Shin Hye Sun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

4 dk okuma süresi

Kore dizilerinin sıkı bir takipçisiyseniz, Shin Hye Sun adının şimdiye kadar karşınıza çıktığına eminiz. Ne de olsa, kısa süre önce reyting rekorları kıran ve kanal tarihinde en çok izlenen dizilerden biri haline gelen tarihi bir komedi olan tvN’den Mr. Queen’in yetenekli başrolü olarak karşımıza çıktı.

Shin Hye Sun Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Bunun gerçekleşmesine yardımcı olan aktrisi merak ediyorsanız aşağıda Shin Hye Sun hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için hazırladık.

O bir Başak!

Shin Hye Sun, 31 Ağustos 1989’da Güney Kore’nin Seul kentinde doğdu ve onu Başak burcu yaptı. Evet, 31 yaşında, hala her zamanki gibi genç ve güzel görünüyor!

Instagram kullanıcısı @shinhs831

Shin Hye Sun poster

Zaten bir takipçiyseniz, büyük olasılıkla devam eden projelerinden haberdarsınızdır. Ayrıca, Mr. Queen’in setinin perde arkasının nasıl olduğuna dair muhtemelen bir fikriniz vardır. Aslında, başarılı dizi sayesinde, son zamanlarda sosyal medya uygulamasında daha fazla popülerlik kazandı ve şimdi iki milyondan fazla takipçisi var.

İlk seçmelerinden sonra School 2013 için ilk küçük rolünü üstlendi

Hye Sun, ilkokulda bir oyuncu olmayı hayal etmesine rağmen, 20’li yaşlarının başlarında çıkış yaptı. İlk seçmelerinde, yarışmacı kalabalığından sıyrılmak için saçlarını bile kısa kesti. Nasıl bir izlenim bırakacağını kesinlikle biliyor! Çok geçmeden, oyunculuk kariyerinin başlangıcını belirleyen hit Kore dizisi School 2013’te küçük bir rol oynamaya başladı. İlk Kore dizi başlangıcında Lee Jong Suk ve Kim Woo Bin ile çalışacağını kim bilebilirdi?

Drama endüstrisinde “late bloomer” olarak görülüyor

Late bloomer kelimesi size bir anlam ifade etmiyor olabilir. Anlamı ise yetenekleri normalden geç ortaya çıkan şeklindedir. Şimdi ödüllü bir aktris olan Hye Sun, aslında mütevazı başlangıçlarıyla tanınıyor. Kariyerinin ilk birkaç yılını Oh My Ghostess, She Was Pretty ve The Legend of the Blue Sea gibi en sevdiğiniz Kore dizilerinde yardımcı karakterler oynayarak geçirdi. 7 küçük rol ve birkaç ikinci başrolden sonra, 2017’de My Golden Life’daki ilk başrol oyuncusu rolü için seçildi. 2017 yılında en yüksek puan alan televizyon dizilerinden birine dahil olduktan sonra, serideki olağanüstü performansı için iki mükemmellik ödülü ile birlikte Park Si Hoo ile en iyi çift ödülünü kazandı.

Sandığınızdan daha uzun

İster inanın ister inanmayın, 172 cm boyunda. Güney Kore standartlarına göre, aktrisin boyu oldukça iyi diyebiliriz.

Angel’s Last Mission: Love’daki karakteri için bale öğrendi

Hye Sun, Angel’s Last Mission: Love‘da trajik bir kazanın ardından aniden görüşünü kaybeden eski balerin Lee Yeon-seo’nun rolünü doğru bir şekilde canlandırdığı için övgü topladı ve saygı gördü. Haklı olarak, oyuncu karakterini başarıyla canlandırmak için altı aylık zorlu bale derslerinden geçti. Derslerine olan güçlü bağlılığı sayesinde, dizideki bale rutinlerini bir profesyonel gibi izleyicilere gösterdi!

Hye Sun, en sevdiğiniz Kore dizi yıldızlarından bazılarıyla aynı okulda okudu

Hye Sun ve Lee Jong Suk sadece aynı sette çalışmakla kalmadı, aynı okulda da okudular! Eğitimi boyunca, Sejong Üniversitesi’nde Film Sanatları’na başlamadan önce Ulusal Geleneksel Kore Sanatları Lisesi’ne girdi. Üniversiteye giderken, Jong Suk ve When the Camellia Blooms’tan Kang Ha Neul ile sınıf arkadaşı oldu.

İnsanları mutlu ediyor

Hye Sun’un bir filmdeki ilk başrolü 2020 yapımı Innocence içindi. Hye Sun, bir röportajında ​​kendisini karakteri Ahn Jung-in ile karşılaştırırken, özellikle de konu başkalarıyla sohbet etmeye geldiğinde, aklını konuşmakta zorlandığını itiraf etti. Jung-in’in aksine, bir şeyden hoşlanmadığımı insanlara söylemekte zorlanıyorum. İnsanların benden hoşlanmamasını istemiyorum. Bu yüzden özellikle hiçbir şey hissetmediğimde bile bir şekilde iltifat etmeye başladım ”dedi.

Müzik videolarında da rol aldı

Hye Sun’a doyamıyor musun? Filmleri ve dizilerinin yanı sıra şimdiye kadar en az üç müzik videosunda rol aldı. Onu What Women Want’s Curious, Naul’un Feel Like ve g.o.d.’un Snowfall videolarında bulabilirsiniz. Kim Dong Wook ile birlikte rol aldı.

Daha çok  başarılı oyuncunun dizilerini merak ettiğinizi biliyoruz. O yüzden aktris Shin Hye Sun’un rol aldığı 10 Kore dizisini sizler için hazırladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/basarili-aktris-shin-hye-sunun-rol-aldigi-10-kore-dizi/

O da bir köpek aşığı!

Deok Gu

Tıpkı K-drama yıldızları Song Hye Kyo ve Park Seo Joon gibi, Hye Sun da Bichon Frise sahibidir. Hatta ona oturmak ve beşlik çakmak gibi basit numaralar bile öğretti. Ayrıca Still 17’nin maskot köpeği Deok Gu ile özel bir bağ kurdu. Setteki herkes onun oldukça tatlı olduğu konusunda hemfikirdir.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi