger Vivier’in Koreli temsilcisidir.

Shin Min Ah Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Birkaç müzik videosunda yer aldı

Min Ah, ilk olarak Koreli müzisyenler için müzik videolarında görünerek yavaş yavaş oyunculuk dünyasına girdi. Bunlardan biri erkek grubu g.o.d.’nin MVP’si(The day you left) için oldu. Müzik videolarında rol aldığı diğer sanatçılar arasında Cha Tae Hyun, Brown Eyes, Lee Seung Hwan ve Yoo Hee Yeol sayılabilir.

2001 yılında oyunculuğa başladı

Daha sonra Min Ah, nihayet 2001 yılında melodram Beautiful Days’de yardımcı rolüyle ilk çıkışını yaparak modellikten oyunculuğa resmi geçişine başladı. Volcano High (2001) ve Madelaine (2003) gibi filmlerde ana rollere girmesi uzun sürmedi. TV’ye gelince, ilk büyük çıkışı, aktör ve K-pop yıldızı Rain ile birlikte rol aldığı 2005 melodramı A Love to Kill ile geldi.

My Girlfriend is a Gumiho dizisiyle öne çıktı

My Girlfriend is a Gumiho dizisiyle öne çıktı

Aktris, 2010 fantastik romantizm My Girlfriend is a Gumiho’da bir gumiho rolüyle oyunculuk dünyasına gerçekten damgasını vurdu. O ve diğer başrol oyuncusu Lee Seung Gi, o yılki SBS Drama Ödülleri’nde En İyi Çift olarak ödül aldılar. Başrol oynadığı diğer TV dizileri arasında Oh My Venus, Tomorrow with You ve Chief of Staff yer alıyor.

Aktör Kim Woo Bin ile çıkıyor

Min Ah, neredeyse altı yıldır aktör Kim Woo Bin ile bir ilişki içindedir. İlişkileri, Giordano için yaptıkları onay etkinlikleri sırasında ikisinin yakınlaşmasının ardından 2015 yılında Dispatch tarafından halka açıklandı. Min Ah, Uncontrollably Fond oyuncusu 2017’de kanserden muzdarip olduğunda erkek arkadaşının yanında kaldı ve ona destek oldu. Neyse ki, o zamandan beri iyileşti ve hatta Min Ah’ın ajansı Ament Entertainment ile yeni bir sözleşme imzaladı.

2020 filmi Diva için çevrimiçi bir röportaj sırasında, “Aynı kariyere sahip olduğumuzdan ve birbirimizi desteklediğimizden, birbirimize bekle diyoruz. Ayrıca Kim Woo Bin’in dönüşünü yaptığından beri iyi iş çıkarmasını umuyorum ” diyor. Birbirimize tezahürat yapıyoruz.

Min Ah

Şarkı söyleyebilir!

Pek çok diziye eşlik edecek şarkılar söyleyen Min Ah, oynadığı My Girlfriend Is a Gumiho, Arang and the Magistrate, Punch ve The Naked Kitchen gibi dizi ve filml müziklerine yumuşak ve meleksi sesini verdi.

Cömert bir kalbi vardır

Şans, istikrarlı kariyerini ne kadar desteklese de, mümkün olan her şekilde geri vererek minnettarlığını ifade etmeyi de unutmadı. Min Ah, 2015 yılında başlattığı bir alışkanlık olan Hallym Burn Vakfı’na yıllık 100 milyon won bağışta bulunuyor. Soompi‘nin bir makalesine göre, Min Ah, bağışçılar tarafından sıklıkla göz ardı edildiğini öğrendikten sonra yukarıda belirtilen gruba bağış yapmayı seçti.

Hallym Burn Foundation’ın başkanı Yoon Hyun Sook yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yanık yaralanması olan hastalar, uzun süredir yanık yaralanması olan hastaları aktif olarak destekleyen Shin Min Ah aracılığıyla büyük miktarda cesaret ve umut kazandılar” dedi. Min Ah, 2020 itibariyle toplam 114 yanık hastasına yardım etti.

Diva’daki rolü için dalış dersleri aldı

Min Ah, 2020 gerilim filmi Diva’da rekabetçi bir dalgıç olarak rolünü canlandırmak için kapsamlı bir dalış eğitimi aldı. Marie Claire Korea ile yapılan bir röportajda ortaya konduğu gibi, saatlerce süren eğitim sonunda onu “bir yüzücünün vücudunu” geliştirmeye yöneltti. Şunları paylaştı: “Vücudumun teknikleri hatırlaması gerektiğinden, çekime başladıktan sonra eğitim bitmedi. Vücudum bir hareketi unutursa yaralanabilirdim, bu yüzden filme ne zaman çıksam her zaman havuzda pratik yapıyordum. “

Yıllar içinde üstlendiği karakterler sayesinde öğrendiği diğer beceriler arasında boks, çello çalmak ve dans etmek yer alıyor. Hatta 2003 draması Punch için boks eğitiminin ortasında beş saniye bayıldı.

Instagram kullanıcısı!

Zaten Min Ah’a hayran oldun mu? Onu Instagram’da @illusomina kullanıcı adıyla takip ederek hayatına her zaman daha yakından göz atabilirsiniz.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler